Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

widzę z avatarka, że popierasz kocioł RBR ekouniwersal, trochę skąpo

danych technicznych na ich stronie :(

 

Kolezanko sciagnij sobie dtr-ke czarno na bialym jak chcesz to ci przesle na maila,poslij na priv, u mnie kociolek od miesiaca hula,spodobal mi sie od poczatku jak go tylko zobaczylem ztad tez avatarek -),jak co pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

prosiliśmy w firmie działającej na naszym terenie o wycenę kotła na ekogroszek z palnikiem Brucer II i sterownikiem eCoal, przy czym pracownik odradził nam sterownik eCoal jako "kiepski" a zaproponował WRT 14. Szukalismy w necie opinii o tym drugim sterowniku i nic szczególnego nie znaleźliśmy. Czym można to jakoś sensownie uzasadnić? Czy firma jest bezstronna?

Inne pytanie: czy zasobnik węgla o pojemności 130-150kg nie jest zbyt mały? Czy nie praktyczniejszy byłby o pojemności ok. 180kg?

 

ecoal jako kiepski....... hehe

Ta "firma działająca na waszym terenie" na pewno nie jest bezstronna.....

 

Szukalismy w necie opinii o tym drugim sterowniku i nic szczególnego nie znaleźliśmy

i macie odpowiedź :)

150 kg czyli 6 worków po 25 kg wchodzi do mojego Eko Plusa 16 kW i w tych warunkach zewnętrznych po 3 i pół miesiąca użytkowania czyt. tez ustawiania kotła daje 6-7 dni palenia - dla mnie bomba :wave: czego chcieć więcej....

aha... a tu link do ecoala https://esterownik.pl/mapa-sterownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa w woj. łódzkim, dom powierzchnia użytkowa 170m2 + 34m2 garaż w bryle;

 

sterownik eCoal widzielismy na targach łódzkich i sporo wyczytaliśmy z tego forum, o WRT nawet tutaj nikt nie słyszał

 

Ja też z woj. łódzkiego - jeśli chcecie zobaczyć kocioł w akcji lub po prostu obejrzeć serdecznie zapraszam :) - lokalizacja tu https://esterownik.pl/sterownik/642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szybko Ci to poszlo hehe,zerknij tez na forum Rbr-ka jest tam troche opini,najlepiej zobacz kociolek live,zakochasz sie od razu hehe.Pozdr.

No ale zeby nie bylo zachecam rowniez do porownania z innymi ;)

 

Hmm znajomy oglądał i ostatecznie "zakochał" się jednak w Skam-P Premium, więc polecam obejrzeć 4 wymienione niedawno w wątku i po zastanowieniu [w domu, nie u sprzedawcy] wybrać wśród nich pamiętając, że najlepszym antidotum na miłość od pierwszego wejrzenia bywa spojrzeć drugi raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm znajomy oglądał i ostatecznie "zakochał" się jednak w Skam-P Premium, więc polecam obejrzeć 4 wymienione niedawno w wątku i po zastanowieniu [w domu, nie u sprzedawcy] wybrać wśród nich pamiętając, że najlepszym antidotum na miłość od pierwszego wejrzenia bywa spojrzeć drugi raz ;)

 

hehe,jak to mowil pan od lachonow :" czy wierzysz w milosc od pierwszego wejrzenia czy mam przed Toba przejsc jeszcze raz? "

tak owocnych poszukiwan i trafnego dla siebie wyboru zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zarumienię :p

 

że najlepszym antidotum na miłość od pierwszego wejrzenia bywa spojrzeć drugi raz ;)

niestety mam tak - jeśli chodzi o kotły - co się do któregoś zapalę, to na drugi dzień jakoś mi przechodzi ;) zawsze znajda się jakieś minusy

teraz sprawdzam wysokośc dolnej krawędzi czopucha - u nas jest na wysokości 1270 mm (chyba 1350mm do osi) a w RBR 25 kw jest do osi 1470mm, w skam-p nie wiem

instrukcję do RBR już ściągnęłam do skam-p szukam, ale nie wiem czy jest dostepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zarumienię :p

 

 

niestety mam tak - jeśli chodzi o kotły - co się do któregoś zapalę, to na drugi dzień jakoś mi przechodzi ;) zawsze znajda się jakieś minusy

teraz sprawdzam wysokośc dolnej krawędzi czopucha - u nas jest na wysokości 1270 mm (chyba 1350mm do osi) a w RBR 25 kw jest do osi 1470mm, w skam-p nie wiem

instrukcję do RBR już ściągnęłam do skam-p szukam, ale nie wiem czy jest dostepna

 

Ewcia masz idealnie czopuch na 17 kw Rbr-ka ,nie mysl nawet o wiekszym on spokojnie da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytałam mężowi, że kanały musi czyścić co około 2 tygodnie przy wygaszonym kotle i się załamał :(

mąż optuje za 23-25 KW na wypadek srogich zim ( w tym aspekcie nie mamy żadnych doświadczeń, raczej obawa przed siedzeniem w kożuchu) i trudno mi go przekonać do mniejszej opcji

 

Moj instalator tez chcial mi wpiac 25 kw,i bardzo sie ciesze ze postawilem na swoim,mam dom 140m uzytkowej,do tego garaz 20m,kotlowni nie licze,dom ocipelony,kociol ogrzewa budowe i mimo ze budynek nie wygrzany kociolek idzie na min.ustawieniach i nie moze zejsc do zadanej 18st.w domu,w razie potrzeby wyciagnie 21kw,takze spokojnie Ci wystarczy kazdy doswiadczony palacz,forumowicz Ci to potwierdzi.Nie daj sie skusic i wepchnac w przewymiarowany kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp-a możesz mieć takiego jak potrzeba, Jareckiego w tym głowa. Pytałaś o mój piec to Ci teraz odpowiem Ogniwo eko 15kw ogrzewam domek 9.5m na 11m dwie kondygnacje plus dwie przybudówki Licząc m2 ze ścianami mam ponad 200m2. Jak to mówią sąsiedzi -Taka chata i tylko 15kw? To piec musi być sprawny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedowierzaniem przeczytalem jeszcze raz, czyszczenie rbr-ka to bajka,to raptem 2 min robotki bo trudno nazwac to praca,wyczystka z przodu takze wkladasz "grzebyk" 3 ruchy i juz sadza na dole,zamykasz drzwiczki,siegasz do wajchy z tylu ,2 ruchy i juz kanaly pionowe oczyszczone, no chyba latwiejszego czysczenia nie mozna sobie wyobrazic i ja do tego kotla nie wylaczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...