Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu, nie krótkiego śledzę forum, gdyż postanowiłem pobudować sobie domek. Przyszedł czas na wybór kotła/pieca do co i cwu.

Naczytałem sie różnych informacji na różnych forach. W jednej chwili wydaje mi sie ze wiem juz bardzo dużo na temat kotłów a w drugiej, że juz nic. Reasumując postanowiłem napisać/zapytać mimo iz pewnie za to zapytanie oberwę po głowie bo zaśmiecam i temat był wałkowany.

 

Wymiary mojego domu:

Powierzchnia netto (podłóg) - 205 m2 (w tym garaż 25m2)

Kubatura 806 m3

 

Całość ogrzewana ma być za pomocą kaloryferów.

Podłogówka w łazience tylko ok 20 m2

 

Dom zbudowany z:

Fundamenty ocieplone następująco:

Bloczek 25cm+ styropian 8cm+ bloczek 12.5

Ściany phoroterm 25cm+ styropian 8cm+ phoroterm 12.5

Poddasze papowanie i pełne deskowanie + wełna 20 cm o współczynniku 0,033

 

Pierwszy hydraulik proponuje: zasobnik cwu 140l i piec 25kw Firmy KMB RP PLus (Witkowski)

Drugi w zasadzie to samo tylko piec jaki chce poleca Defro ale zamontuje każdy.

 

Skłaniałbym sie ku pierwszemu (troche tańszy piec).

Co szacowne grono o tym myśli?

 

Kocioł ma być na ekogroszek z możliwością spalania drewna, bo mam go dość sporo jeszcze, ale kiedyś sie skonczy :)

Edytowane przez makler222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: makler

Przejrzałem teraz Twój pierwszy wariant (KMB)

Mam wrażenie, że klapa zasobnika jest dosyć wysoko. Wg opisu http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp-plus zasobnik ma 155 cm wysokości. Byc może kocioł postawisz na jakiejś podmurówce, znowu wyżej. Cały opał (być może workowany) później trzeba tak wysoko dźwigać. Pół biedy jeżeli masz 190cm i kawał chłopa z Ciebie, ale co jak nie będzie Cie kilka dni w domu? Co do zapotrzebowania na moc: wielu instalatorów proponuje zbyt wielkie kotły. Zapobiegawczo, nie przyjdziesz z pretensjami że za zimno. Aktualna zima jest akurat wyjątkowa, ale spojrzyj na poprzednie: ile dni (tygodni) było -20, -25 mrozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj tu kol jakiś projekt...

 

Projekt ok:) co mi tam:)

Jest to dom pod juką 3 archonu.

Kotłownia przeniesiona do garażu:)

Co do wysokości zasobnika to dla mnie najmniejszy problem:) Groszek mam gdzie składować i pewnie bedzie luzem. Na auto tez mam miejsce:)

Chodzi mi tylko o moc kotła i markę. Ale markę dobra i nie baardzo drogą:) nie wiem czy to mozliwe no ale moze...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie rozwiazania hydrauliczne? czym bedziesz ogrzewac latem? a 25Kw to niech obaj sobie w ..... buty wsadza:)

 

Rozwiązania hydrauliczne hmmm nie jestem ekspertem i mało sie na tym znam. NIe miedz i nie stal lecz alu pex tak to sie chyba nazywa:) latem tez goszkiem mam zamiar grzać bo jakiśduży wydatek to nie bedzie chyba bo tylko cwu.

 

W projekcie jest zaproponowany kocioł gazowy o mocy 20kw.

 

Moze taki wystarczy.

 

Dodam ze pod podłogą 10cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makler a skąd mamy wiedzieć? Zapytaj Witkowskiego :D

 

Podkreślę, szukałem takiego sterownika jak eCoal, Ogniwo było najtańsze. Na mój mały domek 9.5m na 11m plus dwie przybudówki razy dwie kondygnacje, wybrałem 15kw z naprawdę małą ilością wody 48l. Jaki mi piec proponowano? tak, tak 25kw a tu brak gotówki, podjąłem ryzyko i na Ogniwie się nie zawiodłem, piec śmiga bez żadnych kłopotów. W sobotę wyjeżdżam, dzisiaj go zasypałem, wyczyściłem i jak wrócę to jeszcze będzie śmigał. Moja mama wróg wymiany pieca bo stary dobry, mówi drogi był ale jest b. dobry i jak słyszę znajomą musieliśmy kupić piec pytam jaki, Galmet był tylko w sklepie, jaki ma sterownik? a ja wiem, dopiero będziemy go rozszyfrowywać, to nie wiem śmiać się czy płakać, nie mówiąc że przepłaciła 800zł.

 

Tacy są ludzie, nie myślą żeby nie mieć problemu a myślą dopiero kiedy mają problem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki,że za pasem święta :)

 

Choinka ubrana, na dworze lampki się też świecą, ogrzewam się ciepłą herbatką.

 

Co do kotła, to Darase preferuje takie, które mają eCoala.

Ja lubię takie, które mogę też pracować z odpowiednio do palnika zaprogramowaną Cobrą.

 

Natomiast wartością dodaną jest z pewnością istnienie wątków o niektórych konstrukcjach, gdzie użytkownicy wymieniają opinie i pomagają sobie wzajemnie.

 

 

Życzę Wszystkim Spokojnych, Wesołych, Pogodnych oraz Cieplutkich i wolnych od zerwanych zawleczek Świąt

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

file:///C:/Users/xxx/AppData/Local/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kieruję do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym roku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na życzenia:

 

Głównym składnikiem jest zdrowie, które należy wymieszać z ogromem miłości.

Dwie łyżki pomyślności, kapkę radości. Szczyptę życzliwości dodawać powoli wraz z odrobiną uśmiechu.

Odsączyć z trosk i przygnębienia. Dla smaku dodać odrobinkę zaufania, według własnego uznania dodać urody lub sławy, jak kto woli.

Ozdobić wszelakimi uczuciami. Piec cały rok w rodzinnej atmosferze.

 

 

Wesołych Świąt :)

 

 

Źródło: http://www.e-zyczenia.pl/

Najlepsze życzenia świąteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki,że za pasem święta :)

 

Choinka ubrana, na dworze lampki się też świecą, ogrzewam się ciepłą herbatką.

 

Co do kotła, to Darase preferuje takie, które mają eCoala.

Ja lubię takie, które mogę też pracować z odpowiednio do palnika zaprogramowaną Cobrą.

 

Natomiast wartością dodaną jest z pewnością istnienie wątków o niektórych konstrukcjach, gdzie użytkownicy wymieniają opinie i pomagają sobie wzajemnie.

 

 

Życzę Wszystkim Spokojnych, Wesołych, Pogodnych oraz Cieplutkich i wolnych od zerwanych zawleczek Świąt

:)

Jarecki dzięki za życzenia.

A w kwestii Twoich słów " wolnych od zerwanych zawleczek Świąt", to w pogardzanym przez niektórych forumowiczów Galmecie 17 kw z obrotową retortą Pancerpola ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...