Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darase, więc wczorajsza dostawa, palnik ekoenergia 15-35 silnik 180W

silnik dla WBS6aAL 75W

 

silnik w WPa06 miał oryginalnie 83W, nie wiem jak jest teraz, bo dawno tego modelu nie brałem.

silnik Ziehla przy RV-13AM ma 75W

 

Z pewnością ma jedną z tych dmuchaw, bo one pasują wyjściowo pod Titanica i pracuje tez z cobrą na nastawach wyjściowych.

Nie piszę tego kierując to z myślą o konkretnym producencie, ale zdecydowana większość kupuje podzespoły i tak, jak je kupi, tak daje dalej.

Instalator ma dobrać, a jak nie dobierze, to ma to zrobić klient.... Naprawdę mało jest osób lubiących i wiedzących co zrobić z danym sterownikiem, jaką można do niego zastosować dmuchawę i co do niej przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki odróżniasz zapewne ekoenergię od brucera? Cały czas pisałem o brucerze. Najlepiej podoba mi się Twoje stwierdzenie co innego miałem na myśli :D nie do pobicia Ty i Twój nadmorski styl życia :D

Aż humor mi się poprawił :D

 

Oczywiście, wygląd palników odróżniam tym bardziej.

Widzę napis Brucer a zdjęcie Ekoenergii....

Także przy kotłach ma zamontowane Ekoenergię na zdjęciach

 

więc się śmiej - to dobrze robi na zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wpis ze strony producenta Pana Witkowskiego "Kotły o mocy do 38kW są wyposażone w

żeliwny palnik II generacji BRUCER.

Umożliwia on spalanie eko-groszku, miału

oraz węgla spiekającego się, a także na

współspalanie w/w paliw z owsem i

peletem." może po cichu sprzedają ekoenergię nazywając ją brucerem? Tego nie wiem. Jestem za brucerem i silnikiem 0,09KW i dmuchawką 48W, oszczędność w moim przypadku to priorytet :)

Kupując Ogniwo nie miałem zielonego pojęcia jakie ma zapotrzebowanie na energię i tym bardziej się cieszę że nie jest tak duże :) Takie 90W silnik i 48W dmuchawa wystarcza i nawet dmuchawa nie pracuje na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wpis ze strony producenta Pana Witkowskiego "Kotły o mocy do 38kW są wyposażone w

żeliwny palnik II generacji BRUCER.

Umożliwia on spalanie eko-groszku, miału

oraz węgla spiekającego się, a także na

współspalanie w/w paliw z owsem i

peletem." może po cichu sprzedają ekoenergię nazywając ją brucerem? Tego nie wiem. Jestem za brucerem i silnikiem 0,09KW i dmuchawką 48W, oszczędność w moim przypadku to priorytet :)

Kupując Ogniwo nie miałem zielonego pojęcia jakie ma zapotrzebowanie na energię i tym bardziej się cieszę że nie jest tak duże :) Takie 90W silnik i 48W dmuchawa wystarcza i nawet dmuchawa nie pracuje na 100%

 

Kurde Darase, zawsze taki kozioł uparty jesteś?

 

Tak, na stronie jest napisane Brucer

ALE ZDJĘCIA SĄ EKOENERGII, NA FOTACH SĄ SILNIKI BESEL, DŁUZSZE ŻEBROWANIE WSKAZUJE SILNIK 180W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już raz dzwoniłeś, to jako ten Rutkowski-bis zapytaj, jaki jest typ dmuchawy, niech Ci poda producenta i model

Zapytaj też o palnik, czy na 100% jest to brucer, czy jednak ekoenergia.

 

No ale, Ty pewnie lepiej widzisz i dla Ciebie na zdjęciach jest brucer a skoro przez słuchawkę powiedziano silnik dmuchawy 60W, to tak tez pewnie jest.

 

Zresztą ziębi mnie to. Tłumaczyć mi się też nie chce, dlaczego silnik 180W do palników żeliwnych.

Grunt,że Ty masz dobry humor :) :) :)

 

To fotka z jego strony, uważasz, że to Brucer??

http://www.kotly-witkowski.pl/_img/ikonki/ico_palenisko.gif

http://www.kotly-witkowski.pl/produkty/kmb-rp-plus/09-m.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale mówię Ci uczciwie jak jest.

 

Dostawcę palników ma tego samego, skoro na fotach są Ekoenergie, to sa one od dość dawna wyposażane w silniki 180W, z konkretnego powodu zresztą.

 

Tylko do Brucera możliwe jest w tej chwili wybranie jeszcze palnika z silnikiem 90W.

Nie możliwe też, aby dmuchawa miała silnik 60W, na 90% jest to albo WPa06, albo RV-13AM, albo WBS6a a żadna z nich nie ma takiej mocy silnika.

Te modele pasują pod sterowniki, które stosuje ten producent. Te dmuchawy na fabrycznych nastawach sterowań prawidłowo pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piknie, jak kupowałeś rok temu, to jeszcze mógł być silnik 90W.

Ostatnio jednak są silniki 180W, sprawdź zatem jak możesz moc silnika przy palniku.

Rok temu były niebieskie silniki Besel, teraz silniki są srebrne z czarnym dekielkiem na wirniki

 

Typ dmuchawy masz na naklejce na dmuchawie

Moc silnika, to musisz z latarką poświecić na wyłączony bęben dmuchawy, jak go palcem delikatnie obrócisz, to odczytasz moc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do palnika to mój jest w połowie demontowany, Brucer chyba nie ma takiej możliwości.

 

Nie ma. Ma też gorsze mocowanie dmuchawy i przez to jest także kłopot z koszem zasypowym....

Jestem prawie pewien,że będziesz miał silnik 180W :)

 

Możliwe,że za ok. miesiąc będzie nowy palnik Ekoenergii już dostępny :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po cichu sprzedają ekoenergię nazywając ją brucerem? Tego nie wiem. Jestem za brucerem i silnikiem 0,09KW i dmuchawką 48W, oszczędność w moim przypadku to priorytet :)

Kupując Ogniwo nie miałem zielonego pojęcia jakie ma zapotrzebowanie na energię i tym bardziej się cieszę że nie jest tak duże :) Takie 90W silnik i

48W dmuchawa wystarcza i nawet dmuchawa nie pracuje na 100%

 

Darase, energia potrzebna do pracy kotła o konkretnej mocy

nie zależy od mocy dmuchawy ani od mocy silnika podajnika.

 

Jeśli zamieniłbyś dmuchawę 48W na 60W, ta ostatnia będzie

pracowała na zmniejszonych obrotach i zużyje podobną ilość

energii.

 

Silnik w podajniku może być nawet o mocy 40W, jak komuś

się będzie chciało zrobić taką przekładnię. Tyle, że wtedy będzie

musiał pracować bez przerwy. Silnik o mocy 150W będzie

mógł pchać opał szybciej, więc chociaż podczas pracy

prąd będzie większy, to podczas postoju jest 0 i średnio

wychodzi na to samo.

 

Ogólnie energia potrzebna do podawania opału wynika z oporów

tego podawania i masy opału, a nie z mocy silnika...

 

Tak więc stosując silnik 90W nie masz żadnych oszczędności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...