Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Karoka jak tam eCoal na fajce pancerpola chodzi?

Podłączyłeś go? Czy lukasz na nowy pomysł z Cobrą?

 

Buduj drugi komin i wstawiaj obok drugi kocioł :) :) :)

Heh, jak już to musiałbym dobudować drugi taki domek jak mam żeby ten obecny kociołek miał co robić.

Wbrew temu co niektórzy wróżyli to powiem że eCoal na razie dobrze sobie poczyna na tym palniku.

Węgiel dobrze dopalony, kopiec trzyma.

Są dość duże przyrosty temperatury w górę bo nawet 6 do 7 stopni w dół około 2,5 do 3.

Jak wiemy eCoal podciąga do +5 do zadanej i z rozbiegu gdy się odstawia w nadzór przeciąga jeszcze trochę.

Muszę dopowiedzieć że palnik zasilany jest w powietrze dmuchawą WPA 06 o wydajności 255m3/h a wiemy że to bardzo dużo.

Dmuchawa z przesłoną także idzie ją przydławić skutecznie.

Zasłoniłem ją całkowicie na początku ale zaczęło przykopcać delikatnie z komina i odchyliłem ją troszkę.

Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Mam pytanko do Jareckiego:

- Czy mogłbyś wyjaśnić różnice międy skam-p a skam-p premium (obydwa sprzedawane są z palnikiem II-generacji Ekoenergia)?

- Co to za nowa wersja z linii silver?

Pozdrawiam

 

To dużoo tłumaczenia :)

 

W skrócie:

Wprowadzając w sekom wybór zestawów było wcześniej tak:

Skam-P - klasyczny ster i klasyczny palnik fajkowy Pancerpol z opcją dopłaty do obrotowego pancerpola

Skam-P RetoCrown - palnik obrotowy ardeo

Skam-P Premium - palnik Brucer/Ekoenergia z Ognikiem PID, kocioł z osłonką kosza

 

Obecnie jest tak:

Skam-P z pancerpolem jest w ofercie, ale to są śladowe ilości rocznie

Skam-P z AZP-MŻ i to jest moim zdaniem bardzo dobry palnik bez obrotu, ale spalający miały i groszki, cicho pracuje, można wymieniać głowice spalające w zakresie mocy znamionowej 15,25,38kW. Ma przeciwzwój wypiętrzający, można go kwalifikować jako tzw palnik II-ej generacji..

Skam-P Premium pozostał z palnikami głównie Ekoenergia, osłonki od jakiegoś czasu nie ma, jest w to miejsce większy kosz zasypowy..., sterowania do wyboru ognik pidII, rt09pid, za dopłatą cobra, puma, eCoal

 

 

To coś o nazwie Silver to akurat mój prywatny pomysł na okres, kiedy zamówienia w sekom przekraczały 6tygodni.... a komuś było pilnie.

Tu zostały jeszcze jedne, duże drzwiczki zespolone (tak robiliśmy wcześniej), głównie z rusztem wodnym i na wyposażeniu podstawowym Titanic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki ja tu patrze....

to jest moim zdaniem bardzo dobry palnik bez obrotu, ale spalający miały i groszki, cicho pracuje, można wymieniać głowice spalające w zakresie mocy znamionowej 15,25,38kW. Ma przeciwzwój wypiętrzający, można go kwalifikować jako tzw palnik II-ej generacji..

 

można tak bez reklamy... bo znowu wojne zrobie :p :D

 

nie mozna napisać tak....Skam-P z AZP-MŻ palnik bez obrotu, ale spalający miały i groszki, można wymieniać głowice spalające w zakresie mocy znamionowej 15,25,38kW. Ma przeciwzwój wypiętrzający, można go kwalifikować jako tzw palnik II-ej generacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...