Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karoka masz rację, np. tem. wewnątrz też jest ważna, ktoś powie że ma 300m2 i spala 30kg na 24h, i zapomina dodać że na 200m2 ma tem. 16st. a na 100m 18st :)

Można mało spalać i mieć ciepło mając dom pasywny.

 

Trochę się zagalopowałeś:). U mnie w tym momencie spalanie na poziomie 26-28kg/doba. Oczywiście przy dużych mrozach spalanie było większe dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

Jak będziemy mieli stare budownictwo i dobrany kocioł w/g mocy znamionowej, to taka 25-ka może nawet i 90kg/24h łykać.

Ja mówiłem o zdrowej średniej przy normalnym doborze kotła do w miarę normalnie docieplonego budynku, gdy nie ma kwiatków w instalacji.

 

Dla mocy 12kW średnia to ok. 12-22kg/24h, ale dla mocy znamionowej ok.45-50kg/24h

Dla mocy ok.15-17kW średnia to ok. 16-28kg/24h, dla mocy znamionowej ok.60-70kg/24h

Dla mocy 25kW średnia to ok. 22-35kg/24h, dla mocy znamionowej ok. 90-100kg/24h

Dla mocy ok.35kW średnia w granicy 32-48kg/24h, dla mocy znamionowej ok.130-140kg/24h

Dla mocy ok.40kW średnia w granicy ok.38-55kg/24h, dla mocy znamionowej ok. 145-155kg/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

Jak będziemy mieli stare budownictwo i dobrany kocioł w/g mocy znamionowej, to taka 25-ka może nawet i 90kg/24h łykać.

Ja mówiłem o zdrowej średniej przy normalnym doborze kotła do w miarę normalnie docieplonego budynku, gdy nie ma kwiatków w instalacji.

 

Dla mocy 12kW średnia to ok. 12-22kg/24h, ale dla mocy znamionowej ok.45-50kg/24h

Dla mocy ok.15-17kW średnia to ok. 16-28kg/24h, dla mocy znamionowej ok.60-70kg/24h

Dla mocy 25kW średnia to ok. 22-35kg/24h, dla mocy znamionowej ok. 90-100kg/24h

Dla mocy ok.35kW średnia w granicy 32-48kg/24h, dla mocy znamionowej ok.130-140kg/24h

Dla mocy ok.40kW średnia w granicy ok.38-55kg/24h, dla mocy znamionowej ok. 145-155kg/24h

I o to mi chodziło a nie Skam-p tyle spala, każdy zeżre i tak samo ten. Ludzie to czytają a później klapa opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlitwa wieczorna kobiety:

 

Ojcze nasz, który jesteś w niebie

Mam taką prośbę wielką dziś do Ciebie

Daj mi faceta i ma być bogaty

Ma mieć Ferrari - za cash nie na raty

Duze mieszkanie, a najlepiej willę

Ma mnie wciąż słuchać, nie tylko przez w chwilę

Ma mnie zadowalać kiedy mam ochotę

Śniadanie mi robić - nie tylko w sobotę

Oglądać romansy, biżuterię kupić

W życiu mym nie będzie mogł się nigdy upić

Nie chce nigdy widzieć jego własnej matki

Ja wydaję kasę - on płaci podatki

On nie ma kolegów - ja mam koleżanki

Kont ma mieć on wiele - okoliczne banki

Złotych kart bez liku, czeków co nie miara

Jak mi to załatwisz - wzrośnie moja wiara

 

:D:D:D

 

Skopiować, za pół godziny kasuję :D

Nie bądż taki chytry lis i nie zacieraj za sobą śladów[ATTACH=CONFIG]104173[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.Przy największych mrozach -20 -27 spalałem około 40kg/dobę teraz przy temp.zew. +5 deg spalanie około 10-12 kg/dobę można to sprawdzić na moich wykresach.

 

To znaczy że licząc powierzchnię jaką ogrzewamy na kotle 12kW spalałeś prawie tyle co ja na 19kW i prawie dwa razy większej powierzchni bez żadnego ocieplenia dachu. Ogrzewam około 130 do 140m, spalanie w te mrozy to między 42 do 45kg/dobę. Dodam że wtedy sypałem na przemian worek czecha 25kg i worek 20kg naszego kamiennego o kaloryczności 26MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie prawdę a nie czarujcie żeby inni nie byli rozczarowani.

Jakieś dwa lata temu pamiętam te bite rekordy, co chwila ktoś żeby być lepszym od poprzednika spalał na papierze jeszcze mniej.

O mało nie doszło do tego że kocioł zamiast spalać zaczynał jeszcze produkować węgiel.

Ot taka nasza polska mentalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz Karoka :-) oto mi chodziło a Sebsa nie zrozumiał :D

 

Dino napisał "Modlitwa wieczorna kobiety:

Ojcze nasz, który jesteś w

niebie

Mam taką prośbę wielką dziś

do Ciebie

Daj mi faceta i ma być bogaty

Ma mieć Ferrari - za cash nie na

raty

Duze mieszkanie, a najlepiej

willę

Ma mnie wciąż słuchać, nie

tylko przez w chwilę

Ma mnie zadowalać kiedy mam

ochotę

Śniadanie mi robić - nie tylko w

sobotę

Oglądać romansy, biżuterię

kupić

W życiu mym nie będzie mogł

się nigdy upić

Nie chce nigdy widzieć jego

własnej matki

Ja wydaję kasę - on płaci

podatki

On nie ma kolegów - ja mam

koleżanki

Kont ma mieć on wiele -

okoliczne banki

Złotych kart bez liku, czeków co

nie miara

Jak mi to załatwisz - wzrośnie

moja wiara

Skopiować, za pół godziny

kasuję"

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że licząc powierzchnię jaką ogrzewamy na kotle 12kW spalałeś prawie tyle co ja na 19kW i prawie dwa razy większej powierzchni bez żadnego ocieplenia dachu. Ogrzewam około 130 do 140m, spalanie w te mrozy to między 42 do 45kg/dobę. Dodam że wtedy sypałem na przemian worek czecha 25kg i worek 20kg naszego kamiennego o kaloryczności 26MJ/kg

Pisałem wiele razy,że palę ekogroszkiem ze zbożem 50/50.Od połowy stycznia palę brunat+zboże 50/50 .od lutego palę brunat+zboże 40/60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...