Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moc mocą ale defro duo uni to kocioł z palnikiem rynnowym. dobrze przemyśl ten wybór- palnik trudniejszy w prowadzeniu z tego co czytam na forach

co do mocy myślę że powinno dać radę 25kw wg producenta palnik pracuje do 31KW więc da się z niego wycisnąć wszystko jak zajdzie potrzeba przez tydzień ostro naprawdę palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania. Ja mam dom stary, ok 210 m2 + 120 m2 nieogrzewanej piwnicy + 2 bojlery 100 l, ocieplenie styropian 10 cm. Przy największych mrozach (-22) spalił dobowo 48 kg eko, co podobno daje moc ok. 11kW.

 

No to jeszcze popatrz co się u kilku użytkowników działo, jak palniki zaczęły pracować na wyższych mocach, ile było odpadu, szlaki i narzekania,że cos może nie do końca dopalać, nawet Darase przy tych wielkich mrozach zaczął myśleć o zmianie softu...

 

Nigdzie kotł z podajnikiem nie gibią na 100%mocy, przeważnie przez większą część sezonu pracują między 30-50%mocy i wówczas popiół jest ładny, 25kW może wystarczyć i pracować poprawnie do ok. 28-30kW mocy, warto jednak to dobrze przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, ojcu rozpadł się kociołek został doraznie pospawany, tak żeby dotrwał do końca sezonu grzewczego, ale zmuszony zostałem do zakupu nowego kotła do domku o powierzchi 125m2, założenia 1 bezobsługowość, 2-ma mało palić, 3-zmiana parametrów przez sieć, 4-mały gabarytowo, jako że jestem osobą która posiada kocioł na eko (25KW-standardowo przewymiarowany jakieś 40-50% ) , znam sterowniki, więc przystąpiłem do dzieła, jestem osobą raczej mało podatną na reklamę z forum, lubię wszystko sprawdzić organoleptycznie wybór moj padł na 1-ogniwo eko plus,2-rbr,3-skamp z ecoalem i 4- enkę z ekomaxem,pojedziłem po sklepach wystawach i sprzedawcach i użytkownikach kotłów Eko plusa ogniwo,odrzuciłem ze względu na problematyczne czyszczenie, enkę to samo ale ze względu na jednak kiepski sterownik bez możliwości netu, skamp- odrzuciłem ze względu na potężne gabaryty, moj wybór padł na kocioł rbr- firmy instalco, kilka słów o kotle, kociołek bardzo dobrze wykonany,staranne spawy, sterownik ecoal w standardzie, małe gabaryty ( wg mnie super) przemyslany każdy detal,łatwość czyszczenia,możliwość palenia drewnem lub węglem kamiennym, dodana nawet rewizja w czopuchu (zeby zerknąc czy nie ma sadzy lub wyczyscić czujnik spalin) kolano skrętne, jako ze kocioł idzie do instalacji zamknietej zażyczyłem sobie zawór ochładzajacy kocioł w przypadku zagotowania wody (bez potrzeby węzownicy-bezpieczeństwo ponad wszystko) naprawde zmyslny kociołek z bardzo dobrym sterowaniem (chyba na tą chwilę nr1 w Polsce) , wart zakupu cena to 7700zł+ zawór bezpieczeństwa do instalacji zamkniętej. brzymi jak reklama???- nie jest nią... jest to ocena uzytkownia po zakupie kotła, a jak kocioł będzie się sprawował to napisżę w przyszłym roku bo podłączenie zamierzam przeprowadzić po sezonie grzewczym

 

Ps aż miałem ochotę wywalić swój przewymiarowany kocioł i zamontowac rbr u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewymiarowałem ale nieznacznie, to dom poniemiecki ocieplony tylko styro 5cm,od podłogi ciągnie jak diabli do tego cwu 200l, pojemność kotła to 98l, zakończenie będzie jak podłaczę kociołek... a swoją drogą co ma nie chodzic??? u mnie ecoal pracuje na retorcie pancerpola 1 generacji i...... daje radę !! a tu co? palnik ekoenergii dedykowany dla sterownika, wg mnie super kociołek. zobaczymy jak będzie w zimę bo muszę przerobić poł instalacji.

 

Ps tak 17Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten kociołek - tzn. on ma wymiennik poziomy bez żadnych płomieniówek ?

 

Tak,jestem fanem porządku -równiez w kotłowni ,to był równiez+, w kotłowni będa kafelki to po co mam brudzić dodatkowo przy czyszczeniu,zawsze byłem przeciwnikiem kanałów pionowych własnie ze względu na czyszczenie,rbr ma fajnie przemyslane czyszcznie tylnej sciany która cięzko się czysci w kanałach poziomych ma taki jakby bolec-raz szurniesz i sadza spada,jest taki dopracowany w KAŻDYM szczególe.

 

Ps tak wygląda kociołek (fotka zapożyczona od użytkownika forum zbigmaz01 ) , nie pytałem się o prawa autorskie :)

 

[ATTACH=CONFIG]102169[/ATTACH]

Zdjęcie0196.jpg

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest co raz mocniej dowciapne.

 

Wcześniej Zawijan krytykował ruszta wodne, ale na wątku o EKR, J.T. to dobry producent, a że są w standardzie ruszta wodne, to luzik....

 

Dalej była krytyka producentów,że wzięli sobie bezpośrednio wymienniki od kotłów dolnego spalania i do tego bezmyślnie wkładają palniki.

A tu znowu zonk.

 

Chyba punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, albo kierunku i objętości spadania "dzingów" :)

 

Jarecki za moment przegniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki za moment przegniesz.

 

Wypowiedź była skierowana do Zawijana i jego wcześniejszych opinii o rusztach wodnych i konstrukcjach dolnego spalania łączonych z automatami.

Wcześniej na tym wątku była taka burzliwa dyskusja n/t konstrukcji kotła TRIO (Protech oraz Taurus), licencję na ten wymiennik także chcieliśmy kupić. Pomysł wyszedł strikte od producenta palnika, to był produkt kompleksowy tj. palnik, nadmuch, kocioł i konkretny sterownik.

Był on z kanałem pionowym i dalej z sześcioma rurami z mechanicznym i automatycznym czyszczeniem. Pochodził w czystej linii także od konstrukcji dolnego spalania.

Było wówczas także omawiane niebezpieczeństwo przy takiej konstrukcji i kilka innych spraw.

 

Ja jestem za róznymi rozwiązaniami na rynku i zdecydowanie jestem wrogiem jedynie słusznego rozwiązania.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...