Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po pierwwsze nie takim tonem bo na razie to jestem grzeczny...

 

Po pierwsze - to nie zawijany Ciebie zaczepiły, tylko Ty ich. I raczej nie było to grzeczne.

 

Po drugie - pisać należy tylko o tym, co się wie i na czym się zna. Przeczytaniem czegoś nie musisz się chwalić, bo każdy umie czytać.

 

Po trzecie - pisać należy na temat. A tematem tej kłótni nie były zawijany.

 

Ciekawi mnie natomiast bardzo - jakim prawem Ty, zachowując się wybitnie niekulturalnie, oczekujesz ode mnie więcej kultury w dyskusji.

Zacznij może raczej od siebie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po pierwsze - to nie zawijany Ciebie zaczepiły, tylko Ty ich. I raczej nie było to grzeczne.

 

Po drugie - pisać należy tylko o tym, co się wie i na czym się zna. Przeczytaniem czegoś nie musisz się chwalić, bo każdy umie czytać.

 

Po trzecie - pisać należy na temat. A tematem tej kłótni nie były zawijany.

 

Ciekawi mnie natomiast bardzo - jakim prawem Ty, zachowując się wybitnie niekulturalnie, oczekujesz ode mnie więcej kultury w dyskusji.

Zacznij może raczej od siebie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.

 

Prosze mi zatem zacytować słowa które uważa Pan za zaczepne

Proszę zacytować z mojej wypowiedzi słowa nieprawdziwe

prosze zacytować słowa ktore były nie na temat -tylko bez wyrywania z kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrać piec - najlepiej w wersji UNI do ogrzania domu 160 m2. Ma miec oczywiście zasobnik do zasypu - miał, eko, pelet oraz dodatkowo ruszt na drewno lub węgiel. Tylko ruszt do palenia - nie tam na jakieś awaryjne sytuacje Jakiej firmy kocioł najlepiej wybrać? Dużo się słyszy o Defro, SAS , HEF - moze jakiejś innej firmy? Czy warto zapłacić za "znana" firme? A może mój tok rozumowania o piecu wielofunkcyjnym jest błędny i lepiej zastosować inne rozwiązanie? Pompa ciepła i gaz odpada:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses

najpierw odpowiedz sobie na kilka pytań a potem zacznij szukać konkretnej konstrukcji

1 jaka moc?

2 jaki sposób podłączenia? z tyły czy z góry

3 Jakie paliwo podstawowe? ekogroszek, miał czy pellet, do tego trzeba wybrać palnik

4 jakie sterowanie? lubisz się bawić czy chcesz włączyć i zapomnieć

5 jaki wymiennik?-pionowy czy poziomy- tu też dochodzi sposób czyszczenia i częstotliwość kotły z wymiennikiem poziomym są wyższe a z pionowym głębsze- zmierz kotłownię żeby się nie okazało iż Twój faworyt nie wejdzie

6 wielkość kosza na opał

7 cena?

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses

najpierw odpowiedz sobie na kilka pytań a potem zacznij szukać konkretnej konstrukcji

1 jaka moc?

2 jaki sposób podłączenia? z tyły czy z góry

3 Jakie paliwo podstawowe? ekogroszek, miał czy pellet, do tego trzeba wybrać palnik

4 jakie sterowanie? lubisz się bawić czy chcesz włączyć i zapomnieć

5 jaki wymiennik?-pionowy czy poziomy- tu też dochodzi sposób czyszczenia i częstotliwość kotły z wymiennikiem poziomym są wyższe a z pionowym głębsze- zmierz kotłownię żeby się nie okazało iż Twój faworyt nie wejdzie

6 wielkość kosza na opał

7 cena?

 

Dzięki za normalną odpowiedź.

1. Powierzchnia 160 m2 (parter +poddasze -)- nie wiem 15 KW czy za mały?

2. z tyłu

3. Podstawa ekogroszek - ewentualnie miał

4. A da się włączyć i zapomnieć? :)

5. Raczej poziomy - co prawda kotłownia jest duża ale lepiej aby był wyższy niż głebszy

6. Hm nie musi być jakiś ogromny

7. Chce się zmieścić w do 10 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za normalną odpowiedź.

1. Powierzchnia 160 m2 (parter +poddasze -)- nie wiem 15 KW czy za mały?

2. z tyłu

3. Podstawa ekogroszek - ewentualnie miał

4. A da się włączyć i zapomnieć? :)

5. Raczej poziomy - co prawda kotłownia jest duża ale lepiej aby był wyższy niż głebszy

6. Hm nie musi być jakiś ogromny

7. Chce się zmieścić w do 10 tyś

 

1 powierzchnia to za mało by moc określić- dom stary czy nowy??? ocieplony czy nie???

2 skoro z tyłu to możesz szaleć sporo konstrukcji robi równiez podłączenia na zamówienie wg potrzeb klienta

3 nawet jeśli eko to teraz z dobrym jest trudniej więc szukaj konstrukcji z palnikami 2 generacji - mądrzejsi koledzy podsuną Ci propozycje

4da się. jest sterownik który sam prowadzi proces spalania. Ty go jedynie podłączyć musisz i dokonać wstępnej nastawy czyli kazać mu grzać CO i CWU do zadanej przez Ciebie temperatury, są też takie które musisz ustawić trochę bardziej a potem też pracuja w trybie automatycznym. są również i takie że przy nich zapomnisz o świecie poza kotlownią ale chyba nie tego chcesz:p

5 masz zatem kolejny filtr na ilość konstrukcji- już mniejszy zakres poszukiwań

6 to masz spory wybór jeśli jakiegoś mega kosza nie potrzebujesz

7 to możesz szaleć

nie podam Ci konkretnej konstrukcji poszukaj dokonaj wstępnego wyboru i wtedy zapytaj o opinie

kilka się znajdzie na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Da się. Ze sterownikiem eCoal.pl

5. To raczej pionowy - jeśli lepiej aby był wyższy, niż głębszy.

 

Xerses pod warunkiem, że instalacja dobrze wykonana. Bo inaczej to żaden sterownik nie wyrobi. Przy okazji parę stron wstecz opisane. Kolega Zbigmaz ma RBR 17kW i ogrzewa nim z powodzeniem powierzchnię ponad 300mb. Niech Ci to da do myślenia kolego. Bo później będziesz się bujał i płakał, że piec przewymiarowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ruszt do palenia - nie tam na jakieś awaryjne sytuacje Jakiej firmy kocioł najlepiej wybrać?

 

No skoro ma być porządna dodatkowa komora spalania to polecam komorę mojego Kielara http://czp.pl/kociol/komora_kielara/images/komora3.jpg- no kotła nie polecam bo ponad 10 tyś zł.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 powierzchnia to za mało by moc określić- dom stary czy nowy??? ocieplony czy nie???

2 skoro z tyłu to możesz szaleć sporo konstrukcji robi równiez podłączenia na zamówienie wg potrzeb klienta

3 nawet jeśli eko to teraz z dobrym jest trudniej więc szukaj konstrukcji z palnikami 2 generacji - mądrzejsi koledzy podsuną Ci propozycje

4da się. jest sterownik który sam prowadzi proces spalania. Ty go jedynie podłączyć musisz i dokonać wstępnej nastawy czyli kazać mu grzać CO i CWU do zadanej przez Ciebie temperatury, są też takie które musisz ustawić trochę bardziej a potem też pracuja w trybie automatycznym. są również i takie że przy nich zapomnisz o świecie poza kotlownią ale chyba nie tego chcesz:p

5 masz zatem kolejny filtr na ilość konstrukcji- już mniejszy zakres poszukiwań

6 to masz spory wybór jeśli jakiegoś mega kosza nie potrzebujesz

7 to możesz szaleć

nie podam Ci konkretnej konstrukcji poszukaj dokonaj wstępnego wyboru i wtedy zapytaj o opinie

kilka się znajdzie na pewno

 

Ok zatem do rzeczy:

1. 160m2 -nowy - Ytog 24+12 cm styropian + poddasze ocieplona 25 cm wełny 0,35 - okna - wsp 0,89 dla całego okna (3 szyby) +ocieplane fundamenty i podłoga - tyle w opisie domu

Wnioskuje że 15 Kw wystarczy?

 

2. Piec - patrzyłem w zasadzie na 4 konstrukcje - ale to bardziej z tego co sie słyszy:

- defro duo uni - 15 KW

-zebiec merkury 18 KW

- sas - Multi lub gro-eco 17 KW

- hef - Master m uni

 

Może względnie inny producent ?

Prosba o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 przy powierzchni całkowitej 160 to 10-12 KW by wystarczyło, jeśli jest tyle użytkowej to 12-14

Jest kilka konstrukcji z dobrymi sterownikami które mimo ciut wyższej mocy-15-17kw też dadzą spokojnie radę na mniejszej mocy pracować płynnie i z nienajgorszą sprawnością

2 co do Twoich propozycji to gdybym ja miał brać je pod uwagę to:

a kocioł z palnikiem rynnowym - musisz doczytać o tym rozwiązaniu ponieważ wg części użytkowników trudniej sie taki kocioł prowadzi zwłaszcza na małych mocach, wymiennik poziomy ale również ruszt wodny- tutaj też zdania co do jego przydatności są podzielone, ja bym odrzucił, sterowniki jakie firma oferuje to produkty firmy TECH- ja mam dwa sterowniki tej firmy są łatwe w obsłudze ale są to sterowniki dwustanowe które wymagaja częstej korekty ustawień, jest też sterownik z PID w ofercie ale nie wiem jak on się sprawuje

b analogicznie do poprzednika i równiez te same sterowniki, tutaj palnik podstawowy i ruszt żeliwny do palenia tradycyjnego

c-1 dostępna retorta obrotowa poza zwykłym palnikiem, wymiennik pionowy, ruszt wodny, sterownik tech lub PLUM-ecomax- o tym nic nie wiem

c-2 inna konstrukcja wymiennika czyszczony od góry przez dużą wyczystkę, sterowniki i palniki te same

d o tym kotle nic nie wiem

jeśli miałbym wybierać tylko pomiędzy tymi kotłami to miałbym kłopot spory poza defro wszystkie za duże i jak dla mnie z podstawowymi palnikami i sterownikami dla osób lubiących majstrować przy nich dużo, pewnie modele sterowników z PID za dopłata tylko,

nie wybrałbym żadnego z nich ale to moje zdanie

Jeśłi masz dostęp do dobrego ekogroszku to palnik podstawowy nie jest złym rozwiązaniem i pozostaje kwestia wyboru sterowania, tylko modele z PID dają więcej odpoczynku od kotłowni dla niewprawnego użytkownika

to tylko moja subiektywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...