Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

timon120777 zarzucasz mi brak obiektywizmu??? szanowny kolego, jak ktoś sprzedaje kotły na forum (i dzieki forum) to musi sie liczyć z tym że jego kocioł zostanie wzięty na tapetę i ja to zrobiłem, opisałem swoje wrażenia ( kazde porównanie jest subiektywne) nie moja wina że kocioł jareckiego to dla mnie ZŁOM ( jakbym wystawił laurkę to wtedy byłby dobry tak??-każdy lubi co innego) jak wspomniłem wczesniej obejrzałem te kotły bardzo dokładnie ,dane wziełem ze strony sekom ( nie moja wina że na stronie nie ma rysynków , dtr czy aktualnych wymiarów)

 

J

Aktualny Skam-P 17kW:

- dwupoziomowy odlew rusztu żeliwnego z dwóch elementów

- bezpieczny układ kanalów dymnych

- aktualne wymiary to 107cm szerokość z podajnikiem, 115cm z silnikiem podajnika, wysokość korpusu to 134cm, głębokość przy górnym czopuchu 65cm a wersja do tyłu 95cm

- pojemność kosza to aktualnie 150-170kg

- w skamie możesz korzystać z górnego mocowania nowego rusztu podczas pracy automatu

 

ps. wszystkie 3kotły mają inne układy kanałów dymnych i żaden nie jest w tym zakresie do siebie podobny.

 

- bezpieczny układ kanalów dymnych

 

To wcześniej kanały dymne były niebezpieczne???

mogę prosić rysunek z zwymiarowanym kotłem bo na alegro inne wymiary podajesz a na FM inne a na stronie ich nie ma..

kawał zmian ..ruszta dołożone.. z wymiarami to jak zobaczę na żywca to się wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777 ja wiem że masz sterownik cobre, tak samo jak wiem ze tesel ma skam-p, to jest ranking! jakiś czas tmu kupowałem drugi kociołek (ojcu) i obejrzałem sobie te kotły BARDZO dokładnie spaw po spawie,uchwyt po uchwycie, dosłownie KAZDY detal, szkoda ze nie porobiłem fotek tych krzywych posmarkanych spawów, widziałem dokładnie róznice, sterowniki znam więc wiem czego można sie po nich spodziewać. Poza tym powiedziałem jareckiemu jasno i wyraznie nie lubie reklamy na forum a on przesadza mogę porównać dowolny kociołek z jego kotłem i uwierz mi za rózowo tak nie wyjdzie (byłem teraz na targach ogrzewania w sosnowcu) Nic nie zaczepia... porównałem poprostu 2 kociołki skłamałem gdzies???

 

a co ma do tego fakt że mam Cobrę???? jako użytkownik dostałem do testów i możesz czytać moje opinie o tym sterowniku na wątku o PID zapewniam że nie jest sam cukier a jak ludzie od Koali podeślą mi swoje produkty to tak samo rzetelnie do sprawy podejdę i opiszę co mi się podoba a co nie i nie będę stronniczy

 

uważam że jesteś nierzetelny ponieważ sugerujesz się emocjami a nie merytoryczną stroną tematu

skoro wytknąłeś błędy to może teraz niech ktoś kto ma taki kocioł się wypowie ile w tym co piszesz jest prawdy???

zachwyt nad koalą to dla mnie bzdet- wg mnie to żaden super hiper sterownik- może być dla jednych lepszy a dla innych gorszy

zresztą już było kilka opinii że lepiej się komuś pracuje na Bruli niż na Koali więc nie jest wcale taki naj

To samo dotyczy Cobry- jeśli Tobie się nie podoba nie oznacza że jest zły. Napisz co Ci się w nim nie podobało i porównamy opinie moją i Twoją- moja już jest więc nie będę musiał koloryzować.

co do reklamy na forum to musiałbyś zacząć od zawijanów ich ogniwa i eCoala a potem przejechać się po całej reszcie

odnoszę wrażenie jednak że czepiłeś się Jarka bo zaleźliście sobie za skórę

Jak napisałem nie powinienem się wtrącać ale teraz już jestem w dyskusji niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Piotrase Piotrase wypaliłeś z grubej rury :D

 

Teraz Jo :)

 

Ogniwo eko 15kw ws Ekouniwersal 17kw

 

Poooo lewej suma punktów Ogniiiiwa, poooo prawej suma punktów Ekooouniwersal :)

 

Im piec ma mniej kw tym lepiej,

1:0

Im mniej wody w kotle tym dłużej pracuje w sposób ciągły,

2:0

Dostęp do kanału(łów) pionowych

3:0

Regulowany deflektor

4:0

Mały kosz zasypowy

5:0

ECoal w standardzie

6:1

Cena zakupu

7:1

Jakość wykonania

8:2

Długość gwarancji

8:3

Ilość sprzedawanych kotłów

9:3

 

Proszę Państwa po przez nokaut w 10tej rundzie wygryyyywa Ooogniiiwo eko 15kw

:D :D :D

 

Kocioł Ogniwo eko pracuje u mnie drugi sezon bez zastrzeżeń, jestem kontent :)

 

Piotrase to nie jest obrona Jareckiego bo mam z Jareckim najwięcej spięć, to jest mój ranking :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

obejrzeć kocioł to tak jak obejrzeć samochód. piękny wypucowany z lśniącym lakierem i wypraną tapicerą prezentuje się pięknie nawet używany a potem jak zaczynasz jeździć okazuje się że już nie jest tak różowo.

kocioł może być nierówno pospawany bo spawa człowiek a nie automat, moze być gdzieś źle pomalowany bo maluje człowiek a nie automat

Kocioł ma grzać sprawnie i dobrze i tak żeby użytkownik nie musiał mieszkać w kotłowni a nie ładnie wyglądać

czytałem kiedyś opinię o ogniwie- że wystają odpryski nieposzlifowane spawy nieuszczelniony palnik i jeszcze mnóstwo innych pierdół

nic z tego nie wynika bo kocioł pracuje dobrze a do tego jest stworzony a nie żeby ładnie wyglądał

chcesz ładnego kotła z pięknymi drzwiczkami to wstaw sobie defro do kotłowni będzie Ci lśnił pięknym lakierem i grawerkąjeśli to się dla Ciebie liczy.

Mój Stąporków też nie jest idealny, też ma krzywe spawy i ciężko chodzące drzwi- ale dobrze wykonuje swoją pracę

powtórzę jeszcze raz kierujesz się emocjami

chcesz rzetelnego rankingu to dorzuć do swojego porównania jeszcze kilka kotłów o podobnych palnikach sterownikach i wtedy przeprowadź porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruje się emocjami.... kieruje się własnymi spostrzezeniami i doświadczeniem jako palcz w kotle CO, jak wspomniałem miałem 2 tyg cobrę i wg mnie to jest tatarek ale w innej obudowie do samej pracy jako tako nie mam zastrzeżeń (pozatym że jednak trzeba ją ustawiac-ale to bajka) mam zastrzezenia do funkcjonalności,kiepskiego ustawiania, niewygodnego korzystania ze sterownika braku chociażby pełnego modułu internetowego -poki co o tym się pisze- ale nic się w tym kierunku nie robi,uwazasz ze zle czy stronniczo opisałem? te 2 kotły brałem na tapete jak kupowałem swoj i dlatego taki ranging zrobiłem,uważasz że zle?? zrób swoj też poczytam...nawiasem mowiąc, defro już tez takich idealnych kociołków nie robi...i ma przestarzałe sterowniki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że jesteś nierzetelny...

...zachwyt nad koalą to dla mnie bzdet- wg mnie to żaden super hiper sterownik...

...co do reklamy na forum to musiałbyś zacząć od zawijanów ich ogniwa i eCoala a potem przejechać się po całej reszcie

 

A Ty jesteś super rzetelny?

Po pierwsze

napisz, ile godzin przepracowałeś ze sterownikiem eCoal?

Po drugie

odpieprz się od zawijanów.

Po trzecie

zero interesują mnie Twoje relacje z Piotrkiem czy Jareckim. Gdybyś nie poruszał tematu eCoala i zawijanów - nie odezwałbym się ani słowem. Ale poruszyłeś. Masz ku temu jakieś powody, czy uzasadnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Piotrase Piotrase wypaliłeś z grubej rury :D

 

Teraz Jo :)

 

Ogniwo eko 15kw ws Ekouniwersal 17kw

 

Poooo lewej suma punktów Ogniiiiwa, poooo prawej suma punktów Ekooouniwersal :)

 

Im piec ma mniej kw tym lepiej,

1:0

Im mniej wody w kotle tym dłużej pracuje w sposób ciągły,

2:0

Dostęp do kanału(łów) pionowych

3:0

Regulowany deflektor

4:0

Mały kosz zasypowy

5:0

ECoal w standardzie

6:1

Cena zakupu

7:1

Jakość wykonania

8:2

Długość gwarancji

8:3

Ilość sprzedawanych kotłów

9:3....

 

Mnie się wydaje, że się drogi kolego też się trochę zagalopowałeś:)

Paru punktów z listy nie rozumiem lub się z nimi nie zgadzam.

1. Moc kotła to sprawa względna -będzie zależeć od powierzchni

2. Pojemność wodna - wydaje mi się, iż sama z siebie nie determinuje rodzaju pracy kotła. Ta zależy od wielu jeszce innych czynników. Moim zdaniem większy wpływ na to ma sama instalacja, jej wielkość, ilość wody itd

3.Znam Ogniwo Eko - jak wiesz jestem zazwyczaj bardzo oszczędny w pochwałach mojego kotła ale uważam, że wyczystka Ponara jest dużo wygodniejsza od pierwszego Ogniwa

4, Deflektor bez uwag

5. Tu się zgadzam. Im większy kosz tym lepiej

6-9 bez uwag

10. 2 lata temu byłem bardzo zainteresowany RBR. Niestety mało informacji i uzytkowników oraz ograniczone możliwości logistyczne spowodowały, że zdecydowałem się na inna opcję. bardzo tego żałuję. Bo widzę że miałem rację biorąc pod uwagę ten kocioł. Coraz liczniejsze grono użytkowników zdaje się potwierdzać to wszystko. Mam nadzieję, iż ilość sprzedawanych kotłów przez firmę Instalco będzie się systematycznie zwiększać.

Ja bym stawiał bardziej na remis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

Podobno możecie pomóc mi wybrać najlepsze rozwiązanie w doborze ogrzewania?

Chociaż ja myślę że dużego wyboru niemam..

Gazu w okolicy nie widu. W warunkach mam KOtłownię proekologiczną. Domek mały 85 m2. I co tu zrobić?

 

Taki mały domek to może gaz ale ze zbiornikiem zewnętrznym by się sprawdził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze.

Nikt nie jest w stanie rzetelnie porównać nawet 2 urządzeń jeśli ich nie użytkował . Tak naprawdę tylko takie doświadczenie daje subiektywny obraz wyższości jednego rozwiązania nad innym reszta to teoria. Większość z Was ma doświadczenie wyłącznie z jednym kotłem więc nie macie czego porównywać .Ważne że jesteście zadowoleni z urządzeń które macie w swoich kotłowniach i oby służyły Wam dobrze jak najdłużej.

 

Pozdrawiam

Daniel B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie jak widać, żadnych korekt. Takie moi domownicy chcieli i mają. Najlepsze z tego że ja dopiero się uczę palić. Jak na 2,5 miesiąca to wydaje mi się że jest dobrze. Żadnych kłopotów. Piec działa jak malina, grzeje domek i wodę.

I niech mi ktoś powie że to jest trudne. Tfu na psa urok, aby nie zapeszyć. :) :) :)

 

A mnie tu się widzi trochę ręki Karoki....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze.

Nikt nie jest w stanie rzetelnie porównać nawet 2 urządzeń jeśli ich nie użytkował . Tak naprawdę tylko takie doświadczenie daje subiektywny obraz wyższości jednego rozwiązania nad innym reszta to teoria. Większość z Was ma doświadczenie wyłącznie z jednym kotłem więc nie macie czego porównywać .Ważne że jesteście zadowoleni z urządzeń które macie w swoich kotłowniach i oby służyły Wam dobrze jak najdłużej.

 

Pozdrawiam

Daniel B.

 

Sedno i meritum- nie raz pisałem w podobnym tonie. Przy okazji myślicie o rozszerzeniu zasięgu działania na Centralną Polskę, bym za parę lat nie musiał jednak wybierać się do Łaszczowa z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

Podobno możecie pomóc mi wybrać najlepsze rozwiązanie w doborze ogrzewania?

Chociaż ja myślę że dużego wyboru niemam..

Gazu w okolicy nie widu. W warunkach mam KOtłownię proekologiczną. Domek mały 85 m2. I co tu zrobić?

 

Chyba najlepszym wyborem będzie Skam-P 12 kW z Bruli - tylko czy to spełnia założenia kotłowni proekologicznej nie mam pojęcia.

 

Do grzania CWU dodatkowo PPC Hewalex 3,8 kW którą przy odpowiednim podłączeniu [i podłogówce najlepiej] będziesz mogła przez większość roku ogrzewać [latem chłodzić] dom.

 

A może całkowicie zrezygnować z kotła na rzecz większej PPC [ja chyba ku temu bym się skierował o ile domek będzie nowy, dobrze ocieplony].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simpka 85 m2

Ocieplić domek - zbliżając się do domu pasywnego - duzo styopianu - ciepłe okna - dobrze ocieplony strop.

Założyć punktowe ogrzewanie elektryczne akumulacyjne (podobno są takie ) i elektryczny podgrzewacz.

Zaoszędzisz na instalacji CO - rury - kocioł - zasobniki - zawory - kupa kasy.

Zaoszczędzone pieniądze ładujesz w ocieplenie - i grzejesz prądem w przywoitej cenie ( w nocy ).

Podobno jak dobrze policzyc można tak - a jak wygodnie :)

 

a i na wszelki wypadk mieć kominek :)

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jesteś super rzetelny?

Po pierwsze

napisz, ile godzin przepracowałeś ze sterownikiem eCoal?

Po drugie

odpieprz się od zawijanów.

Po trzecie

zero interesują mnie Twoje relacje z Piotrkiem czy Jareckim. Gdybyś nie poruszał tematu eCoala i zawijanów - nie odezwałbym się ani słowem. Ale poruszyłeś. Masz ku temu jakieś powody, czy uzasadnienia?

 

Po pierwwsze nie takim tonem bo na razie to jestem grzeczny i oczekuję tego samego od Pana- nie życzę sobie!!!!!

po drugie nie przepracowałem ani sekundy i co z tego????

jak ludzie od Koali podeślą mi swoje produkty to tak samo rzetelnie do sprawy podejdę i opiszę co mi się podoba a co nie i nie będę stronniczy

 

napisałem to co przeczytałem a co napisali inni że jednym się podoba a innym nie czy to źle????

poruszam temat Koali bo wszyscy go poruszają. nie napisałem że coś jest złego w tym, sterowniku czy w kotle Prosze sobie dokładnie przeczytać.

 

nic z tego nie wynika bo kocioł pracuje dobrze a do tego jest stworzony

 

gdyby był problem z interpretacją to powtarzam

 

po trzecie pisałem o Waszych kotłach i sterownikach w odniesieniu do tego co Piotrek pisze aby pokazać że każdy kocioł i każdy sterownik ma wady i zalety ale należy o tym pisac obiektywnie a nie kierując się emocjami i nie należy oceniać połowy czyli samego wyglądu ale równiez pracę

Jak widać Panu też się one udzieliły. A wiek nie daje Panu prawa do rzucania epitetów wiec oczekuje więcej kultury w dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...