Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Dzisiaj po wskazówkach e mailowych jednego z forumowiczów trafiłem na jeszcze jeden żeliwny kocioł z podajnikiem t.j.

 

Jest to kocioł INTERCON-DAKON FB z podajnikiem sprzedawany przez firmę ( Przedstawiciel w Polsce INTERCON ul.1-go Maja 19, 43-300 Bielsko-Biała)

 

tu link do kotła http://www.intercon.com.pl/oferta/dakon/24/paliwa-stale-fb-zeliwny-z-podajnikiem.html gdzie kocioł sprzedawany jest przez tą firmę pod nazwą DAKON – kocioł FB żeliwny z podajnikiem ( w kolorze czerwonym)

 

oraz przez tą sama firmę sprzedawany jako kocioł INTERCON Comfort S - kocioł żeliwny z podajnikiem w kolorze żółtym jako kocioł firmy JUNKERS Grupa Bosch tu link http://www.intercon.com.pl/junkers/junkers.htm

 

 

No a pierwowzór tego kotła udało mi się znaleźć w firmie DAKON na terenie Czech, gdzie kocioł sprzedawany jest w wersji FB czyli bez podajnika – tu oryginalna strona producenta http://www.dakon.cz/cs/FB.html z której jednak nie wynika aby produkowano też wersję z podajnikiem.

 

Być może, że powyższe firmy działają w ramach grupy „Bosch Termotechnika s.r.o. Obchodní divize Dakon” albo tylko ze sobą współpracują.

 

Z zestawienia tych faktów wynika, że kocioł z podajnikiem jest prawdopodobnie produkowany lub tylko sprzedawany w firmie INTERCOM i JUNKERS jako kocioł na bazie kotła DAKON FB różniący się jedynie kolorami - no szkoda, że przekaz internetowy na temat produkcji tego kotła jest taki niejasny

 

Z wiadomości na powyższych stronach odnośnie kotła wynika jedynie tyle, że kocioł jest produkowany prawdopodobnie na bazie żeliwnego wymiennika Bosch – ale nawet nie wiadomo jaki ma palnik i jaki sterownik – czyli brak podstawowych informacji o kotle niezbędnych dla zwykłego użytkownika.

 

Kocioł a właściwie te kotły dodaję na pierwszej stronie tego wątku pod pozycją nr 10 i nr 11 jako kolejne żeliwniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochana nie wszystko złoto co się świeci i jest ładnie pomalowane i obłożone ładnymi blachami.

W kotle dla mnie ważny jest wymiennik ( Defro go ma), palnik (ma już starszy), sterownik ( tego najbardziej mu brak)

 

zgadzam się w 100% dlatego poszukuję, rozważam... aż nas mrozy zastały ;)

 

najbardziej martwi mnie niedoskonałość palników - tyle tęgich głów, lata badań, doświadczeń popartych praktyką,wprowadzenie innowacji i ... ciągle coś zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100% dlatego poszukuję, rozważam... aż nas mrozy zastały ;)

 

najbardziej martwi mnie niedoskonałość palników - tyle tęgich głów, lata badań, doświadczeń popartych praktyką,wprowadzenie innowacji i ... ciągle coś zawodzi.

Ale jest co raz lepiej.

To tak jak np. z telewizorami, komputerami, itp, wychodzi coś nowego, czekasz aż potanieje a jak potanieje to znowu coś nowego wymyślą i nigdy tego nie dogonisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkowanie TV wydaje mi się jednak bardziej bezproblemowe :p

 

I słusznie, do TV węgla nie wrzucamy, popiołu nie wywalamy, czyścić go w środku nie trzeba.... odpalać podpałkami też nie.....

;)

 

Nie ma kotła z podajnikiem, który jest w 100% bezobsługowy jakieś podstawowe czynności zawsze trzeba wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...