Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

darase

dokładnie to pellet wystapił w pytaniu kolegi o spalanie innych paliw niż ekogroszek

stąd w mojej odpowiedzi sugestia że jeśli już chce to nie samym ale mieszanką

tylko wtym sensie przynajmniej ja wywołałem to paliwo do tablicy

dla mnie jest jasne że pelletem w piecu dedykowanym do tego paliwa i jak ktoś chce

Ja nie polecam - osobiście wolę owies wymieszany z eko jak jest mocno spiekający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak forum jest WIELKIE pod naciskami forumowiczów, uzytkowników, firmy zdecydowały sie na wprowadzenie do produkcji i sprzedazy małych kotłów ok 10-12Kw czyli problem wielu małych domków został rozwiązany domki 80-120m2 (w nowym budownictwie to i pewnie nawet 150m2-co prawda osobiście bym sie na taki kociołek nie zdecydował- do mojego domku) ale fakt, jest faktem, producenci dostrzegli nareszcie użytkowników małych domków,i zaaoferowali produkt własnie dla nich, teraz nawet jak ktoś bedzie wymieniał w domu kociołek to zakupi sobie własnie taki mały.... era wielkich gabarytowo kotłów odchodzi powoli do lamusa... teraz będziemy mieli w domach Piece :D czyli co? producenci, dało sie??????? (jeszcze kilka lat temu producenci mowi że się nie da ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak forum jest WIELKIE pod naciskami forumowiczów, uzytkowników, firmy zdecydowały sie na wprowadzenie do produkcji i sprzedazy małych kotłów ok 10-12Kw czyli problem wielu małych domków został rozwiązany domki 80-120m2 (w nowym budownictwie to i pewnie nawet 150m2-co prawda osobiście bym sie na taki kociołek nie zdecydował- do mojego domku) ale fakt, jest faktem, producenci dostrzegli nareszcie użytkowników małych domków,i zaaoferowali produkt własnie dla nich, teraz nawet jak ktoś bedzie wymieniał w domu kociołek to zakupi sobie własnie taki mały.... era wielkich gabarytowo kotłów odchodzi powoli do lamusa... teraz będziemy mieli w domach Piece :D czyli co? producenci, dało sie??????? (jeszcze kilka lat temu producenci mowi że się nie da ;) )

Wszystko się da.Trzeba było jednak czasu aby nie tylko producenci ale sami użytkownicy uwierzyli,że tak dużych kotłów nie potrzebują.

 

Ps.

Deflektor.To na razie prototyp-działający :)

Nie obrasta popiołem ,wszystko spada do popielnika.

Pomysł własny ,właśnie testowany.Już mogę powiedzieć ,że dopala spaliny w 95% o ile nie więcej.

Oczywiście na przysłowiowe "oko" :) bo tylko nim wizualnie widzę jak kocioł się brudził a jaki jest teraz.

Czy to dużo czy też mało napiszę po powrocie.

Ja za 5dni zaczynam wakacje :) i chyba mogę odpoczywać spokojnie.

Już bez obaw.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da.Trzeba było jednak czasu aby nie tylko producenci ale sami użytkownicy uwierzyli,że tak dużych kotłów nie potrzebują.

 

Ps.

Deflektor.To na razie prototyp-działający :)

Nie obrasta popiołem ,wszystko spada do popielnika.

Pomysł własny ,właśnie testowany.Już mogę powiedzieć ,że dopala spaliny w 95% o ile nie więcej.

Oczywiście na przysłowiowe "oko" :) bo tylko nim wizualnie widzę jak kocioł się brudził a jaki jest teraz.

Czy to dużo czy też mało napiszę po powrocie.

Ja za 5dni zaczynam wakacje :) i chyba mogę odpoczywać spokojnie.

Już bez obaw.

 

Minert o co z tymi obawami chodzi. 5 dni to okres gdzie w ubiegłym roku u mnie piec bez większego nadzoru chodził. Jedną miałem wtedy z nim wpadkę- gdzie zakopcił mi całą kotłownię. Ale to moja wina, bo pieca nie czyściłem ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minert o co z tymi obawami chodzi. 5 dni to okres gdzie w ubiegłym roku u mnie piec bez większego nadzoru chodził. Jedną miałem wtedy z nim wpadkę- gdzie zakopcił mi całą kotłownię. Ale to moja wina, bo pieca nie czyściłem ponad miesiąc.

Za 5 dni wyjeżdżam na 3tyg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu tylko pamiętaj żeby zabrać telefon z internetem :D

Udanego odpoczynku.

Jak napisałeś o wakacjach to pomyślałem o emeryturze ;) :D

 

 

o czym TY darase pomyslałeś???:rotfl: masz tu 2 przykłady :D

 

80 letnia babcia do 20 letniej wnuczki:

-Wnusiu ja w twoim wieku to już pracowałam !

A wnuczka jej na to:

- Babciu ale ja w twoim też będę pracować

 

Idzie dwóch posłów po korytarzu w sejmie i słyszą z sali jak inni posłowie wołają STO LAT - STO LAT - STO LAT

- jeden mówi do drugiego

- ma ktoś dzisiaj urodziny ?

- nie odpowiada drugi,ustalają wiek emerytalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety użytkownicy kotłów czyli MY coś tam jeszcze chcemy w kotle spalić np. jakieś drewno czy tekturki i stąd producenci kotłów wstawiają przynajmniej ruszta żeliwne tzw. awaryjne.

 

Ja takie "cosie" spalam bezpośrednio na palniku bez żadnych rusztów [żeliwnego nie chce mi się zakładać i ściągać] co widać na wykresach w temperaturze spalin powyżej 150 st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak forum jest WIELKIE pod naciskami forumowiczów, uzytkowników, firmy zdecydowały sie na wprowadzenie do produkcji i sprzedazy małych kotłów ok 10-12Kw czyli problem wielu małych domków został rozwiązany domki 80-120m2 (w nowym budownictwie to i pewnie nawet 150m2-co prawda osobiście bym sie na taki kociołek nie zdecydował- do mojego domku) ale fakt, jest faktem, producenci dostrzegli nareszcie użytkowników małych domków,i zaaoferowali produkt własnie dla nich, teraz nawet jak ktoś bedzie wymieniał w domu kociołek to zakupi sobie własnie taki mały.... era wielkich gabarytowo kotłów odchodzi powoli do lamusa... teraz będziemy mieli w domach Piece :D czyli co? producenci, dało sie??????? (jeszcze kilka lat temu producenci mowi że się nie da ;) )

 

Muszą iść do przodu bo producenci PPC i innych nowości ich ścigają.

 

Kto wie czy za kilkanaście lat gdy mój kocioł się wyeksploatuje nie będę grzał systemem: PPC + PKS [dla niewtajemniczonych: powietrzny kolektor słoneczny] + ekoturbina + dające prąd do tego 2 małe wiatraki [Magleva] wraz z ogniwami słonecznymi - ech rozmarzyłem się :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...