Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To już nie rozumiem... Wspaniałą ideę (na prawdę tak uważam) zniszczyliście dla kilku użytkowników spośród tysięcy?

 

Idea nie została zniszczona. eCoal dalej może pracować bez korekcji. Jak kto chce.

Może też pracować z korekcją. Jak kto chce.

Macie wolny wybór.

 

P.S.

To nie my zniszczyliśmy ideę (jeśli można użyć Twojego sformułowania).

Producent ma cel w postaci sprzedaży. To on decyduje, co produkować, żeby mu się sprzedawało. To produkuje, co rynek kupuje. To przecież prawidłowa logika.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A skąd ma wiedzieć, że pali się dobrze. Kowalski jest zupełnie zielony w te klocki. Spieki może mieć na pięść, ale i o połowę mniejsze. Ma szukać takiego co da pyłek? A co jeśli będzie miał z popiołem czarno w popielniku, bo mu przerzuca niedopalony węgiel? Będzie wiedział, że coś jest nie tak? Prawda jest taka, że na początku nie ma żadnego odniesienia...

 

A skąd ma wiedzieć, ze pali się źle? Że trzeba korygować? I jak korygować?

Jak jest zielony - to jest zielony w każdą stronę. Co nie?

 

Ma próbować i porównywać. Oczywiście, jeśli ma automat.

Jak nie ma automatu - to będzie jeszcze zieleńszy. Bo co z czym ma porównywać?

 

Ale to jest moje zdanie.

ktoś inny może mieć inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz - proszę - jak Ci się to pali z eCoalem, a jak z ręcznymi korektami. Jakie to korekty?

 

A próbowałeś porównać ze sobą te węgle? Porównać poprzez próbne spalanie.

A z skąd pewność że mam eCoala - jesteśmy na wątku : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK a ja mam RT09 PID . Czy sprawdzałem oba groszki - tak oba tej samej jakości. Najlepiej palił mi się z BricoMarche - pewnie oryginalny Pieklorz ale za 1000 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kowalski zielony i palić mu się źle bedzie to kowalski pomysli że to nie wina węgla tylko albo kotła albo palnika albo sterownika. węgiel przeciez kupił czarny więc musi byc dobry.....

 

możemy tak w nieskończoność.

 

rozpętałem zupełnie niechcący wojenkę a miałem nadzieję na to że Zawijan z Jareckim zamiast się przepychac w rozmowie o 2 róznych sterownikach znajdą wspólny cel w uznaniu co nalezy i jesli należy w tych sterownikach poprawić jeśli oczekuje tego rynek.

widać z wpisów że część użytkowników oczekuje pewnych funkcjonalności zarówno od sterownika eCoal jak i od Cobry Pumy czy Bruli i wielu innych sterowników.

Na pytanie czy te funkcjonalności sa niezbedne odpowiedzi nie ma.

Na pytanie czy użytkownicy jeśli one się w tych sterownikach znajdą to z nich skorzystają też nie.

 

Jeden będzie studiował DTR od deski do deski a inny wciśnie guzik i za godzinę zadzwoni do producenta z wrzaskiem PANIE NIE DZIAŁA!!!!

A trzeci będzie kręcił wszystkim bo jak to napisał karoka nie będzie nawet wiedział czy jest taka potrzeba - tak jest zielony i też pewnie wcześniej czy później trafi albo na forum albo do prodcenta z wołaniem o pomoc.

 

chyba musicie wszyscy do tej mojej Rawy przyjechać usiąść zjeść napić się czegoś dobrego i wrócić potem bogatsi o radość ze spotkania i z większą zapałem do pracy nad swoimi dziełami i w swoich "laboratoriach"(czytaj kotłowniach z przeróbkami)

 

za wywołanie wojenki przepraszam

za głupoty jeśli jakieś namazałem również

:hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z skąd pewność że mam eCoala - jesteśmy na wątku : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK a ja mam RT09 PID . Czy sprawdzałem oba groszki - tak oba tej samej jakości. Najlepiej palił mi się z BricoMarche - pewnie oryginalny Pieklorz ale za 1000 zł !

 

Dyskusja, w której wziąłeś udział, dotyczyła pytania, czy eCoal z opcją korekcji ręcznej góruje nad eCoalem bez takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się porównanie do "laboratorium" - muszę jednak płytki na ścianach machnąć - a eko pomimo mrozów jak się palił tak się pali i to jest najważniejsze a w domu ciepełko.

Jedyne co mi się nasuwa to bardzo przewymiarowany kocioł na moje 240 m2 - skoro teraz przy minus 15 mój palnik PPS 25 kw chodzi na pół gwizdka i nagrzewa i się jeszcze odstawia to góra 15 kw by mi wystarczył. Niestety jak się myślało, że większy to lepszy to teraz mam dużo stojącego w kotłowni żeliwa dobrze, że chociaż z tą 10 letnią gwarancją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozpętałem zupełnie niechcący wojenkę a miałem nadzieję na to że Zawijan z Jareckim zamiast się przepychac w rozmowie o 2 róznych sterownikach znajdą wspólny cel w uznaniu co nalezy i jesli należy w tych sterownikach poprawić...

 

Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiłem bardzo wyraźnie na swoim blogu i w kilku publikacjach.

Zacytuję je jeszcze raz:

 

W „małej energetyce” opartej na węglu mamy do czynienia z „dwoma światami równoległymi”. Pierwszy – to świat spalania podłych, tanich miałów, tworzących w palniku liczne duże spieki żużlowe. Drugi – to świat spalania „przyzwoitych” (a najlepiej dobrych) paliw w sposób naprawdę automatyczny, w dobrym kotle ze sterownikiem eCoal.pl.

„Światy równoległe” nie zachodzą na siebie, toteż każdy użytkownik musi podjąć decyzję, w którym świecie chce się znaleźć. Kto chce być w pierwszym (bo wierzy, że tani miał przyniesie mu efekt ekonomiczny, lub nie chce zadać sobie trudu poszukania „przyzwoitego” paliwa, bo wierzy, że to nic nie da) – niech zapomni o sterowniku eCoal.pl. Kto chce być w drugim (bo wierzy, że automatyczny sterownik zdejmie z niego konieczność żmudnego ręcznego sterowania palnikiem a poprawne spalanie przyniesie mu efekt ekonomiczny) – niech zapomni o spalaniu łatwo dostępnego i taniego podłego miału.

Palniki BRUCER i BURNER-S mogą występować w obu tych światach, jednakże w różnych kotłach. To producent kotła podejmuje decyzję, do którego świata kieruje swój produkt i to on potem ponosi skutki swojej decyzji (w postaci większej, lub mniejszej sprzedaży). Miału tworzącego duże ilości wielkich spieków nie da się dobrze spalić w żadnym palniku, także w palniku BRUCER czy BURNER-S. Dadzą sobie one radę z ewakuacją spieków z paleniska, jednak zaburzenia procesu spalania są w tych przypadkach tak duże i niepowtarzalne, że nie ma co marzyć o jego automatyzacji.

 

Obszerniej na ten temat piszę w rozdziale:

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/spieki-w-palnikach-weglowych/

 

P.S.

Te uwagi dotyczą nie tylko miałów. Także groszków.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek, decyduje co jest lepsze. Okazuje się, że szczytna idea prostego sterownika jest niewystarczająca, ale ją całkowicie rozumiem. Może warto było pozostawić eCoal taki jaki był i stworzyć coś nowego z rozbudowanymi nastawami? Tylko, że te uwagi płynęły od obecnych użytkowników eCoal którzy byliby zawiedzeni, że u siebie opcji nie mają...

 

Prosty bez srupsów-dupsów - Ognik PID, jak będziesz miał równie prostą instalację, to temp., start i finał.

Mam kilka przypadków podobnych do opisanych przez Zawijana. Ognik nie ma stref, tygodniówek i innych pierdół. Ma być prosty i taki jest.

 

Rozbudowana jest Cobra czy Puma, ale jak Timon pisze juz po 1dniu śmiga po menu bez instrukcji. Więc obsługa prosta.

 

 

Włodku eCoal ma opcję korekty nadmuchu +,-6% od aktualnego doboru. Oraz możliwość zdania czasu pracy podajnika, ale bez wpływu na wyliczaną pauzę podawania.

 

Po co te nerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Włodku eCoal ma opcję korekty nadmuchu +,-6% od aktualnego doboru. Oraz możliwość zdania czasu pracy podajnika, ale bez wpływu na wyliczaną pauzę podawania.

 

Po co te nerwy?

 

Dziękuję za info.

 

Ale czy pauzy między dawkami się nie ustawia? Dla Brucera rozumiem,

palnik, motoreduktor i ślimak są znane. Tym niemniej dla różnych mocy kotła

podawanie musi być różne, więc pewnie ustawia się typ kotłą (de facto

moc palnika) 16kW 23kW i tak dalej..

 

To właśnie jest ustawianie pauzy podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, Twoja wypowiedź o dwóch równoległych światach kojarzy mi się z podziałem na Polską A i Polskę B :) Jak blisko kopalń to warto brać eCoal, jeśli nie to lepiej wybrać coś innego... Ok, ja jestem z tej części północnej i nie mam eCoal ;)

 

Dobry węgiel można kupić nie tylko na Śląsku.

Trzeba sobie tylko zadać trochę trudu.

 

A eCoala nie masz nie dlatego, że jesteś z części północnej. Nie ćmij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

 

Ale czy pauzy między dawkami się nie ustawia? Dla Brucera rozumiem,

palnik, motoreduktor i ślimak są znane. Tym niemniej dla różnych mocy kotła

podawanie musi być różne, więc pewnie ustawia się typ kotłą (de facto

moc palnika) 16kW 23kW i tak dalej..

 

To właśnie jest ustawianie pauzy podawania.

 

Całkowicie błędny komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale im dalej na północ tym z tym lepszym eko gorzej

sprzedawcom sie nie opłaca ciągnąć przez pół kraju bo nikt im 1000zł lub wiecej za tone nie zapłaci jak ma w markecie w worki pakowany juz od 15zl za worek. zatem ciagną najtańszy zarabiają na marży i ludzkiej niewiedzy mówiąc klientowi to co chce usłyszeć.

To się nazywa życie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak mówicie. Pytałem rożnych dostawców o Pieklorza to wszyscy jednym głosem mówili, że im się nie opłaca, bo jak przywiozą to nikt im tego nie kupi z uwagi na cenę... I co ja mogę zadać sobie trochę trudu? Testować takie firmy jak Resover, które dostarczają towar po długim czasie i jest to co innego niż się testowało? Sam koszt transportu podnosi cenę o 200-300 zł :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie tak pięknie to może jest tam gdzie Pan mieszka tu w Zachodniopomorskim mam dwa składy węgla w tej samej cenie bez możliwości wyboru ( oba niby Pieklorz z certyfikatem) . Mogę co prawda kupić ekstra węgiel w BricoMarche ale już po 1000 zł za tonę. Oczywiście mogę też ściągnąć z innego miasta - pewnie też po 1000 za tonę lub więcej. Czasami nie ma alternatywy i pali się tym co się ma .

A dlaczego nie kupujesz rosyjskiego w Ekoenergi w Szczecinie( 24MJ, zero spieków, 600zł w lecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz - proszę - jak Ci się to pali z eCoalem, a jak z ręcznymi korektami. Jakie to korekty?

 

A próbowałeś porównać ze sobą te węgle? Porównać poprzez próbne spalanie.

Zrobiło się zimno na zewnątrz i w domu, i kto jest temu winny , oczywiście Zawijany. Jak mówił klasyk: w zimie musi być zimno takie są odwieczne prawa natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...