Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ludzie znacie kogoś na forum kto zajmuje się projektowaniem uk ladów grzewczych. Bo mi się instalator zbiesił jak mu powiedziałem, że chcę kocioł 12 kw i podłogowke w całym domu. On koniecznie chce żebym zaczął od 19 kw i podlogówke tylko na dole i nawet grzejnik w salonie, do tego mówi, że przy podłogówce spalanie jest większe i chce mnie wziąc na instalację gdzie klient zastanawia się nad całkowitym wyłaczeniem podlogówki bo mu spalanie wzrasta w trakcie używania. Zastanawiam się więc teraz nad opcją wykonania projektu i wykonania instalacji przez instalatora według projektu od A do Z
Takiego instalatora to bym pognał do szkoły a nie do pracy i to przy mojej instalacji. Z tego co piszesz to on sie boi podłogówki a nie że tak będzie lepiej. Spytaj go gdzie on wyczytał że podłogówka ma większe spalanie. Tam gdzie chce cię wsiąść aby ci pokazać to pewnie jest sknocona i dlatego słabo grzeje. Nie daj się wpuścić w maliny i zmień instalatora. Porządny zrobi ci całą instalację z wyliczeniami i przynajmniej masz gwarancję że to będzie chodziło dobrze. Możesz też zlecić w jakimś biurze projektowym, dostarczysz projekt i powiesz co chcesz mieć i też dużych pieniędzy pewnie nie zapłacisz. I też będziesz miała gwarancję że nie zmarzniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega makaroni ma 12kW i 100%podłogówki w domu z modułem ze sterowaniem pogodowym

 

Rzadko bywa na forum, mogę jednak spróbowac się z nim skontaktowac i poprosić o jakies 2-3zdjęcia, może cos pomogą przy rozwiązaniu Twojej instalacji.

 

 

Sam pisał w następujący sposób na innym wątku:

Dom o powierzchni 138 m2 ocieplony 15 cm styropianu, 30cm wełny na stropie. W całym domu tylko podłogówka.

Pompa CO i zawór czterodrogowy sterowany sterownikiem pogodowym unicontrol mix 7. Utrzymuję temperaturę w granicach 21,5-22 stopnie.

Palę od 14 października i do dnia dzisiejszego spaliłem 2600 kg. Ekogroszek ekoret, z którego jestem bardzo zadowolony.

Od tygodnia testowałem czeski groszek ale nie wypadł zbyt dobrze. Spalanie większe,więcej popiołu.

Dzisiaj zasypałem coś nowego ruski, po 580 zł.

W sumie to spalanie byłoby mniejsze, ale strop ociepliłem dopiero w połowie grudnia.

 

W ciągu ostatniego tygodnia gdy paliłem czeskim to wyszło w granicach 20 kg na dobę.

Wcześniej gdy paliłem ekoretem wyszło około 15 kg, ale były niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego instalatora to bym pognał do szkoły a nie do pracy i to przy mojej instalacji. Z tego co piszesz to on sie boi podłogówki a nie że tak będzie lepiej. Spytaj go gdzie on wyczytał że podłogówka ma większe spalanie. Tam gdzie chce cię wsiąść aby ci pokazać to pewnie jest sknocona i dlatego słabo grzeje. Nie daj się wpuścić w maliny i zmień instalatora. Porządny zrobi ci całą instalację z wyliczeniami i przynajmniej masz gwarancję że to będzie chodziło dobrze. Możesz też zlecić w jakimś biurze projektowym, dostarczysz projekt i powiesz co chcesz mieć i też dużych pieniędzy pewnie nie zapłacisz. I też będziesz miała gwarancję że nie zmarzniesz.

Na tym forum jest kolega TomiAyomi ,ma kocioł Ogniwo i cały dom w podłogówce.Dom nowy ,ocieplony i jest zadowolony.Co chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

No troche poczytałem to forum - syzyfowa praca:) - i widzę że forsowane były tu takie marki jak Ogniwo - Tilgner..... cos w tym temacie ? w porównaniu np do Defro?

 

jeśli upierasz się przy defro weż komfort eko- wymiennik poziomy - łatwy w czyszczeniu, palnik podstawowy ale jeśli będziesz palił tylko ekogroszkiem i nie będziesz szukał najtańszego to nie powinienieś mieć problemu.

ale wybierz opcję sterownika z PID to da Ci chociaż częściową kontrolę nad procesem spalania

 

Jeśłi chcesz automat to jest do wyboru kilka konstrukcji z eCoalem

wymieniano je z nazwy kilka stron wcześniej więc nie będę przepisywał.

Poczytaj o każdej z nich i podejmij decyzję- sam - żebyś potem nie miał pretensji do kogoś że coś Ci polecił a nie jesteś z wyboru zadowolony. Forum może Cię ukierunkowac mniej lub bardziej w stronę któregoś z kotłów ale to ma być bestia z ktorą Ty będziesz się zmagal kilka ładnych sezonów

spokojnie i cierpliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego mówi, że przy podłogówce spalanie jest większe i chce mnie wziąc na instalację gdzie klient zastanawia się nad całkowitym wyłaczeniem podlogówki bo mu spalanie wzrasta w trakcie używania.

 

Tu Ci podam przykład kolegi ART-e, u niego jeszcze budowa.

Ma instalację mieszaną, jakiś czas temu wyłączył grzejniki, bo chyba musiały być zdjęte czy jakoś tak.

Została sama podłogówka na parterze, fakt,że na absolutne minimum, ale pobił wszelkie rekordy na forum - spalenie 5kg/24h

 

Gdy ponownie zainstalował grzejniki spalanie na budowie wróciło do poziomu ok.20kg/24h (3grzejniki doszły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci podam przykład kolegi ART-e, u niego jeszcze budowa.

Ma instalację mieszaną, jakiś czas temu wyłączył grzejniki, bo chyba musiały być zdjęte czy jakoś tak.

Została sama podłogówka na parterze, fakt,że na absolutne minimum, ale pobił wszelkie rekordy na forum - spalenie 5kg/24h

 

Gdy ponownie zainstalował grzejniki spalanie na budowie wróciło do poziomu ok.20kg/24h (3grzejniki doszły)

Męczą mnie już te liczby kto ile spala.Dlaczego nikt nie poda powierzchni ogrzewanej oraz temp osiągniętej w domu?

Ja też mogę spalać 5kg i pluć lodem.Czy ważne ile spaliłem? Nie ,ważne ile spaliłem na daną powierzchnię aby osiągnąć temp xxdeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lujski

nikt Ci nie wywróży z fusów jak się kociołek wpięty w Twoją instalacje b ędzie zachowywał. Jeśłi mieszkasz w którejś z zimniejszych stref to może mieć co robić ale ile spali to sam sie dowiesz jak uruchomisz. To nie auto że producent podaje 6,7L/100km i możesz przy oszczędnej jeździe tyle spalić

wszystko zależy od wielu czynników. zapotrzebowanie na ciepło też tylko na papierze takie a jak skopana robota i dużo mostków to moze więcej sporo niż 60KW/m2/rok

mniejszych niż 12KW są może ze 3 konstrukcje albo jeszcze mniej.

dobry sterownik poprowadzi kocioł tak że nie zaśnie, najwyżej odpocznie chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...