Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gelo_26 , jeśli u ciebie 23KW jest za duży...ja mam około 20m2 więcej + 15-20m2 dojdzie na garaż...pytanie czy u mnie 17KW nie będzie za mały?

 

Przyłączam się do opinii, że 17 kW będzie ok :cool:

 

Dzięki temu unikniesz kombinowania z ograniczaniem mocy kotła i zastanawiania się czy z jego powodu nie będzie za niska temperatura spalin i w kominie nie wykropli się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SUSPENSER tez miałem jeża z tym nr10 jak kupiłem ten kociołek... ale zerknełem w dtr... i spoko wsio jasne... mówiłem że ten kociołek jest dopracowany w najmieszych szczegółach, mozesz ustwaić sobie kierunek spalin.

 

Czemu nie wybrałeś wersji z wbudowaną wężownicą do grzania CWU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zastawki dzięki za info.

 

Co do tego drugiego mylisz się - wcale nie jest tak samo w innych kotłach.

Zgadza się :) nie wszystkie są sterowane przez taki sterownik :) Zanim ten kanał się zatka to przestanie się zsypywać z palnika i piec nie będzie mógł osiągnąć temperatury. Jeszcze tak nie miałem, wybieram teraz popiół raz na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mam 2 podpowiedzi na 17kw - liczę się z waszym zdaniem i pewno tak wybiorę :) W instrukcji faktycznie zakres pracy ma 3-21KW , a moc nominalna 17KW.

Niektórym to się już całkiem w głowach poprzewracało.Jak szukałem kotła, to jeden z producentów proponował mi 23kw.Na 60m2 mieszkania.Teraz ledwo mogę 12 ujarzmić.

Z drugiej strony to może i miał rację.Mógłbym ogrzewać sąsiadów i może bym zrobił na tym interes.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki w razie czego trzeba będzie chyba nowe konta założyć albo forum zmienić a tak się do tego już powoli przywiązałem hehe.

Zanim coś zmienisz to zmień swoje miejsce wskazane na esterownik :) Gdzie tam ciebie pokazuje? Moje też jest ciekawe :) A tak faktycznie to fajnie z tymi mapami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w tym piecu istnieje możliwość wymiany części która czyści kanał pionowy, po kilku latach ładnie tam może kocioł zarosnąć. Czy deflektor jest regulowany? Kierownica spalin jest odjazdowa ;) Zapewne jakby zapchał się kanał pionowy to kierownica uniosłaby się do góry i wypuściła spaliny.

 

Na dzień dzisiejszy nie podobają mi się trzy rzeczy:

1 mały kosz zasypowy

2 duża ilość wody

3 brak dostępu do czyszczenia kanału pionowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...