Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradcy i zwykli użytkownicy kotłów na ekogroszek piszący na tym forum polecają i chwalą sobie:

Ogniwo Eko Plus

Skam-p Premium

Sztoker

RBR Ekouniwersal

 

Kotły te posiadają najlepsze na rynku sterowniki, ślimaki i paleniska (żeliwne). I to za cenę ok. 7,5 tys. model ok. 17 kw.

W Lingach czy Mercurasach lepiej palić się nie będzie, nawet wydanie dodatkowo 2 tys. w tym nie pomoże.

 

Ja mam Skam-pa i hula w nim aż miło

 

Witaj Marcin, widze,że zmieniłeś forum :)

 

Zapraszam do wizyt oraz wymiany opinii na wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma/page122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradcy i zwykli użytkownicy kotłów na ekogroszek piszący na tym forum polecają i chwalą sobie:

Ogniwo Eko Plus

Skam-p Premium

Sztoker

RBR Ekouniwersal

 

Kotły te posiadają najlepsze na rynku sterowniki, ślimaki i paleniska (żeliwne). I to za cenę ok. 7,5 tys. model ok. 17 kw.

W Lingach czy Mercurasach lepiej palić się nie będzie, nawet wydanie dodatkowo 2 tys. w tym nie pomoże.

 

Ja mam Skam-pa i hula w nim aż miło

 

a można w nich palić na ruszcie zastepczym np. w lecie i ogrzewać cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy kotły Skamp P Premium , Ogniwo Eko Plus są " zaizolowane" ?

Mają jakąś izolację płaszcza czy drzwiczek ?

Pytam bo przy kotłach innych producentów znalazłem takie informację tutaj nie .

Czy ktoś dodatkowo próbował dołóżyć jakąś izolację ?

 

Ile spala taki kocioł w trybie podtrzymania i jakie jest prawdopodobieśtwo że przy długim trybie podtrzymania kocioł wygaśnie ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w ogniwie znalazłem informację.

W skampie wierzę na słowo - Jak go przetnę to uwierzę ;)

 

jak Ci powiem że w twoim ciele jest krew to też uwierzysz dopiero jak przetniesz?????

zastanów się jakie by były straty ciepła z takiego niezaizolowanego kotła. to by się paliło jak w zwykłej kozie i jedyne dogrzane pomieszczenie to by była kotłownia- od razu mógłbyś ją przemianować na saune.

nawet najgorsze badziewiaki garażowe są izolowane wełną pomiędzy wymiennikiem a obudową inaczej straty przekraczałyby poziom sensowności grzania czymś takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w domu kocioł niezaizolowany - nie koza - przecież jest płaszcz wodny ( a może sie mylę ?? ) :)

Wierzę wierzę - to był żart - słaby ale żart ;)

 

A w innym temacie. Czyam troche o ogrzewaniu i jak jeszcze ze 3 dni poczytam postanowie ogrzewać dom zapalniczką - a pierwotnie zastanwaiałem sie czy nie kupić kotła o moc 25 kW :)

pozdrawiam i dzieki,

 

p.s. Jest ten kocioł Ogniwo Eko Plus 10 kW ? czy to jakieś złudzenie internetowe?

Bo prawie jestem pewnien że gdzieś na nakie coś trafiłem.

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyników „obliczeń” wychodzi mi jakieś +- 15kW zatem szukam kociołka

w przedziale między 10 a 12 kw – nie po to mam kozę w centralnym punkcie domu ( otwarta przestrzeń ) żebym nie brał jej pod uwagę – a dodatkowych choćby 8 kW nie posób pomijać.

Do tego raczej chciałbym używać kotła do CWU także latem.

zatem szukam .. szukam ... i juz nic nie wiem

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie wiesz ???

powinieneś wiedzieć jakie masz oczekiwania od kociołka.

jak chcesz nim sterować(czy samemu ustawiać i korygować czy włączyć guzik i zapomnieć)

jak chcesz go czyścić ( wyminnik pionowy czyścimy od góry potem popiół wyciągamy przez wyczystki z boku lub przodu zależnie od kotła, poziomy czyścimy od przodu przez drzwiczki wyczystkowe, popiół z popielnika wygarniamy

najważniejsze czym chcesz palić(jeśli dobry eko to zwykła stara retorta fajkowa ale z tym opałem coraz ciężej, jeśli gorsze paliwa lb miał albo jego mieszanka z eko to musisz szukać kotła z palnikiem do takich węgli przeznaczonym.

dodajesz sobie wszystko sprawdzasz któremu kociołkowi najbliżej i wybierasz moc.

Kolor Mogą Ci dziecaiki zawsze przerobić.

to jest mocno rozwinięty rynek ze względu na mnogość producenów ale rodzajów kotłłów nie ma zbyt wiele. różnice w jakości materiałów i wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...