Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kociołek ten spodobał mi się dlatego, że bez zaworu 4D nie będę musiał stosować żadnych pompek, a w rezultacie koszty kotłowni i późniejszych rachunków za prąd dadzą spore oszczędności :)

 

Pojawia się chyba tylko problem z wystarczającą ilością CWU, ale zastosowanie bojlera 140l powinno rozwiązać problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawność- ważna rzecz :)

Ale jakie są różnice (jeżeli są) przy temp. 40, 52 czy 60.

Ten piec ma inną budowę niż standardowe, całe ciepło odbierane jest w wymienniku krzyżowym (chyba takie spotykane są w rekuperatorach i chyba nie są najbardziej wydajne ale to już inna para kaloszy).

 

Kocioł ten naprawdę mnie zainteresował tylko mało jest na jego temat w necie. Czyżby wszyscy którzy kupili byli zadowoleni więc nic nie piszą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.berski.pl/index.php

ktoś zna tego producenta? Czemu jest tak tanio?

Ma go szwagier od kuzyna , byłem go zobaczyć.Jest duży ma dwie komory na których można palić jednocześnie.

Rozwiązanie dość ciekawe.

Wadą jednak dla mnie jest podajnik stalowy.

Mowa oczywiście o kotle ekomax 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. na swojej stronie producent twierdzi, że podajnik jest żeliwny, sprawdzę to.

Mój instalator chce mi sprzedać Defro DUO UNI 15 za 8379zł lub Taurus Bizon duo 25kw za 8572zł bo je serwisuje. Trochę ta marża przyduża jak dla mnie.

A o samych piecach co sądzicie? warte swojej ceny? ja jakoś nie znajduję uzasadnienia, żeby dopłacać 2500zł (Berski Eko-max 2 20kw kosztuje 6050zł)

z drugiej strony jak będzie wyglądał serwis producenta ze środkowej Polski, jeżeli piec będzie na Śląsku (Jastrzębie-Zdrój)?

nad tym podajnikiem się jeszcze zastanawiam, czy piece z podajnikiem tłokowym więcej palą? I chyba częściej je trzeba ładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Defro tylko się nazywa 15, ma niby moc 6-18kw.

nowobudowany dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, o wymiarach 12x22m. Powierzchnia użytkowa to 160m2. Strop żelbetowy, na nim będzie 30cm wełny. Ściany z 24cm silikatów i 15styro. Będzie rekuperacja, okna zwykłe z oknoplastu. Wysokość parteru to 258cm czyli kubatura 412m3. Ogrzewanie 100% podłogowe.

czyli 15kw niby by wystarczyło, ale instalatorzy chcą dać 25kw.

Bo sprawność pieca to maks 80%, bo cwu, bo jak trafię na ciulaty ekogroszek to będzie mi zimno.

Ten Berski jest o tyle ciekawy, że jeżeli faktycznie by to wszystko wystąpiło, to można go wspomóc drugim paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutino78 nie kupuj przewymiarowanego kotła bo później same kłopoty i strata - dom masz dobrze ocieplony to 15 kw dla potrzeb CO i CWU jest jeszcze z zapasem mocy. Opieram się na swoim doświadczeniu bo też kupiłem przewymiarowany kocioł i to o 300 % - kupiłem 35 kw na 240 m2 powierzchni ogrzewanej ( po podłogach - razem z kotłownią) a w zupełności starczyłoby mi 10 kw. Na razie zmieniłem palnik w kotle na 25 kw ale to i tak o wiele za dużo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do słów czp-a

ja mam 142m2 po podłogach mierzone i kocioł 19KW i wiem że to za dużo i następny będzie 15KW maksymalnie

To nie czasy komuny ze się brało co było i opał po 200zł żebyś puszczał w komin zamiast ekonomicznie ogrzewać

sam piszesz że palnik pracuje w zakresie 6-18kw więc już tutaj masz zapas mocy a bedziesz jej potrzebował przy ostrej zimie moze przez tydzień lub dwa a resztę sezonu ogarniesz na mocy minimalnej lub ciut powyżej. "wiekszy znaczy lepszy" to jest bajka i wyciąganie kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...