Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cobra jeszcze długo nie dorówna eCoalowi.

Choć Tobie - Jarecki - wydaje się inaczej.

Ale cóż... Każdemu wolno myśleć...

 

To drogi Jacku zależy od tego, na jaki obiekt trafia ecoal, wejdź sobie na forum eSterownik a znajdziesz grono użytkowników nie do końca szczęśliwych z pracy sterownika, bo to albo kopczyk się zapada, albo za mocno startuje albo generuje duże spieki.

Zobacz choć mały wycinek komentarzy dotyczących nowszego softu, gdzie poprawiono algorytm spalania oraz zmniejszono tempo reakcji sterownika na zmiany

http://esterownik.pl/forum/posty,232/komentarze-do-wersji-02912

 

Są zakresy w których jeden sterownik drugi przewyższa i na odwrót.

eCoal nie obsługuje zaworu mieszającego, więc co chcesz tutaj równać?

Cobra na dzisiaj nie ma modułu internetowego dostępnego dla klienta, więc tutaj również kłopot tym razem dla Cobry.

 

Jednym pasuje sposób korekcji pracy Cobry, zauważ,że większość z pkt. wymienionych przez CZP01 Cobra spełniała.

eCoal to dobry sterownik i każdy użytkownik, który będzie szukał automatu oraz internetu z pewnością się na niego zdecyduje.

Z internetem jest jeszcze tylko jeden sterownik na rynku, więc tutaj wybór jest prosty.

 

Jednak ani eCoal ani Cobra nie są wolne od błędów i obaj producenci pracują intensywnie nad rozwojem produktów.

Nie ładnie zresztą oceniać coś, z czego nie korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. W pewnych warunkach lepszy jeden a w innych warunkach lepszy drugi.

Ja wolę Cobrę, bo ją lepiej znam. Dla mnie jest lepsza, bo mogę ją szerzej korygować i ma awaryjne przejście na tryb dwustanowy i w zasadzie tylko tego ostatniego jeszcze mi brakuje w eCoalu.

 

Że nie jest tak różowo jak mówisz, można zobaczyć na eSterownik oraz po części na wątkach na naszym forum, także tutaj mozna też zobaczyć,że tak idealnie w każdych warunkach z cobrą nie jest. Różne kotłownie, różne instalacje, różny odbiór ciepła to wielkie wyzwania dla obu firm.

 

Grunt, że oba wyroby rozwijają się z korzyścią dla ich użytkowników.

Równie ważne, że użytkownicy obu urządzeń sobie wzajemnie pomagają.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. W pewnych warunkach lepszy jeden a w innych warunkach lepszy drugi.

Ja wolę Cobrę, bo ją lepiej znam. Dla mnie jest lepsza, bo mogę ją szerzej korygować i ma awaryjne przejście na tryb dwustanowy i w zasadzie tylko tego ostatniego jeszcze mi brakuje w eCoalu.

 

O właśnie. Teraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. W pewnych warunkach lepszy jeden a w innych warunkach lepszy drugi.

Ja wolę Cobrę, bo ją lepiej znam. Dla mnie jest lepsza, bo mogę ją szerzej korygować i ma awaryjne przejście na tryb dwustanowy i w zasadzie tylko tego ostatniego jeszcze mi brakuje w eCoalu.

 

Aleś ty chłopie sparty. Wolisz Cobrę bo jak piszesz lepiej ją znasz i masz ją taniej po drugie i może dlatego ta miłość jest większa.

Obaliłem wszystkie twoje dotychczasowe teorie gdzie eCoal miał sobie nie poradzić nawet z drastyczną zmianą opału (kaloryczność) bo pisałeś ze dlatego tak dobrze pracuje bo na małokalorycznym czechu o przebijaniu temperatury o te osławione 5 stopni też legło.

Pewnie czytałeś o nowym wymuszonym eksperymencie z dużym zwiększeniem przepływu na zaworze 4D i jednoczesnym podniesieniem temp. zadanej gdzie eCoal w bardzo krótkim czasie podgrzał wodę w całej instalacji oraz temp. zadaną a na dodatek z rozpędu wyhamował i tylko przez chwilę miał przerost o około 3 stopnie a dalej szedł jak po sznurku po kresce zadanej.

Zobacz teraz po południu syn zalał sobie wannę i wziął kąpiel, następnie wg. strefy bojler nie był ładowany bo nie było takiej potrzeby. Temp. CWU miała tylko 27,8 stopnia i włączyła się pompka żeby teraz na wieczór nagrzać wody do kąpieli. Koala zebrał się do roboty, dobił bojler a po spalinach widać jest że się napracował trochę przerósł na chwilkę w największym punkcie zadaną o około 3 stopnie i równa do kreski zadanej.

I czego chcesz jeszcze.

I podkreślę jeszcze raz na tym palniku i tej dmuchawie teoretycznie nie powinno to działać w ogóle.

Dodam że ten wpis nie jest skierowany przeciwko Cobrze, że ona jest gorsza czy zła.

Nie paliłem na niej w zimie i cieszę się że będę mógł ją spróbować na mrozie.

Podam ci jeszcze raz linka żebyś mógł prześledzić co robił koala jakbyś nie wierzył mi na słowo.

https://esterownik.pl/remote/1102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka też uparty jesteś.

 

Wolę, bo lepiej znam, bo mam pod ręką serwis i producenta. Dobrze kamieniem muszę tylko rzucić...

Mam lepszy kontakt z programistą, wiem, że zostanę wysłuchany jak czegoś potrzebuję.

 

U Ciebie to wszystko pięknie chodzi.

Powtarzam w jednych warunkach lepiej chodzi Cobra w innych eCoal

Jako przykład kontrastowy juz nie raz przekonaliśmy się,że sterownik i palnik, który miał sobie radzić z miałem - jakoś sobie z nim nie radzi.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=5158882&viewfull=1#post5158882

 

Czy to znaczy, że sterownik jest zły? Czy zwyczajnie nie u wszystkich może być tak pięknie jak u Ciebie?

Możliwe też, że coś na taki stan idzie poradzić.

 

Oba urządzenia się rozwijają i o to właśnie chodzi.

Nie trzeba kategorycznie stawiać danego sterownika zawsze na 1miejscu podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kategorycznie stawiać danego sterownika zawsze na 1miejscu podium.

A czy ja gdzieś napisałem że eCoal stawiam na pierwszym miejscu ?????

Nie mogę tylko strawić twoich wymysłów i czepiania się czegoś co w moim przypadku nie występuje a według wszystkich dotychczasowym teorii powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie rozumiem o co Ci chodzi, mówię, że jak u Ciebie działa, to nie znaczy,że we wszystkich innych miejscach musi chodzić tak samo.

Tylko tyle i aż tyle. Pytałem z ciekawości, jak się u Ciebie zachowa sterownik po przejściu na inny węgiel i u Ciebie wiele się nie zmieniło. Tyle, co to za dorabianie innej, dalszej filozofii? U Ciebie nie przeciąga o 5st.C a u Suspensera owszem i co z tego? Przecież można o to 5st.c niżej zadać kociołek i po sprawie.

 

A przy słabszym opale to można przykombinować z innym podawaniem i nadmuchem. Całkiem możliwe, że tutaj właśnie takie przejście na tryb dwustanowy by bardzo pomogło. Możliwe także, że po aktualizacji softu i odpowiednich korekcjach eCoal sobie z tym miałem poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fakty stwierdzasz...

 

a to zobacz na ten sterownik - przebija o 5st.C

https://esterownik.pl/remote/449

 

ten również:

https://esterownik.pl/remote/1166

 

i czy to coś zmienia? Te fakty są jakieś inne od tych Twoich? Mniej ważne?

Bo moim zdaniem wystarczy zadać o 5st.C niższą temperaturę i tematu nie ma.

Póki się pali i dobrze wypala, to chodzi nam tylko o własne, subiektywne odczucie ciepła w domku. Bez szukania dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mówię, że jak u Ciebie działa, to nie znaczy,że we wszystkich innych miejscach musi chodzić tak samo. Tylko tyle i aż tyle.

 

A przy słabszym opale to można przykombinować z innym podawaniem i nadmuchem. Całkiem możliwe, że tutaj właśnie takie przejście na tryb dwustanowy by bardzo pomogło. Możliwe także, że po aktualizacji softu i odpowiednich korekcjach eCoal sobie z tym miałem poradzi.

 

Jeśli w jednym miejscu działa a w innym nie tak samo... to chyba o czymś świadczy? Co nie?

 

Nie da się skorygować sterownika do każdych warunków.

Nie da się palić piaskiem.

No, chyba że zmiesza się go z wodą. Jak w tych super kotłach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...