Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za konkretną odpowiedź - cytuję ją bo skleiła się z moim pytaniem i byłą mało widoczna.

 

Mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób jest napowietrzany kosz zasypowy ?

 

Co do postępu i nowych rozwiązań to może wymyślicie jakiś sposób na suszenie węgla w zasobniku ;)

 

Witam!

Właśnie to napowietrzanie jednocześnie suszy węgiel sypiesz wilgotny do kosza a na deklu nie będzie kropli skropliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Suspenser napisał "Co do postępu i nowych rozwiązań to może

wymyślicie jakiś sposób na suszenie węgla w

zasobniku" najlepiej suszyć przed wsypaniem. Sprawę suszenia możnaby rozwiązać nie zamykając kosza,ale nie ma takiego chyba pieca żeby pracował przy otwartym koszu. Gdy kosz jest zamknięty to woda musi gdzieś odparować i się skroplić np. do jakiegoś odstojnika.

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR EKOUNIWERSAL jest w kręgu moich zainteresowań, ale również mnie zastanawia ten kanał pionowy. Pomijam zasypanie go popiołem lub czymkolwiek lecz samo usytuowanie wlotu do kanału poniżej powierzchni palnika. Czy nie powoduje to utrudnienia w odprowadzeniu spalin, zaburzenia ciągu i temu podobne?

Pytam bo tak poza tym kociołek mi się podoba.

 

Wlot kanału celowo jest poniżej palnika .

Żeby pokazać jak działa wymiennik w RBR weź szklankę odwróć dnem do góry i potrzymaj tę szklankę nad zapalniczką albo świeczką wtedy zobaczysz o co chodzi w tym wymienniku . Tylko się nie poparz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można zrobić kierując jakąś plastikową rurę od zaślepki dmuchawy do góry kosza, było juz o tym pisane przy konstrukcjach tłokowych, wspominał o kłopotach z takim rozwiązaniem podczas badań także Zawijan

 

To rozwiązanie nie powoduje kompletnie żadnych kłopotów ma same pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie nie powoduje kompletnie żadnych kłopotów ma same pozytywy.

 

To, że sa pozytywy wiem z budowy modeli tłokowych.

Zawijan natomiast podawał,że w labo mieli kłopot z tym rozwiązaniem przy palniku retortowym z cofką żaru w jakis warunkach, trzeba by pogrzebać i poszukać co wówczas pisał.

 

Taki typ powietrza antyspalinowego można też dostarczac inaczej, ale to juz kwestia rozwiązań stosowanych przez każdego producenta i niech tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmainstalco proszę się nie denerwować, dzięki Państwa wypowiedziom lepiej ludzie mogą poznać produkt i to właśnie może skłonić do jego zakupu :)

 

Jestem całkowicie spokojny po prostu o pewnych rzeczach nie mogę pisać na forum są tu nie tylko użytkownicy czy klienci ale również koledzy po fachu a im mniej wiedzą tym lepiej dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...