Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stało się, ojcu rozpadł się kociołek został doraznie pospawany, tak żeby dotrwał do końca sezonu grzewczego, ale zmuszony zostałem do zakupu nowego kotła do domku o powierzchi 125m2, założenia 1 bezobsługowość, 2-ma mało palić, 3-zmiana parametrów przez sieć, 4-mały gabarytowo, jako że jestem osobą która posiada kocioł na eko (25KW-standardowo przewymiarowany jakieś 40-50% ) , znam sterowniki, więc przystąpiłem do dzieła, jestem osobą raczej mało podatną na reklamę z forum, lubię wszystko sprawdzić organoleptycznie wybór moj padł na 1-ogniwo eko plus,2-rbr,3-skamp z ecoalem i 4- enkę z ekomaxem,pojedziłem po sklepach wystawach i sprzedawcach i użytkownikach kotłów Eko plusa ogniwo,odrzuciłem ze względu na problematyczne czyszczenie, enkę to samo ale ze względu na jednak kiepski sterownik bez możliwości netu, skamp- odrzuciłem ze względu na potężne

gabaryty, moj wybór padł na kocioł rbr- firmy instalco, kilka słów o kotle, kociołek bardzo dobrze wykonany,staranne spawy, sterownik ecoal w standardzie, małe gabaryty ( wg mnie super) przemyslany każdy detal,łatwość czyszczenia,możliwość palenia drewnem lub węglem kamiennym, dodana nawet rewizja w czopuchu (zeby zerknąc czy nie ma sadzy lub wyczyscić czujnik spalin) kolano skrętne, jako ze kocioł idzie do instalacji zamknietej zażyczyłem sobie zawór ochładzajacy kocioł w przypadku zagotowania wody (bez potrzeby węzownicy-bezpieczeństwo ponad wszystko) naprawde zmyslny kociołek z bardzo dobrym sterowaniem (chyba na tą chwilę nr1 w Polsce) , wart zakupu cena to 7700zł+ zawór bezpieczeństwa do instalacji zamkniętej. brzymi jak reklama???- nie jest nią... jest to ocena uzytkownia po zakupie kotła, a jak kocioł będzie się sprawował to napisżę w przyszłym roku bo podłączenie zamierzam przeprowadzić po sezonie grzewczym

 

Ps aż miałem ochotę wywalić swój przewymiarowany kocioł i zamontowac rbr u siebie:)

 

Dzięki.

Bardzo miło czytać takie wpisy .

Oczywiście to nie znaczy że nie będziemy dalej rozwijać produktu , ciągle jesteśmy zdania że da się jeszcze sporo poprawić i ulepszyć wymaga to sporo czasu i wielu eksperymentów , ale efekty i zadowolenie klientów są tego warte .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps tak wygląda kociołek (fotka zapożyczona od użytkownika forum zbigmaz01 ) , nie pytałem się o prawa autorskie :)

 

[ATTACH=CONFIG]102169[/ATTACH]

Nie mam pretensji :)

Powiem tylko tyle: stary poniemiecki dom ponad 300m2, 6 dorosłych osób, troje małych dzieci od 11m-cy do 6 lat czyli wody ciepłej opór, i tylko 17kW temperatury -20 oC i żadnych kłopotów. Chyba jeszcze za duży :) Miałem kłopoty ze spiekami o czym pisałem w innym temacie to sam producent do mnie zadzwonił (firmainstalco) i pomógł rozwiązać ten problem. Teraz cieszę się że kupiłem ten piecyk, i nie zamienię go na żaden inny.

A tak naprawdę to taki komplet kupić to jest super. Producent pieca dzwoni aby pomóc i pomaga, producent sterownika wydaje nowe softy polepszające spalanie, i gdzie szukać lepszego?

Jak go zobaczyłem to od razu wiedziałem że będzie mój, niech się wypowie na ten temat karoka65 :) (też pozdrawiam)

Mały, zgrabny, ze skrętnym górnym wyjściem spalin, które pozwala na wsadzenie do każdej dziury, no i teraz mogę napisać wydajny. Czyszczenie zajmuje mi 5 min.

Jak by się ktoś pytał to z czystym sercem polecam.

Wypowiadam się tutaj z uwagi na przedstawienie mojego zdjęcia.

 

P.S. Zapomniałem podziękować producentom kotła i sterownika : WIELKIE DZIĘKI za taki komplet. :) :) :)

Edytowane przez zbigmaz01
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz napisał "Powiem tylko tyle: stary

poniemiecki dom ponad

300m2, 6 dorosłych osób, troje

małych dzieci od 11m-cy do 6

lat czyli wody ciepłej opór, i

tylko 17kW temperatury -20 oC

i żadnych kłopotów. "

 

Piotrase dalej uważasz że mało przewymiarowałeś piec?

 

Nie podoba mi się w tym piecu kosz 160dm3 to ok. 3 dni krótrze palenie w porównaniu z 220dm3, duża ilość wody to o 50l więcej wody niż w moim Ogniwie. Chyba że ktoś ma np. masę wody w instalacji. Jak czyścić kanał nr 4 koło nr 5?

uniwer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - ja nie rozumieć logiki.

Bufor jest po to by zmagazynować nadmiar energi ( najczeście z kotłów typu "na drewno" gdzie najefektywniej palić szybko dużo mocno ) czyli z kotłów o dużych mocach - a przewymiarowanie znaczy że kocioł jest większy niż potrzeby. Zatem jak nie wsadzasz bufora ( co moim zdaniem w kotłach z podajnikiem na eko jest pomyłką - chyba że w jakiś specyficznych sytuacjach ) to potrzebujesz mniejszej mocy niz z buforem.

Nie dam sobie nic obciąć za to że ja dobrze rozumować ale co tam postanowiłem sie wypowiedziec. :)

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - ja nie rozumieć logiki.

Bufor jest po to by zmagazynować nadmiar energi ( najczeście z kotłów typu "na drewno" gdzie najefektywniej palić szybko dużo mocno ) czyli z kotłów o dużych mocach - a przewymiarowanie znaczy że kocioł jest większy niż potrzeby. Zatem jak nie wsadzasz bufora ( co moim zdaniem w kotłach z podajnikiem na eko jest pomyłką - chyba że w jakiś specyficznych wytuacjach ) to potrzebujesz mniejszej mocy niz z buforem.

Nie dam sobie nic obciąć za to że ja dobrze rozumować ale co tam postanowiłem sie wypowiedziec. :)

Masz rację, Ja ją magazynuję. Solary, kominek, a następne dodatki za jakiś czas :) Jeżeli masz kocioł przewymiarowany to wiadomo że potrzebujesz mniejszy i nie ma na to wpływu czy masz bufor czy go nie masz, a zasilanie bufora normalnym kotłem eko czy zasypowym jest obojętne. W instalacji z buforem (czy zbiornikiem) piec eko wydaje mi się że pracuje stabilniej. Nie ma tak szybkich spadków temperatury na powrocie i może instalacja CO pracować w cyklicznej pracy pompy, bez wymuszania ciągłego obiegu. Może się ktoś z tym nie zgadzać, wiadomo że są różne priorytety grzania, jednak w moim przypadku sprawdza się w 100% i to tylko z tak dobrym duetem jak RBR i eCoala i w mocy 17kW

Jeszcze jedno. Kominek pracuje sporadycznie w sobotę i niedzielę. Moja córka w nim pali i czuję że to jej się znudzi za jakiś czas. Na razie jest nowy to jest fajny. Potem pewnie przestanie.

Jak spojrzysz na wykresy z wczorajszego dnia to taka mała 17-tka i tak za dużo wytwarza bo piec i tak przechodził w podtrzymanie. I nie było żadnych dodatkowych źródeł ciepła.

Jak wspomniałem ten układ mi pasuje, innym nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna konfiguracja - nie tania i nie prosta ale brzmi logicznie.

ma nadzieje że ja po wykoniu swojej instalacji też będę zadowolony

pozdrawiam

Droższa tylko o bufor, pomniejszając cenę o dodatkowe zawory n-drożne i rozdzielacze.

A jest ona jak najbardziej prosta w wykonaniu, bez kłopotu przez każdego hydraulika.

Myślę że jeżeli teraz czytasz przed wykonaniem instalacji to znaczy że się uczysz i zbudujesz to co ty będziesz chciał i byle jaki paproch nie sknoci twojej instalacji. Ważne abyś ty wiedział co chcesz i tego wymagał aby tak zostało wykonane.

Nie będziesz miał potem kłopotów z kotłami przewymiarowanymi :)

Życzę wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączone solary kominek i przygotowane pewnie miejsce na "dodatki" ( mała pompa ciepła :) ) zatem nie jest to tanie rozwiązanie ogrzewania :)

Kiedyś też miałem ambitne plany a potem przyszło życie .... ;)

 

A uczyć się zaczynam niestety dopiero teraz bo istalacje po domu mam juz "odwaloną" przez hudraulika teraz czeka mnie urządzanie kotłowni i tu już ja będę rządził :) lepiej późno niż później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go zobaczyłem to od razu wiedziałem że będzie mój, niech się wypowie na ten temat karoka65 :) (też pozdrawiam)

Mały, zgrabny, ze skrętnym górnym wyjściem spalin, które pozwala na wsadzenie do każdej dziury, no i teraz mogę napisać wydajny. Czyszczenie zajmuje mi 5 min.

Dokładnie tak jak piszesz.

Zbyszek przyjechał obejrzeć całkiem inny kocioł który planował zakupić ale po chwili podszedł do RBRa i tak już zostało.

Jak usłyszałem ile chce ogrzewać to chciałem go odwieść od tego zakupu ale sparty był.

Dziękuję jeszcze raz za zakup i zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...