Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja swojego właśnie kupiłem ze względu na jego gabaryty. Jak będziesz widział na żywo oba koty koło siebie to zobaczysz który jest mniejszy. i jeszcze czopuch do góry i możliwość podłączenia instalacji po boku, tyłu i od góry. Ja mniejszego nie widziałem. Oczywiście jeżeli chodzi o kotły o tej samej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Kazdy piec to raczej nie wejdzie. Przesylam rzut kotlowni. A co myslicie o piecu Ogniwo EKO PLus? Ostatnio byli na targach. Piec prezentuje sie atrakcyjnie - i ma retorte, do grzania wody latem idealnie. Dzieki pozdr. M.

 

Przy kotłach z kanałem/mi pionowymi na głębokość razem z wyjściem spalin, którego nie bierze się pod uwagę w wybranym przez Ciebie kotle będziesz potrzebował nie mniej jak 110-130cm na głębokość (musi wyjść rura z kolankiem do tyłu i w górę, to odstawia wyrób od ściany)

 

Ja tam widzę model z wyjściem górnym spalin i powrót z instalacji można zrobic od strony komina lub tej narysowanej umywalki (od strony kosza)

Wówczas gabarytowo zmieścisz się na 65cm głębokości licząc razem z klamkami drzwiczek i na 115cm szerokości licząc najbardziej wystające elementy.

 

Wstawię zdjęcie jednego kolegi z forum.

17kW podłączenie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Kazdy piec to raczej nie wejdzie. Przesylam rzut kotlowni. A co myslicie o piecu Ogniwo EKO PLus? Ostatnio byli na targach. Piec prezentuje sie atrakcyjnie - i ma retorte, do grzania wody latem idealnie. Dzieki pozdr. M.

A ja to tu widzę kocioł RBR-Ekouniwersal z zasobnikiem po prawej stronie, standardowo z wyjściem spalin do góry. Nie ma żadnych kombinacji z wpięciem do komina ponieważ ten kociołek ma kolano skrętne i bez niczego można puścić spaliny w bok do komina, rura do komina również w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to tu widzę kocioł RBR-Ekouniwersal z zasobnikiem po prawej stronie, standardowo z wyjściem spalin do góry. Nie ma żadnych kombinacji z wpięciem do komina ponieważ ten kociołek ma kolano skrętne i bez niczego można puścić spaliny w bok do komina, rura do komina również w zestawie.

 

A ja tu widze piecyk gazowy hehe,a tak na powaznie to kotlownia ma identyczny uklad jak moja,jak powedrujesz kilka stron na watku Rbr to mozesz zobaczyc jak to wyglada u mnie,oczywiscie w glownej roli kociolek RBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu widze piecyk gazowy hehe,a tak na powaznie to kotlownia ma identyczny uklad jak moja,jak powedrujesz kilka stron na watku Rbr to mozesz zobaczyc jak to wyglada u mnie,oczywiscie w glownej roli kociolek RBR.

Jak ja bym mógł zrobić takie zdjęcie od góry też bym wstawił, ale moja kotłownia ma taką wysokość ze prawie głową dostaje do sufitu :)

Ale z boku zdjęcia już wstawiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja nadal wybieram sobie piec marzeń:)

 

Kolejna osoba skarży się na wysokie zużycie paliwa przez mojego Witkowskiego z tłokiem.

Na horyzoncie jawi mi się SKAM-P Premium 17kw. Co sądzicie o żywotności takiego pieca?

jest wątek wyznawców ale nie przebrnę przez 137stron. Rozumiem, że dzięki precyzyjnemu sterowaniu Skam-P zużywa nieco mniej paliwa.

Miałem palił nie będę, także może jednak wrócić do koncepcji ślimaka. jeśli będę sobie suszył opał przed wsypaniem do pieca, to wymiana zawleczki nie będzie zbyt częsta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutino wymiana zawleczki to kwestia, czy w węglu trafi sie kamień, śruba, jakiś kawał drewna itp. ciała obce.

 

Skam-Pik płynniej dozuje od tłoka.

Wybór sterowników znasz, RT09pid, Cobra, Bruli, eCoal

 

Zużycie paliwa zależy głównie od zapotrzebowania na moc.

 

Jak nie ma kwiatków w instalacji, wszystko podłączone jak trzeba, to średnio na dobę w normalnym okresie grzewczym będzie to zakres 19-25kg/24h dla wielkości domu ok. 160-180m2. PPietrz potrafi dochodzic do ok.16kg/24h na kotle 17kW.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie ma kwiatków w instalacji, wszystko podłączone jak trzeba, to średnio na dobę w normalnym okresie grzewczym będzie to zakres 19-25kg/24h dla wielkości domu ok. 160-180m2. PPietrz potrafi dochodzic do ok.16kg/24h na kotle 17kW.

240m2 dom i wychodzi mi tak jak pisze Jarceki79 - dokładnie 25kg/24h - przy czym sypię teraz kiepskiej jakości ekogroszek z BricoMarche o kolorze mocno brązowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...