Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z instrukcji obsługi tego sterownika:

*WRT-14* jest elektronicznym, dwustanowym regulatorem temperatury z czterema kanałami wyjściowymi

umożliwiającymi sterowanie czterech urządzeń (silników podajnika, wentylatora, 2 pomp).

 

Nawet PID'a nie ma... Eh Ci handlarze wcisną klientom każdą bajkę aby swoje sprzedać.

Jeśli chodzi o wielkość zasobnika to generalnie czym więcej, tym lepiej, choć zbyt duży rozmiar ma także swoje minusy. Podawane przez Ciebie pojemności są ok. U siebie mam 120kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiliśmy w firmie działającej na naszym terenie o wycenę kotła na ekogroszek z palnikiem Brucer II i sterownikiem eCoal, przy czym pracownik odradził nam sterownik eCoal jako "kiepski" a zaproponował WRT 14.

 

Dlatego ci go odradzili i jest kiepski bo nie mogą go kupić żeby tobie sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosiliśmy w firmie działającej na naszym terenie o wycenę kotła na ekogroszek z palnikiem Brucer II i sterownikiem eCoal, przy czym pracownik odradził nam sterownik eCoal jako "kiepski" a zaproponował WRT 14. Szukalismy w necie opinii o tym drugim sterowniku i nic szczególnego nie znaleźliśmy. Czym można to jakoś sensownie uzasadnić? Czy firma jest bezstronna?

Inne pytanie: czy zasobnik węgla o pojemności 130-150kg nie jest zbyt mały? Czy nie praktyczniejszy byłby o pojemności ok. 180kg?

 

Nie chciał Ci dać eCoala bo wtedy wszystko możesz zrobić on-line(no prawie wszystko chyba) i nie zarobiłby na Tobie w ramach usług serwisowych tak myślę. A wciskając takie "cóś" ma pewnie jak w banku że mu będziesz tyłek zawracał często że coś nie gra on będzie przyjeżdżał coś udawal że poprawia kasował 150 lub więcej i tak w kółko. A jak nie daj boże palacz mu się trafi zielony zupełnie to tylko łapki zaciera:bash:

Jeśli chodzi o zasobnik to u mnie wchodzi 100kg- obecnie załadunek co 6-7 dni- myślę że 180 to chyba trochę za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 KW jeszcze nikt nie proponował - na czteroosobową rodzinę ( w tym 3 kobiety ;) ) zasobnik na wodę 180l - 200l - kocioł 25 KW

 

Dla nowego budownictwa Skam-P 17kW z palcem w... na to 170m2

może być z ognikiem pid, jak obsługa ma być prosta (tutaj brak możliwości własnej aktualizacji oprogramowania, trzeba wysłać do serwisu producenta)

 

może być z Cobrą, jak ma być automat, coś ładnego...

(kolorowy wyświetlacz, strefy czasowe na C.O., CWU, wyjście USB do aktualizacji softu, rysowanie wykresu pracy kotła, wyjście na dodatkowe moduły np. do zaworu mieszającego....)

 

może być z eCoalem jak ma być aftomat z obsługą przez neta

(też ma strefy na C.O., CWU, aktualizacja softu przez nieco starsze rozwiązanie w postaci RS, ale ważne, że działa, a dodatkowy plusik to ten internet jak ktos potrzebuje)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewanz widzę że myślisz :)

Myśl dalej :D i oby we właściwym kierunku.

Wszystkich wysłuchaj a wybierz sama, (a nie sam ;) )

Podpowiem Ci że nie ma idealnego kotła a jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest kłamcą.

Dodam ze swojej strony że eCoal który mam to bardzo dobry sterownik. :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgodzę się tylko z tym zdaniem. Dla mnie im większy zasobnik tym lepszy, im rzadziej w kotłowni tym lepiej.

Ale to moje zdanie. :)

Źle wyraziłem swoje zdanie a właściwie nieprecyzyjnie.

Zasobnik powinien być takiej pojemności aby współgrał z objętością popielnika a właściwie z powierzchnią jaką popiół w komorze spalania zajmuje. U mnie gdyby zasobnik miał 150-180kg myślę że musiałbym opróżniać popiół częściej niż raz na zasyp-efekt zamiast rzadziej w kotłowni to częściej- raz popiół dwa zasyp

Oczywiście gdyby te dwie wielkości współgrały to w 100% popieram Twoje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik powinien być takiej pojemności aby współgrał z objętością popielnika a właściwie z powierzchnią jaką popiół w komorze spalania zajmuje. U mnie gdyby zasobnik miał 150-180kg myślę że musiałbym opróżniać popiół częściej niż raz na zasyp-efekt zamiast rzadziej w kotłowni to częściej- raz popiół dwa zasyp

Oczywiście gdyby te dwie wielkości współgrały to w 100% popieram Twoje zdanie:)

 

No to chociaż w tym względzie w moim kotle jest nawet lepiej - bo w popielniku mieści mi się popiół z 3 zasobników po 180 kg a nawet trochę więcej

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewanz widzę że myślisz :)

Myśl dalej :D i oby we właściwym kierunku.

Wszystkich wysłuchaj a wybierz sama, (a nie sam ;) )

Podpowiem Ci że nie ma idealnego kotła a jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest kłamcą.

Dodam ze swojej strony że eCoal który mam to bardzo dobry sterownik. :)

 

Tak ,popytac,poogladac,porownac i dopasowac do siebie i swojej kotlowni :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...