Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

miałem:

podawanie 16

przerwa 44

przepustnica 1cm

po rozmowie z hefem (odradzili pid jako zbędny wydatek 700zł)

założenie deflektora

podawanie 23

przerwa 37

przepustnica ok. 1cm

 

Ok uporządkujmy pewne rzeczy:

 

1. Przenieśmy pisanie na ten temat do odpowiedniego wątku:

http://forum.muratordom.pl/piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem,t56356-2880.htm

 

2. Możesz sobie założyć deflektor, czy chcą Ci go przyjechać przyspawać ?

 

3. Pfff 700 zł za PID też bym nie dał (mnie kosztował <100 zł)

 

4. Czy przy tak małym otwarciu przepustnicy wentylatora nie masz przypadkiem za mało powietrza w mieszance (sporo czarnego osadu tzw. nagaru na ściankach wymiennika) ?

 

5. Otwórz przesłonę na 3 cm.

 

6. Suma podawania i przerwy nie musi wynosić ściśle 60 - np. u mnie jest to 5/48, więc skoro pracował dobrze przy 16/44 proponuję 16/35 i obserwuj czy dobrze spala węgiel i nie przesypuje go do popielnika gdy jeszcze jest twardy (niedopalony) - jeśli nie przesypuje stopniowo zmniejszaj przerwę po 1 s aż zacznie przesypywać - wtedy zwiększ o 2 s i to będzie maks. moc palnika dla tej ilości powietrza.

 

Daj znać jak efekty nastaw w wątku:

http://forum.muratordom.pl/piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem,t56356-2880.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to bierz w Pleszewie- toć to zagłębie kotłów.....przynajmiej serwis bedziesz miał blisko... u mnie ostatnio(wookoło same domki i place budowy) padł gosciowi piec kostrzewy(w te mrozy)...owszem serwisant przyjechał za 2 dni ale nie miał jakiejś częsci i czekali W TE MROZY!!!! na czesci....chyba z tydzien czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jakosc tego eko?? i czy kg sie zgadzaja? palety mam z budowy, wiec nie ma problemu... dostałem od nich 2 maile w jednym cena za 4 t- za dowóz wynosi 100zł, a w drugim cena za tone za dowóz wynosi 50zł czyli 50złx4t =200zł hehe i bądz tu mądry, ot taka sobie róznica... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Sterownik ma:

1. Tryb ręczny, w którym mam rozpalić kocioł, czyli podaje do momentu wyłączenia guzikiem i dmucham do momentu wyłączenia guzikiem

2. Przy pid.1 realizowana jest praca automatyczna w oparciu o udoskonalony, bardziej oszczędny software. Wszystko jest bardziej stabilne i osadza mniej sadzy dzięki regulacji podbicia mocy dmuchawy w chwili podawania opału.

3. Przy pid.0 mam symulację zwykłego sterownika, czyli podaję co przerwę, jaka zadam i dmucham bardziej agresywnie, sterownik uczy się tylko progu rozłączania dla minimalizacji przeciągnięcia temp. zadanej. Po rozłączeniu nadmuchu i podawania w tym trybie realizowany jest programowalny przedmuch.

 

Jarecki pozwoliłem sobie powrócić do Twojej odpowiedzi ze stycznia 2009 roku. Czy możesz wyjaśnić jak realizuje się ustawienia sterwonika aby pracował w trybie pid.1 i pid. 0. ? Jak jest "fizyczna" różnica w pracy kotła dla pid.1 i pid.0? Mam soft 7c (chyba :D).

 

Z góry dziękuję!

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko , jako ze nie mieszkam na slasku i mamy dość utrudniony dostęp do ekogroszku kupował może ktoś eko z tej stronki???

 

http://resover.eu/

 

Ja również polecam tą firmę. Pierwszy raz brałem latem, w styczniu następny transport. W lecie nie pamiętam ile czekałem a teraz miałem za 3 dni dostawę - pewnie dlatego, że mam zakład pod Krakowem - 50 km od ich siedziby i brałem całe 12 ton. Auta mają z windami, paleciakami. Obsługa klienta - oceniam wysoko. Transport miałem w gratisie. W lecie brałem Pieklorza z Piekar a teraz Ekores (tańszy 20 PLN). Różnicy w paleniu nie widzę. Pali się jak paliwo rakietowe. Zdziwiło mnie, że teraz w środku zimy dostałem taki suchutki towar. Palety miałem na wymiankę. Dawniej paliłem różnymi wynalazkami ale to już historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zainteresowałem się konstrukcją SKAM-P RETO-CROWN wersja 17kw czyli obrotowa retora i PID II generacji. Do dziś moim faworytem był LingDuo 15kw tez z obrotową retorą.

Poradźcie który z nich wybrać. Jeżeli ktoś ma tego sekoma bardzo proszę o kontakt ewentualnie podzielenie się doświadczeniem na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się konstrukcją SKAM-P RETO-CROWN wersja 17kw czyli obrotowa retora i PID II generacji. Do dziś moim faworytem był LingDuo 15kw tez z obrotową retorą.

Poradźcie który z nich wybrać. Jeżeli ktoś ma tego sekoma bardzo proszę o kontakt ewentualnie podzielenie się doświadczeniem na jego temat.

 

Hmm ja polecałbym jednak z palnikiem typu Brucer bardziej niż z obrotową retortą - np. SKAM-P PREMIUM ze sterownikiem Ognik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się konstrukcją SKAM-P RETO-CROWN wersja 17kw czyli obrotowa retora i PID II generacji. Do dziś moim faworytem był LingDuo 15kw tez z obrotową retorą.

Poradźcie który z nich wybrać. Jeżeli ktoś ma tego sekoma bardzo proszę o kontakt ewentualnie podzielenie się doświadczeniem na jego temat.

 

Hmm ja polecałbym jednak z palnikiem typu Brucer bardziej niż z obrotową retortą - np. SKAM-P PREMIUM ze sterownikiem Ognik.

 

No ja ostatecznie zdecydowałem się na kocioł Tilgnera EKR 15 kW z Brucerem i sterownikiem PID (Ognik). Mam nadzieję, że będę zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 300 m dom w tym ok 260 m grzewczych- 2/3 domu będzie ogrzewane podłogówką,. Jestem zdecydowana na kocioł z z retortą brucera . Mam kotłownię dosyć dużą 18 m2, więc chce tak składowac ekogroszek, miał, drzewo (awaryjnie).

 

Mój typ kotła to:

1.Tilgnera EKR38- z retortą brucera

 

2.Skamp P Premium 40 kw

 

3. może coś doradzicie innego z retortą brucera

 

Mam pytanie; Jaka jest różnica miedzy kotłem 1 i 2 w łatwej i szybkiej obsłudze, może są w jednym ulepszenia a w drugim ich brak?

 

Czytałam o minusach np:

- brak wyczystki pod palnikiem, czyszczenie strefy napowietrzania polega na wyłączeniu palnika, zdjęciu żeliwnego paleniska i załączeniu dmuchawy na maxa w celu wyczyszczenia tej strefy. - czy to dotyczy obu tych kotłów, i czy ten minus jest bardzo upierdliwy w użytkowaniu?

Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego kociołka, może są inne oprócz tych 2 wymienionych warte grzechu. Bardzo proszę o wypisanie (+) i (-) tych w/w kotłach. Przepraszam, jeśli powielam pytania :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- brak wyczystki pod palnikiem, czyszczenie strefy napowietrzania polega na wyłączeniu palnika, zdjęciu żeliwnego paleniska i załączeniu dmuchawy na maxa w celu wyczyszczenia tej strefy. - czy to dotyczy obu tych kotłów, i czy ten minus jest bardzo upierdliwy w użytkowaniu?

To się robi raz na rok przed sezonem grzewczym - i chyba nie ma potrzeby robić częściej - chyba że przy okazji gdy podajnik zerwie zawleczkę i trzeba wygrzebać co nieco z retorty to przy okazji można wyczyścić kanały. Składowanie groszku w kotłowni to trochę chyba kiepski pomysł - chyba że ktoś lubi mieć w kotłowni kopalnię węgla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...