Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daniel o palnikach na tym wątku było dość już dawno pisane.

Były zady i walety wszystkich.

 

Bruli możesz do swojej fajki założyć. eCoal oficjalnie jest do Brucera, ale kol. CZP01 oraz Karoka testują go na fajce pancerpola.

 

W galmecie powinieneś miec albo stałego pancerpola, popularnie zwanego fajką

ew. retortę obrotową pancerpola, ale juz pisałeś, że koronki obrotowej nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 rozumie że nie było by problemu żeby podłączyć go do Galmeta

 

Bruli możesz podłączyć bez problemu, u mnie eCoal na zwykłej fajce pracuje idealnie. Gdybyś mieszkał niedaleko mnie można by było spróbować czy tobie będzie odpowiadała jego praca i twoja instalacja.

Na większą odległość nie będziemy ryzykować.

Z Bruli jak pisałem na pewno twój kociołek będzie dobrze pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palników jest dużooooo więcej.

 

Można je jednak segregować:

1. Klasyczne na sam ekogroszek, gdzie palenisko jest w formie fajki, tutaj jako przykład pancerpol typ PPS. Takie palniki sa na dobry groszek o niskiej spiekalności, najlepiej do max.15RI a idealnie do max. 10RI

2. Palniki z głowicą obrotową do spalania miałów i groszków. Te jużlepiej radzą sobie ze spiekającymi paliwami. Mogą być z koronka obrotową wewnętrzną np. pancerpol typ ppsm/duo lub z koronka obrotowa zewnętrzną bodajże klimosz coś takiego miał a najstarszy i najdłużej produkowany jest palnik ardeo typu azp-mr, trochę nowszy azp-mrż. Ten palnik ze względu na przeciwzwój wypiętrzający paliwo można zaliczyć już do palników tzw. II-ej generacji

3. Palniki tzw rynnowe, gdzie paliwo dosuwane jest w poziomie, tutj m.in. stalkot, apps-r, neo-tech... na miały, groszki. Pracują cicho, ale jeszcze trzeba przy nich trochę pracy wykonać...

4. Palniki bez koronki obrotowej umożliwiające spalanie miału oraz groszku np. ardeo typ azp-mż, żeliwne Brucer, Burner, Ekoenergia, APPM-1. Wszystkie one mają w palenisku jakąś formę przeciwzwoju wypiętrzającego paliwo do strefy spalania

 

Z palników węglowych to chyba wsio ze ślimakiem :)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielRomian - jak retorta stała pancerpola dobrze Ci pali to ją zostaw bo szkoda się w koszty pakować. Moja PPS 25 kw czyli zwykła stała retorta pancerpola tzw. fajkowa spala mi b. dobrze i nawet lepiej niż nie jeden palnik tzw. II generacji . Oczywiście spalam tylko eko - w tym roku bobrka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielRomian - jak retorta stała pancerpola dobrze Ci pali to ją zostaw bo szkoda się w koszty pakować. Moja PPS 25 kw czyli zwykła stała retorta pancerpola tzw. fajkowa spala mi b. dobrze i nawet lepiej niż nie jeden palnik tzw. II generacji . Oczywiście spalam tylko eko - w tym roku bobrka.

 

tylko nie wiem co jest z moim pancerpolem....ciągle szybciej wypala mi się od przodu a z tyłu nie bardzo. Kombinuje już delikatnie z parametrami żeby nie spiekało się z tyłu...a dwa dni temu uszczelniłem palnik na nowo. Jest lepiej ...albo ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwno eCoal na moim kotle wypadł lepiej niż nie jeden eCoal na dedykowanym kotle ogniwie z palnikiem brucerem itp. Dziury mi w palniku nie zrobił a kalafiorów nie wyprodukował - oczywiście wszystkie swoje uwagi starałem się obiektywnie przedstawić. No mój kocioł to 35 kw ale założyłem mu mniejszy palnik 25 kw. Na brucerach użytkownicy też nie raz tu na forach narzekają, że spala im np. z jednej strony albo, że przesypuje, albo, że się zapada - tak, że w mojej ocenie jeszcze nie wyprodukowano palnika, który byłby jakimś przełomowym odkryciem w tej dziedzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylas a zapytaj znajomego jaką moc ma silnik i dmuchawa, ciekawe czy nie ma dopłaty do Cobry? Kolorystycznie podobny do Ogniwa to może i będzie dobry. :)

Co do mocy silnika i dmuchawy to zapytam w poniedziałek w pracy ale obawiam się że tak z czaszki mi nie odpowie więc poproszę go o sprawdzenie. Z tego co mi mówił to jest to ekoenrgia i miał do wyboru dwie moce i ma tą mniejszą. W kotłach, a co za tym idzie również w palnikach na razie jestem laikiem więc nie wiem czy ekoenergia występuje w kilku wariantach czy też miał wybór między Brucer-em a Ekoenergia.

Co do dopłaty do Cobry to faktycznie jest 500 zł, ale cenę podałem już powiększoną, standardowo to kocioł kosztuje 6200.

A tak dla podsumowania to co sądzicie o tym kotle, nie ukrywam że bardzo mnie kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem co jest z moim pancerpolem....ciągle szybciej wypala mi się od przodu a z tyłu nie bardzo. Kombinuje już delikatnie z parametrami żeby nie spiekało się z tyłu...a dwa dni temu uszczelniłem palnik na nowo. Jest lepiej ...albo ten typ tak ma :)

Mój pracuje 3 lata, nigdy nic nie uszczelniałem, jak do mnie przyjechał tak pali się non-stop czyli lato zima. Dwa razy do roku czyszczę komorę powietrza ( zaglądałeś tam kiedyś bo to może być też przyczyną takiego nierównomiernego palenia) i to co na bieżąco tzn. nasypać węgla, wysypać popiół i co wypalony zasobnik zgrubne odrapanie ścianek z sadzy bądź pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, do Twojego kotła pasują bez przeróbek takie palniki:

- PPSM/DUO - obrotowy z pancerpola

- rynnowy Pancerpola (jeszcze nie oferowany) oraz APPS-r Ewmar-Ness

 

Brucer ma inną ramke mocującą i musiałbys przerabiać, nie pasuje także kosz zasypowy - kolejna przeróbka ramki.

Na szerokość, aby wsadzić Brucera musisz mieć w kotle w środku 40cm miejsca.

 

Ten palnik fajkowy jak palisz groszkiem jest bdb. Pewnie trafiła Ci się gorsza partia groszku i tyle a dodatkowo ostro mrozi.

Ja bym palnika nie zmieniał, ale decyzja zawsze należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...