Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przez 12 dni lutego kiedy to u mnie mrozy były największe średnie dobowe spalanie miałem 29,07kg

kociołek w stopce, powierzchnia 142m2 po podłogach dom z połowy lat 80ych ocieplony

też mam wrażenie że z tym spalaniem to jest tak że w zależności dla kogo jest wywiad

Domek stary przedwojenny.Ściany nie ocieplone(Zabytek).Okna pierwsza genaracja.Już nawet takiej firmy nie ma.Straty ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisząc nie marnujesz miałem na myśli poprawne spalanie. Wiesz ile ludzie węgla niespalonego wyrzucają ? można by czasami połowę drugiej zimy opalić.

Wysłałem ostatnio gościowi z Gdyni ster, ustawiłem na czuja bo palnika nie znam, jakaś rynna Stalkotu. Dzwoni gościu za chyba 4 dni i mówi, panie jakbym prędzej to kupił to już do tej pory miałbym go za darmo tylko na opale bo teraz widzę ile go zniszczyłem, a sterownik prawie 9 stówek z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale nie wywalę na mniejszy palnik tysiaka - nie chcę zwykłej fajki

wolę inwestycję w docieplenie stropu drugą warstwą i czekanie aż się kocioł skończy

wtedy wezmę coś na miarę i pewnie będą już więcej niż 2 czy 3 dobre konstrukcje o mocy 12KW i dobrym sterowaniem

 

Dałem przykład zamiany palnika z większego na mniejszy, ja Ci wcale fajki nie każę kupować :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie prawdę a nie czarujcie żeby inni nie byli rozczarowani.

Jakieś dwa lata temu pamiętam te bite rekordy, co chwila ktoś żeby być lepszym od poprzednika spalał na papierze jeszcze mniej.

O mało nie doszło do tego że kocioł zamiast spalać zaczynał jeszcze produkować węgiel.

Ot taka nasza polska mentalność.

 

 

Ja znam goscia co zuzywa 50 kg na cala zime. Bierze wor na plecy i zapiernicza wokol domu i mowi ze cieplo jak h..:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie prawdę a nie czarujcie żeby inni nie byli rozczarowani.

Jakieś dwa lata temu pamiętam te bite rekordy, co chwila ktoś żeby być lepszym od poprzednika spalał na papierze jeszcze mniej.

O mało nie doszło do tego że kocioł zamiast spalać zaczynał jeszcze produkować węgiel.

Ot taka nasza polska mentalność.

 

To może nie będę pisał, że od 01.10 spaliłem 2 000 kg Pieklorza, czyli średnia 13,16 kg/dobę, bo i tak nikt nie uwierzy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale nie wywalę na mniejszy palnik tysiaka - nie chcę zwykłej fajki

wolę inwestycję w docieplenie stropu drugą warstwą i czekanie aż się kocioł skończy

wtedy wezmę coś na miarę i pewnie będą już więcej niż 2 czy 3 dobre konstrukcje o mocy 12KW i dobrym sterowaniem

 

Nie wiem jaki masz strop, dobrym efektem jest wyłożenie foli kubełkowej, a na to, co najmniej 30 cm wełny, efekt murowany, aha, a na wierzch wełny folia wysoko para przepuszczalna. :yes:

Też myślałem o kotle mocy 12 KW na 180 m2 powierzchni

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja nadal wybieram sobie piec marzeń:)

 

Kolejna osoba skarży się na wysokie zużycie paliwa przez mojego Witkowskiego z tłokiem.

Na horyzoncie jawi mi się SKAM-P Premium 17kw. Co sądzicie o żywotności takiego pieca?

 

Jak nie będziesz palił "wodą" to powinien służyć kilkanaście lat a może nawet dłużej [porównując z kotłami zasypowymi tego producenta].

Co do palenia wodą to co powiedzieć o sprzedawanym na Allegro brunatnym ekogroszku o wilgotności 24% [w tym 14% przemijającej] ?

 

A'propos spamowania [taka nowa świecka tradycja z okazji łykendów] to uważajcie na kawę bo potrafi zaskoczyć znienacka:

 

http://www.maxior.pl/film/154320/Nie_chcial_rozlac_kawy

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale nie wywalę na mniejszy palnik tysiaka - nie chcę zwykłej fajki

wolę inwestycję w docieplenie stropu drugą warstwą i czekanie aż się kocioł skończy

wtedy wezmę coś na miarę i pewnie będą już więcej niż 2 czy 3 dobre konstrukcje o mocy 12KW i dobrym sterowaniem

 

ha timon120777 za tysiaka to w Pancerpolu kupisz dwie i pół takiej fajki jak moja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz strop, dobrym efektem jest wyłożenie foli kubełkowej, a na to, co najmniej 30 cm wełny, efekt murowany, aha, a na wierzch wełny folia wysoko para przepuszczalna. :yes:

Też myślałem o kotle mocy 12m KW na 180 m2 powierzchni

ja też nie wiem bo nie ja stawiałem domek

stryszek jest nieużytkowy więc poszła wełna na podłogę na folii i na to oczywiście folia wiatroizolacyjna ale tylko 10cm bo na więcej kasy nie było

teraz planuję kolejną warstwę rozwinąć i powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...