Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aregh a skąd pewność że lepiej ustawiłbyś sam bruliego? Chyba że z pomocą kolegów ;)

 

.

 

Darase a powiedz tak szczerze, co to za różnica...?

 

I tak początkujący użytkownicy eCoala o wszystko dopytują na stosownym wątku.

Nie widzę zatem wielkiej różnicy przy dopytaniu odnośnie Bruli.

 

Podobnie z Cobrą.

Pomoc na forum rzecz nieoceniona, a pozytywnie zakręconych maniaków u nas na muratorze dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, różnica ambicjonalna? :D

Przed uruchomieniem kotła o nic nie pytałem. Odpaliłem na ręcznym, przełączyłem na automat, ustawiłem tem. CO najpierw 45st. teraz 42st. i jadę drugi sezon, przez ten czas spalałem paliwa od żyta,eko czeski, słaby eko do dobrego eko nic nie przestawiając. Zapewne spaliłem odrobinę więcej eko na automacie niż na ustawieniach ręcznych ale szkoda czasu siedzieć w kotłowni lepiej zagrać w szachy :D

Pocieszające w większym odrobinie spalaniu na automacie eCoal jest to że spaliłem mniej niż w swoim starym piecu.

Dalej polecam sterownik eCoal dla przypadkowych osób czyt. to forum. :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi się zerwać, jak Ci nie będziesz palić gwoździami, drewnem itp. itd. :)

No mi po ponad dwóch latach walnęła w tamtym tygodniu, kamorek się trafił w eko i widzisz darase też mi się trafiło i co sam sobie wrzuciłem, prezencik z kopalni tak sądzę. Nie trzeba wywalać paliwa, u mnie klucz 19-tka, trochę przekręcić do przodu, do tyłu i zluzowało, nowa zawleczka i jedziemy dalej :)

Eeee tam, z taką zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka, a problem nie powróci jak ten kamień będzie dalej siedział gdzieś tam przy ślimaku? no chyba, że go wypchnie do palnika....

Tak jak pisze jarecki powinno wyjść przez palnik. Czas do czasu widzę w popiele jakieś mniejsze okazy, jak zaczniecie dokładniej czasami przeglądać popiół to też znajdziecie. Nie wiecie nawet ile rzeczy przechodzi przez napędy nie robiąc żadnych szkód i w większości przypadków nikt ich nie wsadził tam umyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz znowu pieprzyć od rzeczy.

Od czasu do czasu.

Opanuj się może.

 

Ja bym powiedział, że prawda w oczy kole...

 

a każdy może to ocenić samodzielnie zaglądając na wybrane wątki.

Sa tez użytkownicy jak Darase, którzy ze swoją ambicją i pewnie chęcią czytania instrukcji poradzili sobie samodzielnie.

 

Reszta korzysta z wygód forum i dopytuje po odpaleniu bardziej doświadczonych użytkowników. Nic złego w tym nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź cenę opału za tonę, dowiedz się jaka jest jego kaloryczność.

 

Teraz sam sobie policz, czy Ci się opłaca:

np. 26000kJ/kg dzielisz na 3600sekund, to Ci daje pogląd, ile masz kW z 1kg węgla = ok.7.22kW dla tego przykładu

 

taką wartość mnożysz przez średnią wartość eksploatacyjną sprawności (nie sprawność dla 100%mocy z laboratorium), dla kotła węglowego z podajnikiem możesz przyjąć ok.70% jako wartość realną w ciągu sezonu grzewczego.

 

czyli 7.22 x 0,7 = ok. 5,04kW ciepła ze spalenia 1kg węgla o kaloryczności 26000kJ/kg

 

Zgrubne zapotrzebowanie na ciepło w sezonie grzewczym możesz obliczyć:

przyjmując poziom strat ciepła budynku na np. 100W/m2:

 

Masz dom np. 150m2

150 x 100 = 15000, tyle potrzebujesz średnio kWh rocznie na cele grzewcze przy takim budynku

 

teraz znając kaloryczność i to, ile kW z 1kg uzyskujesz robisz sobie takie równanie:

15000/5,04 = 2976,19 kg groszku na sezon grzewczy

co kosztuje ok. 2976,19 x cena za 1kg danego groszku

 

 

Zawijan, nawet Twojego wpisu nie komentuję, bo szkoda sobie nerwów szarpać.

Wklejam wyniki badań, swoje uprawnienia, fotki analizatorów spalin podpięte do kotów a dla Ciebie i tak mało, więc róbta co chceta.

 

Wiarygodne badanie to, jak mówi Włodek, badanie bezstronne. Takie chciałem zrobić z bruerem i eCoalem w Łodzi, nie zgodziłeś się, więc w Twoją pracę za skarby nie ufam w kwestii palnika brucer/burner, sterownika eCoal a także kotła Ogniwo, z tego wszystkiego masz cash... resztę sobie sam dopisz.

 

Badasz sam siebie - ok dla swojej wiedzy, ale papier to wyrób w instytucie bezstronnym. Sam sobie wystawiasz świadectwo, to jest śmieszne i niewiarygodne.

Więc takie Twoje pierdu pierdu.

Witam.

Jeżeli chodzi o wyliczenia, to z jednostkami miary mi się nie zgadza. Proszę Pana "Jarecki79" o sprawdzenie i sprostowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...