Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piec jak piec

 

grzeje ;)

 

jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, to nie było jak wtedy, gdy oglądając Defro powiedziałam "wow, to jest dopiero kocioł!"

 

narażam się - wiem :p

 

Szkoda, że inni producenci nie doceniają tego, że wielu klientów kupuje na wygląd - wiem to z pierwszej ręki.

 

Defro używa w obudowach komponentów wysokiej klasy co widać na pierwszy rzut oka, jakby jeszcze wnętrze [palniki] dograli i dali nowoczesne sterowniki wtedy byłyby w tym rankingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyku forum - poczytałeś trochę wstecz ten wątek, czy już zapomniałeś o podpisie "poszukaj zanim zapytasz" ;)

 

eeeeeeee aż odechciewa się pytać na tym forum zawsze znajdzie się ktoś taki jak ty kto powie opcja "szukaj" a mnie nie interesuje historia

 

 

 

Nachodzi Ci woda do kotłowni, masz problem z wentylacją kotłowni, ciągiem kominowym, chcesz palić błotem?

....wówczas każdy jeden Ci zardzewieje

 

Nie odpowiedziałeś czy stara czy nowa buda?

Jaka instalacja, jak to docieplone.....?

 

nowa chata z pełnym ciągiem , ociepleniem z styropianu 15 cm:) nie chce palić błotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie trzeba czytać wszystkich 442 stron, wystarczy kilka a im więcej przeczytasz tym lepiej dla Ciebie.

Dosłownie co kilka dni zjawia się ktoś nowy, wpada na chwilę, pyta o coś co było już pisane 115 razy.

Ci którzy zaglądają tu codziennie a nawet kilka razy na dzień czasami mają już dość wygodnictwa i stąd czasami takie reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee aż odechciewa się pytać na tym forum zawsze znajdzie się ktoś taki jak ty kto powie opcja "szukaj" a mnie nie interesuje historia

 

nowa chata z pełnym ciągiem , ociepleniem z styropianu 15 cm:) nie chce palić błotem

 

 

raf1 pytaj ale i sluchaj,co Ci szkodzi zerknac pare stron wczesniej,ja tak dokladnie robie jak wchodze na nowy watek,tak jak Jarecki Ci pisal 17 kw to max,wiem bo ja mam taki wlasnie na moje 140m + garaz i wiekszego na pewno Ci nie potrzeba,moze byc spokojnie mniejszy,choc takie sa trudniej dostepne,tak jak wczesniej bylo mowione i jak tu przytocze ost.ranking Suspensera to na tym forum najwiecej informacji i opinii znajdziesz o kotlach Ogniwo Eko Plus,Skamp-p i Rbr Ekouniwersal ,ktory jak najbardziej Ci polecam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa chata z pełnym ciągiem , ociepleniem z styropianu 15 cm:) nie chce palić błotem

 

Zatem jak jest do 140m2 do ogrzania możesz wybrać moc 12kW dla nowego budownictwa.

Jeżeli nie jesteś pewien jakości izolacji, albo dom masz jednak większy... wówczas możesz pomyśleć o mocy 17kW

 

Z całą pewnością nic ponadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz

Troche mnie zdziwiło właśnie że na stronie Witkowskiego podają 19kW dla domu do 120 m2.

Musze poszukać innego pieca który można czyścic od przodu oraz z czopuchem umieszczonym nz górze pieca

Pytanie do Jareckiego79

Czy sterownik pid bedzie dobrze wykorzystywał palnik typu brucer?

Czy konfiguracja piec ze sterownikiem pid + unicontrol estymy do sterowania zaworem 4d to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak jest do 140m2 do ogrzania możesz wybrać moc 12kW dla nowego budownictwa.

Jeżeli nie jesteś pewien jakości izolacji, albo dom masz jednak większy... wówczas możesz pomyśleć o mocy 17kW

 

Z całą pewnością nic ponadto

 

Ok dzięki za info. raczej jestem ostrożny więc wybrałem 17 kw ale czy oby to nie "za mało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz

Troche mnie zdziwiło właśnie że na stronie Witkowskiego podają 19kW dla domu do 120 m2.

Musze poszukać innego pieca który można czyścic od przodu oraz z czopuchem umieszczonym nz górze pieca

Pytanie do Jareckiego79

Czy sterownik pid bedzie dobrze wykorzystywał palnik typu brucer?

Czy konfiguracja piec ze sterownikiem pid + unicontrol estymy do sterowania zaworem 4d to dobry wybór?

 

Kolega makaroni, który niestety czynnego udziału w wymianie opinii nie bierze posiada taki zestaw tj. cobra pid oraz sterowanie zaworem mieszającym realizowane przez sterownik innego producenta. Jak pamiętam dom z samą podłogówką.

 

Zobacz wątek o Skam-P, wyjście górne "no problem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. raczej jestem ostrożny więc wybrałem 17 kw ale czy oby to nie "za mało"

 

Cóż jak uważasz, że dla nowego budownictwa o pow. 140m2 moc 17kW to jeszcze za mało i nie masz ochoty poczytac choć kilkunastu ostatnich stron a choćby kilku ostatnich postów, to musisz chyba poszukac kotła 40-50kW, wówczas z całą pewnością mocy nie braknie.

 

No sorry, ale skoro 2posty wcześniej się pisze,że 17kW do 190m2 nowego budownictwa a zaraz ktoś wyskakuje, czy 17kW na 140m2 to nie za mało, to liście opadają.

No chyba,że to nowe budownictwo to lepianka lub grota bez okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. raczej jestem ostrożny więc wybrałem 17 kw ale czy oby to nie "za mało"

 

Nie będzie za mało a może nawet ciut za dużo

Ja kupiłem kocioł 19kw na powierzchnię mierzoną po podłogach 142m2 i wiem że jest DUZO za dużym spokojnie 15kw by dało radę a dom z połowy lat 80-ych w zeszłym roku ocieplony, może gdyby nie było ocieplenia to ta 19 byłaby w sam raz ale teraz jestem pewien że następny kocioł to 15kw bedzie nic więcej.

 

Teraz mój kocioł się męczy i ja z nim na bardzo małej mocy a 15-e bym mógł spokojniej prowadzić.

Co do stwierdzeń zaś dotyczących powierzchni jakie dany kocioł może ogrzać to są one MOCNO orientacyjne i mocno zaniżone biorąc pod uwagę obecne technologie budowania oraz termoizolacji budynków.

 

Na stronie jednego z producentów jest tabela w której podają że dla :

domu starego nieocieplonego przyjmujemy zapotrzebowanie 100w/m2

domu starego ocieplonego przyjmujemy zapotrzebowanie 70-90w/m2

dla domów nowych dobrze ocieplonych 50-70w/m2

dla domów energooszczędnych i pasywnych poniżej 50w/m2

 

Zaraz mnie chłopaki zakrzyczą że się powtarzam ale piszę dla tych co im się czytać ze zrozumieniem nie chce kilkunastu stron żeby podnieść poziom ich pewnosci wyboru mocy kotła

 

I jeszcze jedno jak juz bazgrolę

Nawet jeśli kupisz na styk kociołek to palnik ma zazwyczaj i tak większą moc od nominalnej kotła i przez ten tydzień lub dwa zwiększonego zapotrzebowania bez problemu da radę Twój zameczek ogrzać, a jak nie to żonkę mocniej przytulisz i też będzie dobrze:)

 

 

PS

A jak Ci jeszcze mało to przeczytaj ten wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bieżące-zużycie-ekogroszku

tam chłopaki piszą jakie mają kotły na jakie powierzchnie i ile spalają

Jeśli to nie pomoże to kup gazowy:stirthepot:

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łiii tam, ktoś X lat temu podał,że 19kW na 120m2 i tak skopiowane i gra muzyka.

 

A porównując producenta X z Y może się okazać,że u jednego 19kW będzie tańsze od 12kW u drugiego.....

 

12kW mamy od ubiegłego roku, sprawdzone w labo. Na palcach jednej ręki można kotły o mocy 10-12kW na naszym rynku wymienić.

W większości z palnikiem fajkowym na sam dobrej klasy ekogroszek.

 

Wymieniłbym jeszcze kilka o mocy 15kW z góry wiedząc, że będą miały wielki ból do 11-12kW dojść znając palnik w nich zastosowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...