Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najlepiej kupić suchy ...

 

Chyba latem :)

Prawda jest taka, że trzeba umożliwić jakies warunki do przesychania paliwa.

 

Hef natomiast wykombinował zasobnik plastikowy, jestem ciekaw jakie w jego przypadku mogą być konsekwencje np. cofki żaru.

http://www.hef.com.pl/cms.php?img=866

 

Każdy jednak cos kombinuje i myśli. Jak słusznie zostało wspomniane, kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu miałem takie zdarzenie. Na dworze zimno, mała zadymka śniegiem, a moja druga połówka przychodzi do mnie abym wyrzucił obierki z ziemniaków do śmieci. A że chciało mi się palić, a jedynym miejscem w domu na palenie papierosów jest kotłownia to najpierw myślę zapalę. Zlazłem do piwnicy, palę, i a co, obierki do kosza zasypowego.:)

Spalą się.

Jakie moje zdumienie było jak na drugi dzień zaglądam do kosza i widzę na boku obierki i już prawie suche? Te ze środka wciągnęło ślimakiem (taki lej się robi) a te przy boku kosza już zaczęły się skręcać. Pewnie gdyby były wsypane jak kosz jest pełny to do opróżnienia kosza były by jak wiór. Dlatego jak węgiel jest trochę wilgotny to na pewno się wysuszy, a i po ściankach nie będzie ciekło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat z obierkami co jakiś czas powraca.

W kwestii spalania na palniku.

 

Teksty typu pamiętacie jak nasze babcie itd...

 

Czy jakieś doświadczenie lub teoretyczne wytłumaczenie lepszego spalania węgla czy też zblizonych właściwości do sadpalu może przedstawić kol.Zawijan

czy jednak można to włożyc między bajki?

 

Jakieś 2-3m-ce temu była audycja na ten temat w PR-1 polskiego radia i tam jakiś kwalifikowany mistrz kominiarski stwierdził,że to nie ma żadnych podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat z obierkami co jakiś czas powraca.

W kwestii spalania na palniku.

 

Teksty typu pamiętacie jak nasze babcie itd...

 

Czy jakieś doświadczenie lub teoretyczne wytłumaczenie lepszego spalania węgla czy też zblizonych właściwości do sadpalu może przedstawić kol.Zawijan

czy jednak można to włożyc między bajki?

 

Jakieś 2-3m-ce temu była audycja na ten temat w PR-1 polskiego radia i tam jakiś kwalifikowany mistrz kominiarski stwierdził,że to nie ma żadnych podstaw.

Ta moja odpowiedź nie miała na celu opisywać pozbywania się sadzy, tylko zwrócenie uwagi na suszenie węgla. A jeżeli chodzi o moją babcię to w domu paliła na jednym piecu w kuchni z fajerkami, usytuowanym centralnie w środku domu. Wtedy jeszcze nie myśleli o pozbywaniu się sadzy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym się pochwalić , że reanimowałem teściowej piec 25KW białka z 2005 roku - nowy zasobnik, ślimak i rura na ślimak (wszystko było dziurawe), dodatkowo korzystając z pomocy Karoke65 i tego forum uszczelniłem też pierścień w palniku, czego nigdy nie robiłem....nikt o tym nie wspomniał z instalatorów.

Dzisiaj odpaliłem piecyk i pięknie pracuje, w ciągu najbliższych dni dopracuje jeszcze parametry spalania, bo ostatnio przez te nieszczelności to wszystko było totalnie rozstrojone :) Pozdrawiam forumowiczów, fajnie, że jest miejsce gdzie można skorzystać z rad doświadczonych kolegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ktoś nie ma internetu a chciałby przez telefon lub komputer sterować sterownikiem eCoal to podpowiem jak zrobić bezprzewodowy internet. Panowie twórcy eCoala i zdalnego dostępu wielki SZACUN-ek :) :) :)

 

 

A tak po polsku to sie nie da???

 

Nie chwal się tylko dawaj receptę :D pewnie innym się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrase :D takie stękanie nie na moje lata :D

To jest moja młodość youtube.com/watch?gl=US&hl=pl&client=mv-google&rl=yes&v=iHciQO2Ow1E

 

Do sterowania i podglądu zdalnie naszego pieca ze sterownikiem eCoal potrzeba internetu :)

Jeśli go nie mamy to kupujemy kabel rj45(25m-35zł)może być krótrzy, router 3g np. tplink 3420(ok.135zł), modem 3g współpracujący z routerem np. huawei e169(ok.100zł)i kartę sim z internetem na kartę np. play online(19zł)którą doładowujemy np. 75zł na 3miesiące.

Taki zestaw działa u mnie "piknie"

:) :) :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Właśnie szykuję się do budowy domu ale i wyboru pieca. A to cięzka przeprawa, jak czytam wasze posty... genralnie im więcej ich przeczytałem, tym już głupszy jestem.

Ostatnio zainteresował mnie kocioł: SEKO EKO-II wJ

http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kociol_co_podwojny_eko2wj.html

 

Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tym urządzeniem? Może go polecić albo zdecydowanie odradzić?

Dla mnie minusem jest brak sterownika eCoal, plusem ten 'extra' piec do palenia wszystkim.

Będę wdzięczny za jakiekolwik opinie, bo nie chcę się opierać jedynie na ulotce producenta, a wolałbym na waszym doświadczeniu.

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...