Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem,ze może zdjęcie nie na miejscu bo dotyczy tragicznego wypadku jaki zdarzył się dzisiaj w Gorzowie Wlkp. Ale ponieważ mnie zaintrygowało to je opublikuje bo coś mi się zdaje ale może sie myle, że w Gorzowie własnie na placu przy jednej ze stacji paliw produkowano ekogroszek, paliwo z założenia odsiarczone i specjanie selekcjonowane.

 

http://bi.gazeta.pl/im/1/11169/z11169741X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,ze ja mam 128 m pow uzytkowej a z garazem ktory bedzie ciagnal na jednym grzejniczku 150 a te kielary zaczynaja sie od 23kw

 

Tu racja Kielar jest za duży - garażu pewnie grzać nie będziesz bo i tak w nim będzie plusowa temperatura to faktycznie starczy Ci kocioł 12 kw a pewnie jeszcze lepszy byłby 10 kw ( tylko nie wiem czy są takie 10-tki dobrze skonfigurowane tzn. mniejszy wymiennik i mniejszy palnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu racja Kielar jest za duży - garażu pewnie grzać nie będziesz bo i tak w nim będzie plusowa temperatura to faktycznie starczy Ci kocioł 12 kw a pewnie jeszcze lepszy byłby 10 kw ( tylko nie wiem czy są takie 10-tki dobrze skonfigurowane tzn. mniejszy wymiennik i mniejszy palnik)

 

10 czy 12kW jeden pies.

Zarówno kocioł 10kW będzie pracował z mocą 12kW

jak też 12kW z mocą 10kW

 

10kw ma chyba tylko heiztechnik na małym, zwykłym palniku pancerpola na ekogroszek i akurat konkretnie ten malutki palniczek jest wielce porblematyczny w przeciwieństwie do jego większych braci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu gdzieś na forum współpracownicy ogniwa zapowiadali przebój 10 kw z nowym wymiennikiem i specjalnie dostosowanym palnikiem do pracy na b. małych mocach - co ma wyjść na przeciw problemom z przewymiarowywaniem kotłów :)

 

Oni o tym piszą od lipca 2010,że już zaraz.... :) nawet już wówczas na forum podawali wyniki.

Mi do tego nie spieszno :)

Ja na chwilę obecną mogę polecić realnie dostępny od ponad roku Skam-P Premium 12kW z palnikiem żeliwnym z mniejszą głowicą spalającą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dokladniej opisze moj domek to aps188, powierzchnia laczna 150 (kubatura grzania 350m3) uzytkowa 128, stropian na scianie 20 na poddaszu bedzie 30 welna. Po podlogach niestety tylko 10 ale moze wykosztuje sie na pir co bedzie rowne 16 cm. Na dole ma byc podlogowka + grzejnik w garazu na gorze podlogowka w lazience i grzejniki w pokojach, instalator namawia mnie na kocial 18 kw zastanawialem sie nad bio ling duo klimosza ale ostatecznie bedzie jednak ekogroszek myslalem nad 17 kw skam-p wlasnie. Mowicie ze 12kw bedzie lepiej dopasowane?

 

Acha wentylacja grawitacyjna ale zastanawiam sie co tu zrobic aby ten element jakos poprawic niestety pewne rzeczy z racji mieszkania zagranicqa przeoczylem na etapie budowy i teraz to sie msci tzn wykosztowalem sie juz na kominy wentylacyjne teraz sie zastanawiam czy mozna z tego zrobic jakas hybryde WM + WG.

 

Jarecki mozesz na szybko napisac jaka jest minimalna wysokosc otworu komina przy czopuch z wylotem u gory a jaka przy chopuchu z tylu i ile w tym przypadku kocial bedzie stal od sciany, bo cos mi sie wydaje,ze fachman zrobil ten otwor za nisko okolo 135 cm od posadzki do srodka otworu, w razie czego trzeba bedzie sie wkuwac a tego chcialbym uniknac, widzialem zreszta gdzies fotke ze skam-p zamontowanym w ten sposob.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć trochę większy, to może być 17kW

ale na to 128m2 pow. użytkowej nowego budownictwa wystarczające będzie 12kW

 

Czopuch w 17kW wychodzący typowo do tyłu ma do dolnej krawędzi w zalezności od regulacji podstawą od 112 do 117cm

Czopuch w 12kW wychodzący typowo do tyłu ma do dolnej krawędzi w zależności od regulacji podstawą od 107 do 112cm

 

Głębokości od drzwiczek do końca typowego czopucha to 95cm dla 17kW i 85cm dla 12kW

 

Dla mnie ważne ile jest od gotowej posadzki do dolnej krawędzi otworu komina. Chłopaki na produkcji będą wiedziec co z takim fantem zrobić.

Wyżej nie problem, gorzej jak za nisko :)

 

ps. na izolację wydatków nigdy nie za mało, to obniża koszty późniejszego ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nowo wybudowany ocieplenie ściany 10cm podłoga 10cm. Powierzchnia całkowita 369m2 powierzchnia użytkowa 273,75m2 kubatura 993m3. Pomieszczenia na parterze mają wysokość 3m. Bojler 300l oraz nagrzewnica wodna 17KW. Wszyscy instalatorzy w moim mieście polecają mi Defro duo Uni 35KW. Ja po przestudiowaniu tego forum skłaniałbym się do zakupu Ogniwo Eko Plus 25KW a słyszałem że jest już 35KW. Czy to prawda? Czy do mojego domu potrzebuję 35KW czy może 25KW mi wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze może zdjęcie nie na miejscu bo dotyczy tragicznego wypadku jaki zdarzył się dzisiaj w Gorzowie Wlkp. Ale ponieważ mnie zaintrygowało to je opublikuje bo coś mi się zdaje ale może sie myle, że w Gorzowie własnie na placu przy jednej ze stacji paliw produkowano ekogroszek, paliwo z założenia odsiarczone i specjanie selekcjonowane

Jak chcesz zobaczyć pracę kotła to zapraszam do siebie .Mam kocioł SKAMP-P12 kw.Mieszkam koło Barlinka. Jakbyś był zainteresowany to pisz na PW. Umówimy się.

Edytowane przez tesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dokladniej opisze moj domek to aps188, powierzchnia laczna 150 (kubatura grzania 350m3) uzytkowa 128, stropian na scianie 20 na poddaszu bedzie 30 welna. Po podlogach niestety tylko 10 ale moze wykosztuje sie na pir co bedzie rowne 16 cm. Na dole ma byc podlogowka + grzejnik w garazu na gorze podlogowka w lazience i grzejniki w pokojach, instalator namawia mnie na kocial 18 kw zastanawialem sie nad bio ling duo klimosza ale ostatecznie bedzie jednak ekogroszek myslalem nad 17 kw skam-p wlasnie. Mowicie ze 12kw bedzie lepiej dopasowane?

 

Acha wentylacja grawitacyjna ale zastanawiam sie co tu zrobic aby ten element jakos poprawic niestety pewne rzeczy z racji mieszkania zagranicqa przeoczylem na etapie budowy i teraz to sie msci tzn wykosztowalem sie juz na kominy wentylacyjne teraz sie zastanawiam czy mozna z tego zrobic jakas hybryde WM + WG.

 

Instalator ma pewnie niezły % od sprzedanego Klimosza.

 

Na pewno 12 kW wystarczy i będzie mniej kłopotu z ograniczaniem jego mocy.

 

Co do wentylacji to musiałbyś pozaślepiać kanały WG bo albo WM albo WG [chyba, że uda się izolowane przewody WM wpuścić w istniejące kanały WG lub np. natrysnąć na ich wnętrze piankę, żeby była izolacja termiczna i wtedy wykorzystać].

 

Szkoda, że budowlańcy jeszcze się nie nauczyli wykonywać wlot do komina na wysokości minimum 160 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nowo wybudowany ocieplenie ściany 10cm podłoga 10cm. Powierzchnia całkowita 369m2 powierzchnia użytkowa 273,75m2 kubatura 993m3. Pomieszczenia na parterze mają wysokość 3m. Bojler 300l oraz nagrzewnica wodna 17KW. Wszyscy instalatorzy w moim mieście polecają mi Defro duo Uni 35KW. Ja po przestudiowaniu tego forum skłaniałbym się do zakupu Ogniwo Eko Plus 25KW a słyszałem że jest już 35KW. Czy to prawda? Czy do mojego domu potrzebuję 35KW czy może 25KW mi wystarczy?

U mnie w domu z lat 70-tych pracuje Ogniwo 24kW z zmniejszonym paleniskiem Brucera. W stopce masz przykład jego pracy.

Warto się jeszcze zastanowić (poza tym wytypowanym przez Ciebie) nad kotłem RBR EKOUNIVERSAL oraz TILGNER EKR ,oba z palnikiem II generacji oraz sterownikiem eCoal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...