Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Firmainstalco "Czyszczak kanału pionowego

nie zepsuje się ponieważ nie

ma co się w nim zepsuć.jest

banalnie prosty i bardzo

skuteczny."

Jak jest skuteczny okaże się po kilku latach :)

Po prawie drugim sezonie palenia wiem że trzeba docisnąć czyszczak do wymiennika bo takie strącenie nie zawsze jest skuteczne.

 

kilka lat stosujemy to rozwiązanie w kotłach 100 , 200 i 300 kW tam w ciągu godziny spala się więcej węgla niż w małym kotle w ciągu doby więc i osadów na wymienniku jest znacznie więcej działa i nie psuje się i kto tu mówi o strącaniu tym się czyści a nie strąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmainstalco pożyjemy zobaczymy :)

Z małymi piecami jest czasami więcej kłopotu niż z wielkimi.

Jeżeli czyszczak dociska do kanału to poruszanie nim powinno być ciężkie, jeżeli mocno nie dolega to ta przerwa szybko zarośnie zmniejszając sprawność kotła.

Dekielek w Ogniwie to nie hit sezonu ale zapewnia dostęp do kanałów pionowych. Na rynku zarysowały się trzy rodzaje wymienników z kanałami pionowymi, poziomymi i tak jak kociołek na oku pionowo-poziomym. Wszystkie rozwiązania nadają się do pracy.

Jeżeli ktoś pomyśli to zada sobie pytanie dlaczego cały sztab ludzi w Ogniwie upiera się przy kanałach pionowych, czy za tym "uparciem" przemawia tylko/lub oszczędność na materiale czy cuś innego :)

 

Piotrase liczę na Twoje pełne prześwietlenie tego kotła bo mogę mieć na niego klienta. :)

Zrób rentgena ;)

 

P.S. Mam nadzieję że przez otwory w konstrukcji czyszczaka dym się nie wydobędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrase liczę na Twoje pełne prześwietlenie tego kotła bo mogę mieć na niego klienta. :)

Zrób rentgena ;)

 

Własnie dziś zrobiłem, ciepło było nudziłem sie jak mops, to rozebrałem co sie dalo rozebrać na pierwszy ogień pomyslalem sobie że uszczelnię głowice silikonem , ściagam... ściągam ale coś cholera ciężko idzie ,ale nie poddaję się-walcze jak lew uff sciągnelem i zonk :bash: głowica już uszczelniona ,no to wydrapałem silikon i zasmarowałem od nowa...przy okazji zobaczyłem jak chodzi slimak na sucho,następnie przejrzałem ten mechanizm do czyszczenia -faktycznie cep przy tym to skomplikowane urządzenie ;) przyjrzałem sie deflektorowi, spoko nawet ruszta dodatkowe sprawdzałem jak pasują ,pozniej dobrałem sie do tej klapki co mozesz regulować spaliny... i za jasna anielkę jej nie mogłem wyjać... sprawdziłem nawet czy sprzęt do czyszczenia (graca) nie jest czasem za słaba,w końcu nie miałem sie do czego przyczepić, to jest darase kawał grzmota 470kg!! przy ogniwie jak dobrze pamietam 350kg, a jednak jest gabarytowo mniejszy!!! no i wymysliłem sobie ze jakby producent dał tak z połtonowy zasobnik na eko to jednak wywaliłbym swoj stary kociołek i zamontował rbr-a....o sterwniku nie będe pisac bo standart ecoal...ale juz sobie wymysliłem ze na nastepny sezon puszcze go na brulim zeby wiedzieć co potrafi kociołek na dwustanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrase ta waga to z 98l wody? :D

Jakie spełnia zadanie deflektor zawieszony tak wysoko? Chyba że działa przy paleniu awaryjnym.

Aaaa pytanie dlaczego wejście powrotu wody jest tak wysoko? Można to zmienić?

 

To już sie pytaj wytwórcy... ja ci podałem dane jako osoba która kupiła kociołek- a nie produkująca go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmainstalco pożyjemy zobaczymy :)

Z małymi piecami jest czasami więcej kłopotu niż z wielkimi.

Jeżeli czyszczak dociska do kanału to poruszanie nim powinno być ciężkie, jeżeli mocno nie dolega to ta przerwa szybko zarośnie zmniejszając sprawność kotła.

Dekielek w Ogniwie to nie hit sezonu ale zapewnia dostęp do kanałów pionowych. Na rynku zarysowały się trzy rodzaje wymienników z kanałami pionowymi, poziomymi i tak jak kociołek na oku pionowo-poziomym. Wszystkie rozwiązania nadają się do pracy.

Jeżeli ktoś pomyśli to zada sobie pytanie dlaczego cały sztab ludzi w Ogniwie upiera się przy kanałach pionowych, czy za tym "uparciem" przemawia tylko/lub oszczędność na materiale czy cuś innego :)

 

Piotrase liczę na Twoje pełne prześwietlenie tego kotła bo mogę mieć na niego klienta. :)

Zrób rentgena ;)

 

P.S. Mam nadzieję że przez otwory w konstrukcji czyszczaka dym się nie wydobędzie.

 

Idealnych rozwiązań nie ma albo jeszcze nikt ich nie wymyślił . Jaki układ kanałów jest lepszy? Nikt tego ostatecznie nie potwierdził i nie udowodnił .

Jak zawsze wszystko zweryfikuje czas i użytkownicy . A na razie niech każdy robi swoje i idzie w swoim kierunku . Takie jest moje zdanie .

 

Oczywiście że dostaniesz większy zbiornik w cenie kotła do tego z pożądanym gazowym siłownikiem do klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) i to jest dbanie o klienta, inni mogą się uczyć :)

 

Przeciez to znasz.... producent sterownika ecoal/bruli ma podobne stanowisko.... pewnie dlatego firmainstalco wsadziła ten ster do kotła...coś mi się wydaje że tam ( na chwilę obecną) są zastosowane wszystkie najlepsze wzorce.... ale żeby nie bylo tak różowo...oby się tylko nie popsuła...będe monitorował ten kociołek bo chyba wiem jaki kocioł kupię jak moj padnie.... chyba ze wymyśla inne tanie zródło ciepła do naszych domów...Wiesz jak patrzę na te kotły w sklepach marketach czy na wystawach to czasami czlowieka trafia , kotły zaczynają być robione jak samochody one muszą być ładne... a reszta schodzi na dalszy plan, cieńka i słabej jakości blacha,kiepskie strowniki, kiepskie czyszczenie, drogi serwis , jak ktoś nie wie, to tak łatwo wpadnie w maliny że szok... a to nie jest walizka że wezmiesz wyrzucisz i wstawisz nowy...

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do warunków gwarancji nie doczytałem, dzisiaj poczytam, bo chciałbym sam zainstalować a pieczątki nie mam, tzm. mam ale nie taką ;)

 

Spokojnie możesz sam instalować byle poprawnie nikt w razie czego nie będzie robił problemów w razie ew. reklamacji. Instalator swoją pieczęcią zaświadcza że montaż jest wykonany prawidłowo i zgodnie ze sztuką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to znasz.... producent sterownika ecoal/bruli ma podobne stanowisko.... pewnie dlatego firmainstalco wsadziła ten ster do kotła...coś mi się wydaje że tam ( na chwilę obecną) są zastosowane wszystkie najlepsze wzorce.... ale żeby nie bylo tak różowo...oby się tylko nie popsuła...będe monitorował ten kociołek bo chyba wiem jaki kocioł kupię jak moj padnie.... chyba ze wymyśla inne tanie zródło ciepła do naszych domów...Wiesz jak patrzę na te kotły w sklepach marketach czy na wystawach to czasami czlowieka trafia , kotły zaczynają być robione jak samochody one muszą być ładne... a reszta schodzi na dalszy plan, cieńka i słabej jakości blacha,kiepskie strowniki, kiepskie czyszczenie, drogi serwis , jak ktoś nie wie, to tak łatwo wpadnie w maliny że szok... a to nie jest walizka że wezmiesz wyrzucisz i wstawisz nowy...

 

Jak twój padnie i zechcesz kiedyś kupić kocioł dla siebie to na bank coś już będzie ulepszone . Ktoś mądry , ale nie wiem kto powiedział coś w tym stylu "kto stoi w miejscu ten się cofa" I raczej miał rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR EKOUNIWERSAL jest w kręgu moich zainteresowań, ale również mnie zastanawia ten kanał pionowy. Pomijam zasypanie go popiołem lub czymkolwiek lecz samo usytuowanie wlotu do kanału poniżej powierzchni palnika. Czy nie powoduje to utrudnienia w odprowadzeniu spalin, zaburzenia ciągu i temu podobne?

Pytam bo tak poza tym kociołek mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pisząc "spalanie pójdzie w złym kierunku " masz na myśli kosz zasypowy?

Nie pójdzie ponieważ kosz jest również dodatkowo napowietrzany i panuje w nim podobne ciśnienie jak w komorze spalania.

Popioły to nie jednolita masa i nawet jeśli wlot tylnego kanału zostanie przysypany to i tak spaliny wydostaną się z komory spalania. Jeśli nawet zdarzyło by się że tylny kanał pionowy został by zablokowany całkowicie zablokowany to właśnie wtedy zadziała ta klapa uchyli się i wypuści spaliny bo nie ma innego wyjścia.

Warunek jest jeden Kanały spalinowe muszą być drożne , ale to dotyczy każdego kotła bez wyjątku.

Czyszczak kanału pionowego nie zepsuje się ponieważ nie ma co się w nim zepsuć.jest banalnie prosty i bardzo skuteczny.

Założenie przy kotle rbr było następujące na maksa mały , na maksa płytki , maksymalnie uniwersalny jeśli chodzi o podłączenia instalacji i wylotu spalin do komina i zero dekielków, otworków które trzeba odkręcić , podnosić żeby wyczyścić kanały.

Bok bez palnika i tył można całkowicie dostawić do ściany , a powrót z instalacji podłączyć od góry.

 

Dziękuję za konkretną odpowiedź - cytuję ją bo skleiła się z moim pytaniem i byłą mało widoczna.

 

Mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób jest napowietrzany kosz zasypowy ?

 

Co do postępu i nowych rozwiązań to może wymyślicie jakiś sposób na suszenie węgla w zasobniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do postępu i nowych rozwiązań to może wymyślicie jakiś sposób na suszenie węgla w zasobniku ;)

 

To można zrobić kierując jakąś plastikową rurę od zaślepki dmuchawy do góry kosza, było juz o tym pisane przy konstrukcjach tłokowych, wspominał o kłopotach z takim rozwiązaniem podczas badań także Zawijan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...