Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ha ha ha Włodek nie wiedziałem że jesteś elektrykiem :D

 

Jarecki Ci wyjaśnił palniki Ekoenergii mają większy opór dlatego stosują mocniejsze silniki.

 

Mam oszczędności w silniku 90W choćby dlatego że inwerter 300W jest tańszy od tego 500W.

 

Jarecki jeśli masz kłopot w mocowaniu kosza do brucera to tylko ze względu na budowę swojego kosza, tak się składa że odkręcałem kosz, wyjmowałem całego brucera i nie było żadnego problemu żeby zestaw złożyć :) Nawet lepiej że cały palnik wyszedł bo piec był lżejszy a ja kafarem nie jestem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek masz rację tak jak Jarecki chyba gracie w jednym klubie. :)

 

Przeczytałeś mój post że zaoszczędziłem na kupnie inwertera? czy już tego nie?

 

Jeżeli podajnik ma podać małą ilość paliwa ale ciągle to oszczędności jednak będą przy mniejszym silniku. Jak wiesz zapewne silnik pobiera najwięcej energii gdy startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek masz rację tak jak Jarecki chyba gracie w jednym klubie. :)

 

Przeczytałeś mój post że zaoszczędziłem na kupnie inwertera? czy już tego nie?

 

Jeżeli podajnik ma podać małą ilość paliwa ale ciągle to oszczędności jednak będą przy mniejszym silniku. Jak wiesz zapewne silnik pobiera najwięcej energii gdy startuje.

 

Witam. Który silnik (90 czy 180W) zużyje więcej prądu nie zależy tylko i wyłącznie od mocy silnika, lecz od oporów które musi pokonywac w czasie pracy, od częstotliwości właczeń. Jeżeli opory są znaczne i silnik miałby pracować przy maksymalnej mocy, kto wie, ale silnik większej mocy mógłby być oszczędniejszy w zużyciu energii elektrycznej. Jednak bez przeprowadzenia pomiarów jest nie do ustalenia "który". Największy prąd pobiera silnik przy starcie. ZGODA. Ale start trwa krótko, z ta różnicą, że silnik małej mocy przy znacznych oporach mechanizmu podajnikowego ma ten start dłuższy. silnik większej mocy w tym samym mechaniżmie start będzie miał krótszy... pozostaje: bez konkretnych pomiarów nie można przesądzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toker dzięki za opinię. Mój silnik pracuje przez 4s. Trzeba byłoby zrobić pomiary tak jak napisałeś.

Jest jednak prawdą że dzięki mniejszej mocy silnika mogłem zaoszczędzić na kupnie inwertera.

Toker ostatnia sprawa ekoenergia ma większe opory wg. Jareckiego, jeżeli brucer ma mniejsze opory to na 100% oszczędzam.

Nie napisałej że w palniku Ekoenergii mój silnik byłby oszczędniejszy, napisałem o swoim brucerze a Jarecki do tego wmieszał Ekoenergię.

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to będzie palnik ? I w czym ulepszony ?

 

W małym palniku Ekoenergii trwają właśnie prace na drobnymi poprawkami konstrukcji.

Są testowane bodajże 3rozwiązania i które wypadnie najlepiej - będzie wprowadzone do modernizacji oraz produkcji

 

Darase, to Ty się upierałeś,że u konkretnego producenta jest brucer, ja pisałem,że na zdjęciach jest Ekoenergia, więc mi tu nie wyskakuj z dorabianiem filozofii.

To Ty twierdziłeś, że ma silnik 90W i dmuchawę z silnikiem 60W...

 

Mi jednak nie wierzyłeś.

Grunt,że masz dobry humor - tego Ci nikt nie zabierze.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Możesz napisać?

 

Już to kilka razy pisałem.

Przy brucerze mocowanie dmuchawy jest zbyt blisko płyty mocującej do kotła, to wymaga robienia takich odstawek dla dmuchawy, albo producent w tym miejscu nie daje izolacji kotła (znam takie przypadki)

 

Wystające pogrubienie mocowania dmuchawy robi problem z wykonaniem i mocowaniem kosza. Kosz albo jest wąski z dużym skosem w górę albo typowo robiony w lewej lub prawej wersji.

 

W palniku, który posiadasz mocowanie dmuchawy jest oddalone, zmienione jest mocowanie kosza a dziura zsypu paliwa jest większa, dzięki czemu ryzyko przywieszania paliwa jest zdecydowanie obniżone w stosunku do modelu brucer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Silnik w moim Witkowskim to BESEL 0,18 kW, a dmuchawa WBS-6a o mocy 0.08 kW.

 

No właśnie :)

 

Ciesz się, bo to dobry zestaw. Taki silnik nie ma problemu z ruszaniem tego ślimaka. Opory podawania w brucerach i ekoenergii są wyższe.

Ten zestaw jest bardziej niezawodny.

 

WBS6a to dobry wentylator, tak jak przypuszczałem jeden z trójki kupowanych najczęściej, bo pasuje pod sterowniki titanic czy puma bez zmian charakterystyki prądu podawanego na dmuchawę. ( w titanicu trzeba wejść w menu kodowe dla tego celu a w pumie ten wentyl startuje od 1%obrotów w przeciwieństwie do małych dmuchaw typu WPa07 czy RV-13AMs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki napisał "ps. ja tylko podaję, co jest na

zdjęciach, na alledrogo

pokazuje ten produkt opisując

ekoenergię.

Możliwe,że na życzenie założy

też Brucera, z tym się nie

spieram."

Pana Witkowskiego pytałem o BRUCERA i powiedział o silniku 0.09KW , cały czas pisałem o BRUCERZE który w moim Ogniwie pracuje z silnikiem 0.09KW.

 

Jarecki Ty się nie zmienisz, jak ktoś uważa inaczej to byś go z błotem zmieszał. Dziękuję za porównanie do detektywa.

Nie chciałbym Twojego pieca nawet za darmo.

P.S. Jarecki może wszystko nawet humor mi popsuł :(

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwna ta rozmowa.

Nikt się nie upierał,że przy palniku Brucer nie może być silnika 90W, bo taki można kupić.

Od dawna jednak drugi palnik, który tam widac na zdjęciach ma inny silnik.

 

Z dmuchawą inny temat.

 

Kolega Donstef, co produktu używa, jak ma u siebie napisał.

Ja powtórzę,że możliwe, iż idzie zamówić dokładnie z palnikiem Brucer, wówczas pewnie znajdzie się silnik 90W

Nie mniej na wszystkich zdjęciach są pokazane tylko i wyłącznie palniki ekoenergia.

 

:( teraz to Ty mnie zasmuciłeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie...odnośnie sterowników przez neta eCoal, Bruli i co tam jeszcze jest...czy je można podłączyć do mojego Galmeta...

Jest gdzieś w necie opis tych sterowników w necie w pdf.

Szczerze nie szukałem i opisów może ktoś podeśle linka...zaczyna mi się podobać taki nadzór na piecem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...