Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie czy w tym piecu istnieje możliwość wymiany części która czyści kanał pionowy, po kilku latach ładnie tam może kocioł zarosnąć. Czy deflektor jest regulowany? Kierownica spalin jest odjazdowa ;) Zapewne jakby zapchał się kanał pionowy to kierownica uniosłaby się do góry i wypuściła spaliny.

 

Na dzień dzisiejszy nie podobają mi się trzy rzeczy:

1 mały kosz zasypowy

2 duża ilość wody

3 brak dostępu do czyszczenia kanału pionowego

 

Na kotłach się nie znam. To jest mój pierwszy.

 

ad1 125kg mógłby być większy ale i więcej roboty na raz jak dla mnie

ad2 mnie to odpowiada większa bezwładność w połączeniu z buforem ( myślę że z grzejnikami też)

Ten wihajster do czyszczenia jest dobry bo nawet się nie ubrudzisz,wystarczy dwa trzy ruchy i sadza spada. A tak ja sobie myślę że jak systematycznie będę czyścił to przecież nie powinno zarosnąć lub blokować. Ta dźwignia jest wkręcana w blachę na gwint, bo w lewo się odkręca a w prawo blokuje. Widocznie była za słabo dokręcona bo na początku mi się obracała ale sobie dokręciłem. Tak myślę że jak oni potrafili ją tam wsadzić to nawet jak coś by było nie tak to pewnie też bym potrafił założyć nową, choć przyznam nie myślałem o takich kłopotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno tylko na pewno np. tu:

 

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i2148080809.html

 

Montaż jest bardzo łatwy i można go wykonać samemu.

 

Czy ktoś tu tego używa ? Szukam alternatywy dla CWU latem ale nie do końca jestem przekoanany to takiego urządzenia.

Za cenne uwagi dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompa w obiegu zbiornik CWU - pompa ciepła - zbiornik CWU wykorzystuje grawitacje czy wymuszenie obiegu ?

 

Przypuszczam,że pracuje pompa obiegowa, ale dokłądnie co i jak, to musiałbym do niego zadzwonić i dopytać.

Miał kupować solary, do tego miał już wcześniej kupiony zasobnik z podwójną wężownicą, ale doradzono mu pompę ciepła i jest z tego mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie wiem, nie używam.

Ja mam akurat solar u siebie.

 

U kuzyna był wstępnie temat solaru.

Kocioł tłokowy połączony z takim bojlerem z dwiema wężownicami. Jedna pod kocioł a druga czekała na solar jak dobrze pamiętam.

Stanęło na pompie ciepła :)

 

Jak mówiłem wcześniej, musiałbym zadzwonić do niego i dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) nie wszystkie są sterowane przez taki sterownik :) Zanim ten kanał się zatka to przestanie się zsypywać z palnika i piec nie będzie mógł osiągnąć temperatury. Jeszcze tak nie miałem, wybieram teraz popiół raz na dwa dni.

 

Na razie wybierasz co 2 dni, ale jak się znudzi to będzie co zasobnik ;)

 

Nieraz zdarzyło mi się, że popiołu nasypało się wokół palnika do pełna i kocioł nadal działał, więc jak najbardziej jest to prawdopodobne [a nawet wypróbowane].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica spalin jest odjazdowa ;) Zapewne jakby zapchał się kanał pionowy to kierownica uniosłaby się do góry i wypuściła spaliny.

 

Na dzień dzisiejszy nie podobają mi się trzy rzeczy:

1 mały kosz zasypowy

2 duża ilość wody

3 brak dostępu do czyszczenia kanału pionowego

 

Nie byłbym taki pewny czy zanim kierownica uniesie się do góry dym nie poleci przez zasobnik i całe spalanie nie pójdzie w złym kierunku.

 

Ad.2. musi tyle być bo jest opcja wewnętrznej spirali grzejącej CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny czy zanim kierownica uniesie się do góry dym nie poleci przez zasobnik i całe spalanie nie pójdzie w złym kierunku.

 

Rozumiem że pisząc "spalanie pójdzie w złym kierunku " masz na myśli kosz zasypowy?

Nie pójdzie ponieważ kosz jest również dodatkowo napowietrzany i panuje w nim podobne ciśnienie jak w komorze spalania.

Popioły to nie jednolita masa i nawet jeśli wlot tylnego kanału zostanie przysypany to i tak spaliny wydostaną się z komory spalania. Jeśli nawet zdarzyło by się że tylny kanał pionowy został by zablokowany całkowicie zablokowany to właśnie wtedy zadziała ta klapa uchyli się i wypuści spaliny bo nie ma innego wyjścia.

Warunek jest jeden Kanały spalinowe muszą być drożne , ale to dotyczy każdego kotła bez wyjątku.

Czyszczak kanału pionowego nie zepsuje się ponieważ nie ma co się w nim zepsuć.jest banalnie prosty i bardzo skuteczny.

Założenie przy kotle rbr było następujące na maksa mały , na maksa płytki , maksymalnie uniwersalny jeśli chodzi o podłączenia instalacji i wylotu spalin do komina i zero dekielków, otworków które trzeba odkręcić , podnosić żeby wyczyścić kanały.

Bok bez palnika i tył można całkowicie dostawić do ściany , a powrót z instalacji podłączyć od góry.

 

Ad.2. musi tyle być bo jest opcja wewnętrznej spirali grzejącej CWU.

 

Musi mieć tyle wody ponieważ takie było założenie . Możecie wierzyć lub nie , ale instalacje starego tupu z dużą ilością wody pracują o wiele stabilniej niż nowe z minimalną ilością wody w takim czy takim przypadku ciepło i tak zostaje w budynku.

Zbiornik paliwa jest standardowo dopasowany do wymiarów wymiennika . Ktoś potrzebuje większy? Jaki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmainstalco "Czyszczak kanału pionowego

nie zepsuje się ponieważ nie

ma co się w nim zepsuć.jest

banalnie prosty i bardzo

skuteczny."

Jak jest skuteczny okaże się po kilku latach :)

Po prawie drugim sezonie palenia wiem że trzeba docisnąć czyszczak do wymiennika bo takie strącenie nie zawsze jest skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...