Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

proszę o pomoc w ustawieniu eCoala pracuje z piecem Skam-P 25kW i palnikiem ekoenergia

 

Odczytaj priva. Jest tam kilka sugestii, masz soft oficjalny, podałem Ci linka, aby pobrać świeżą wersję, gdzie idzie dobrać kilka poprawek...

Wskocz na wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal/page249

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Mam do ogrzania bardzo duży dom. Stara kamienica strop izolowany, okna nowe, plastikowe. Powierzchnia do ogrzania to ok 360m2 wys do 2,7m plus ok 30m2 klatki schodowej tylko podgrzewanej. W instalacji zabudowanych jest 27 grzejników w tym 12 grzejników żeliwnych reszta to tzw. panele stalowe. Obieg wymuszony przy pomocy pompy choć instalacja może hulać również jako grawitacyjna ( tak była pierwotnie budowana ) Przyszedł czas wymiany kotła, dotychczas hula kociołek zasypowy Dakon DOR 32 o mocy 32KW który sprawuje się dobrze choć swoje wady ma i jest ciut ciut za mały, ale jego czas się powoli kończy. Ze względu na parametry komina tzn mały przekrój ok 320cm2, ale duża wysokość ok 14m zastanawiam się nad kotłem Ogniwo EKO 35KW ew. Ponar EKO 38KW ( to chyba bardzo podobne konstrukcje, choć parametry trochę się różnią), tylko czy ta moc będzie wystarczająca. Nie mam żadnego doświadczenia z kotłami na ekogroszek i będę bardzo wdzięczny gdy ktoś mnie uświadomi w tej materii. Pod uwagę biorę również konstrukcje Galmet EKO-GT KWP o mocy 40KW, Elektromet EKO-KWPns 38KW lub HEITZ EKO 2 50 KW,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Makalogwa mam Ponar 38KW. Bardziej mi pasował od Ogniwa. Ma wymieniony wymiennik, bo ten fabryczny był trochę dziurawy;). Od wymiany żadnych uwag poza paroma pierdółkami. Jedyny ból, iż na moje 280mb w tym momencie ocieplone jest trochę przewymiarowany. Jakbyś optował za tańszym sprawdzonym półtora rocznym piecem to służę:) PS nie bój się, dzisiejsze kotły mają dużo większą sprawność od tych z przed lat. Taka moc będzie wystarczająca. jeszcze w jesienne i wiosenne miesiące będziesz martwił się niską temp spalin. Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jakiś super rabat położył na stół, to bym się w okolice Skierniewic pofatygował Skampa obejrzeć:). Póki co radami Zawijana2 moc mu zmniejszam. Część płomieniówek zatkana. Wewnątrz komory paleniska powtykałem cegły szamotowe. Zrobiłem coś na kształt rusztoreflektora( to do poprawy). O zmniejszeniu palnika myślę. ;) W sumie wdzięczny obiekt do przeróbek ten Ponar. Duży minus dla mnie to tylko zasobnik, zbyt mały moim zdaniem. Kontaktowałem się z fabryką ostatnio i są gotowi wykonać większy zbiornik wg moich wymiarów. Także Makalogwa myśl poważnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...