Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ElwoodWroclaw już sama nazwa mi sie nie podoba!!! kocioł zdecydowanie też nie to coś w stylu smoka wawelskiego połaczonego z szewczykiem Dratewką ;) na minus-Potężne gabaryty, kiepski sterownik,brak cen na stronie,brak dtr, atestów,czystosci spalin, brak wiadomości o firmie wymieniac można wiele... ale ja tam nie jestem przeciwnikiem kotlów których nie znam kup-napisz recenzje będziemy myslec...ja tak niewierny Tomasz .... muszę dotknąć, pomacać.lekko sobie kopnąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ziomek może myśleć inaczej?

 

Nie myśli inaczej, tylko ma totalną mózgorozpierduchę. Kompletnie nie wiem na co się zdecydować, bo jak pewnie każdy z was miał, na początku to się chce mieć w domu wszystko i szuka najlepszego. Potem zostaje tylko to, że chce się czegoś najlepszego dla domu. Stoję przed wyborem kotła i wogóle sposobu grzania chałupy. Chciałbym żeby system był w miarę prosty i przyjazny (myślę tu o żonie, żebym nie musiał przed delagacją wygłaszać seminarium na temat grzania domu). Skłaniam się do trzech pieców Skam-p Premium nie ma eCoala, RBR EKOUNIWERSAL 17kW z palnikiem Burner-S i Pellets Fuzzy Logic 2, ale ten też nie ma eCoala. Taki oto DOM chcę zbudować, no i chciałbym go ogrzać jakoś. Chałupa na 81m2 parteru oraz 70m2 poddasza (liczonych po podłodze) +41m2 strychu (też wymiar po podłodze) Łącznie wychodzi 192m2 do ogrzania+grzanie ciepłej wody. Z pewnością będzie piec na ekogroszek z funkcją grzania ciepłej wody (bojler?), chcę podłogówkę, kominek...ale tu zaczynają sie schody... a może z płaszczem wodnym, a może rekuperacja, a może jakaś pompa ciepła, a moze solar.

Edytowane przez ElwoodWroclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

a z kolegą karoka65 to my sobie jeszcze z pewnością pogadamy... ;-) w kwestii kotłów a i sposobów piwkowania przy nich. Pozdrawiam

 

U karoki obejrzysz sobie sam 2 z 3 kotłów o których myślisz, do tego dowiesz się sporo o ich pracy oraz o węglu - lepiej nie mogłeś trafić z tym znajomym ;)

 

Co do sposobu na piwkowanie to polecam sterownik Bruli - przy nim kocioł mniej spala węgla [o ile jest dobrze ustawiony] a zawsze można coś tam w nim podregulować, więc powód do zaszycia się w kotłowni jest ;)

Do kompletu tablet z internetem [niby do sterowania] i już masz swój azyl w kotłowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWroclaw

Heheh jakbym siebie widział ... rok temu :)

Plany miałem równie ( jak nie bardziej) ambitne. A potem zrozumiałem że nie tędy ( dla mnie ) droga :)

Po rozmyślaniach przeliczeniach i burzy mózgów doszedłem do wniosku że ( ze wszytkim ) im prostsze tym dla mnie lepsze.

Wszytkie "darmowe" i najtańsze źródła ciepła , enegrii, odzykiwanie, wykorzystywanie środowiska ;) są dla bogatych.

Zatem jeśli wszytkie "nowości" finansujesz z własnych pieniędzy to OK , jeśli jedziesz na kredycie to rób wszytkio proste i głową ( i tu zaczyna się tak naprawdę zabawa)

Skam p Premium może być z eCoalem.

Ja mam podobny domek do twoje ale bez strychu - biere skam pa 12 kW - pożyjemy zobaczymy - narazie jestem młody wic jak bedzie mi za zimno 2 tyg w roku napale w kominku :)

Jedynym skomplikowaniem istalacji ( mam prostą szeregową instalację - z małymi "podłogówkami" na powrotach z grzejników) będzie zawór 4D z siłownikiem i sterownikiem togoż zaworu z funkcją pogodówki - dla mnie teoretycznie super rozwiązanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Skłaniam się do trzech pieców Skam-p Premium nie ma eCoala,.

 

Jak to mówią - mówisz i masz.

Wybrać do Skam-Pa możesz między:

- RT09pid a Ognik PID-II, to jest standard

- opcje: Cobra, Puma, Bruli, eCoal.

 

Sąsiad Suspensera też chciał spory ruszt awaryjny i spala wszystko, co przez wrota wleci.

Też jest z okolic Wrocławia.

 

Mogę posłać (jak podasz na priva maila) szkic konstrukcji. Zastanowisz się, która opcja bardziej może Tobie odpowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie wielkie dzięki. Oczywiście niedługo będę się chciał umówić do kolegi karoki65. Ale nic mu nie mówcie, niech ma niespodziankę ;-)

Jeszcze jak się okaże, że wykonuje podłączenia i pomaga w 'organizacji' kotłowni to już będzie bomba kompletna.

No nic, będziemy myśleli co i jak :) Super, że tu trafiłem i dziękuję, że wykazaliście się dużą dozą cierpliwości dla amatora. Pozdrawiam. Oczywiście mam jeszcze zamiar od czasu do czasu rozbawić was swoją niewiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanko .

Jaki piec polecicie ogniwo eko plus czy rbr ???

Dom 115m2 z poddaszem , kotłownia w budynku gospodarczym , tam gdzie plytki podlogowka , zasobnik wody 250 L w spizarni , w lecie woda ogrzewana piecem w przyzlosci moze solary jak sie oplaci .

Czy proponujecie jeszcze cos innego w podobnych pieniadzach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...