Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:wave:

A mnie tu się widzi trochę ręki Karoki....:)

Zgadłeś :)

Od niego kupiłem piec i groszek.

Reszta moja i kolegów z forum. Dużo piszą a ja czytam i próbuję to co wyczytam.

Jest jeszcze producent który rozwiązał mój największy problem - spieki (chwała mu za to - dzięki jeszcze raz).:bye:

Jeżeli chodzi o Karoka to na razie obiecywał że mnie odwiedzi i na razie obiecywał :)

 

 

Xerses pod warunkiem, że instalacja dobrze wykonana. Bo inaczej to żaden sterownik nie wyrobi. Przy okazji parę stron wstecz opisane. Kolega Zbigmaz ma RBR 17kW i ogrzewa nim z powodzeniem powierzchnię ponad 300mb. Niech Ci to da do myślenia kolego. Bo później będziesz się bujał i płakał, że piec przewymiarowany...

 

Tu się zgadzam.

Więcej kłopotów z za dużym kotłem niż z za małym. Ale do twojego domu jedne z najmniejszych będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzę, odwiedzę ale na razie czasu trochę brakuje.

Zbyszek grzał cały czas prądem i w końcu zachciało mu się wungla :)

To twardy zawodnik, sam miałbym problem z rozwiązaniem sterowania jego instalacji.

Może jak go odwiedzę to czegoś mnie nauczy.

Ważne że jesteś zadowolony, to cieszy.

Pośpiesz się, bo ma nieszczelną zakrętkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeres poczytaj http://www.forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11443-defro-agro-uni-15/

Sterownik znasz?

Widzę że eCoal Cię nie interesuje.

Tak wybieraj żebyś nie miał problemów.

Jak już kupisz to napisz co i jak :)

 

Darse

nie znam się na tym - szczytem marzeń będzie jak ktoś mi napisze jaki piec jest ok . Sam sterownik mi nic nie mówi? z jakimi piecami jest to montowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses

Niestety nie da się napisać, że jakiś kocioł jest ok - bo każdy ma jakieś wady i nie ma kotłów ani sterowników idealnych.

Musisz poczytać opinię o różnych kotłach i sam sobie wybrać:)

 

Ja kupując kocioł na eko też nie miałem o tym zielonego pojęcia a miałem jedynie trzy priorytety:

 

1. kocioł na ekogroszek,

2. musi mieć porządne awaryjne palenisko,

3. musi być b. trwały a nie żeby padł po paru sezonach.

 

No i tym sposobem kupiłem Kielara ECO2 2 z żeliwnym wymiennikiem prosto z odlewni SIME z Włoch i w końcu go jakoś udomowiłem.

 

Dzisiaj moje priorytety były by zapewne zupełnie inne - ale jeszcze się nad tym nie zastanawiałem bo po pierwsze nie wyprodukowano kotła na eko który po moich doświadczeniach sprostałby moim oczekiwaniom a poza tym kupiłem trwały żeliwny kocioł to pewnie za 2o lat jeszcze nie padnie skoro wymiennik ma 10 lat gwarancji to nie mam się gdzie spieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega napisał

"Witajcie, mam znów malutki

problem.

W związku z tym że przez dzień

przestawiam w sterowniku

pieca st 40 na tryb letni , po

otwarciu drzwiczek od pieca

mam :

- na kopcu nie dopalony eko.

-czarny dym bucha z drzwiczek

oto moje obecne ustawienia ;

czas- 5 s

przerwa -30s

nadmuch -10

w serwisowym:

czas podawania-20s

przerwa podawania-20s

nadmuch 5

praca podtrzymania 20s

przerwa podtrzymania 11min

Co poprzestawiać ???"

 

Myśleć trzeba przed a nie po, tak jest łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie znacie kogoś na forum kto zajmuje się projektowaniem uk ladów grzewczych. Bo mi się instalator zbiesił jak mu powiedziałem, że chcę kocioł 12 kw i podłogowke w całym domu. On koniecznie chce żebym zaczął od 19 kw i podlogówke tylko na dole i nawet grzejnik w salonie, do tego mówi, że przy podłogówce spalanie jest większe i chce mnie wziąc na instalację gdzie klient zastanawia się nad całkowitym wyłaczeniem podlogówki bo mu spalanie wzrasta w trakcie używania. Zastanawiam się więc teraz nad opcją wykonania projektu i wykonania instalacji przez instalatora według projektu od A do Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...