Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ochrzaniać, choć to bez znaczenia. Doktoratu z ustawiania sterowników i tak pisał nie będę. Sterownik ma być w użytkowaniu "lekki łatwy i przyjemny". Jeżeli kupujący musi ustawiać to i tamto i jeszcze coś na dodatek to jest do bani, acha nie powinien zawyżać znacząco kosztów samego kotła. Po wszystkich tych dyskusjach dochodzę do wniosku że niedługo sam kociołek to będzie tylko 1/3 ceny drugie 1/3 to palnik a reszta jak tak dalej pójdzie to sterownik (jak tylko projektanci i producenci znajdą na to sposób i odpowiednio toto zareklamują)>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jarecki

starałem się znaleśc zdjęcia wnętrza kotła Skam p premium 17 KW ale nie było mi dane dokładne zobaczenie jak on wygląda w środku.

Tzn wiem że mogę ruszta poukładać na spodzie i wyłączyć podajnik. Widze płomienniki. Ale nie widzę osadzenia rusztu w górnym położeniu ( który podaobno spełnia rolę kanału dla spalin ) na jakimś zdjęciu widzę jakieś druty i stalowe płaskowniki w komorze spalania w tylniej części kotła. Mieszkam 35 km od pleszewa - Krotoszyn - a lokalnie tego kotła nie znalazłem nigdzie. Chętnie bym tam podjechał i pooglądał namacalnie ten kociołek - rozumiem ze jest taka możlliwość.

pozdrwaiam

0_0ba60ad2dd144868d89fb638c761d4921d5220d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jarecki

starałem się znaleśc zdjęcia wnętrza kotła Skam p premium 17 KW ale nie było mi dane dokładne zobaczenie jak on wygląda w środku.

Tzn wiem że mogę ruszta poukładać na spodzie i wyłączyć podajnik. Widze płomienniki. Ale nie widzę osadzenia rusztu w górnym położeniu ( który podaobno spełnia rolę kanału dla spalin ) na jakimś zdjęciu widzę jakieś druty i stalowe płaskowniki w komorze spalania w tylniej części kotła. Mieszkam 35 km od pleszewa - Krotoszyn - a lokalnie tego kotła nie znalazłem nigdzie. Chętnie bym tam podjechał i pooglądał namacalnie ten kociołek - rozumiem ze jest taka możlliwość.

pozdrwaiam

 

To, co wkleiłeś, to jeszcze ciupkę starsze rozwiązanie.

Podaj na priva swojego maila, znajdę fotki i wyślę (chyba mam zrobione)

W Krotoszynie mieszka kol. Tomaszziolkowski, znajdziesz go na wątku o Skam-P, swój dom grzeje modelem 12kW.

Nie pamiętam jednak czy ma jeszcze starsze czy już nowsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, w tym miesiącu będę kupował kocioł i mam do was pytanie. Chce kupić sasa multi 17 kw. Czy on jest dużo gorszy jakościowo od Zębca mercury, Klimosza ling duo czy defro duo? Cenowo jest roznicy prawie 2tys. Nadmienie ze jestem z małopolski a Busko to rzut beretem. No i dostep do czesci i serwisu nie jest utrudniony.

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliskość serwisu to najgorsza metoda wyboru kotła o jakiej słyszałem :)

Cokolwiek kupisz to będzie się palić.

Zobacz na tani piec karoki który prowadzi eCoal na stronie http://www.esterownik.pl .

Idzie jak burza , marketing i wyciąganie pieniędzy to podstawa u sprzedających :)

 

Tak, wiem że bliskosc serwisu to nie jest najleszpy argument, niemniej jednak uwazam ze wazny. Nie zamierzam czekac na czesc bo sie skończyła na magazynie i bedzie za 14 bo płynie z chin..albo PAN serwisant przyjedzie do Krakowa za 7 dni bo z jednym wezwaniem sie nie opłaca bo drogie paliwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradcy i zwykli użytkownicy kotłów na ekogroszek piszący na tym forum polecają i chwalą sobie:

Ogniwo Eko Plus

Skam-p Premium

Sztoker

RBR Ekouniwersal

 

Kotły te posiadają najlepsze na rynku sterowniki, ślimaki i paleniska (żeliwne). I to za cenę ok. 7,5 tys. model ok. 17 kw.

W Lingach czy Mercurasach lepiej palić się nie będzie, nawet wydanie dodatkowo 2 tys. w tym nie pomoże.

 

Ja mam Skam-pa i hula w nim aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przeczytałem cały wątek - mnie zastanawia czy stosowanie kotła o niskiej mocy 12 kW - moze spowodować znaczący ( mniej lub więcej ) spadek zużycia węgla.

Nie bardzo sobie potrafię wyobrazić ile może spalać taki kocioł w trybie "nadzoru"

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kotle widziałem różnicę jak zmieniłem palnik PPS 50 na mniejszy PPS 25 to wtedy w trybie lato kocioł mniej zużywał ale głównie chyba dlatego, że w czasie podtrzymania w mniejszej retorcie mniej ekogroszku się wyżarzyło niż w tej samej jednostce czasu w dużej retorcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...