Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piotrek! w tej chwili temp. zewn. wynosi +1, kaloryfery mam zakręcone, jedynie w pionie ciepło "leci" na piętro, świecą 4 żarówki o mocy 75 W, a w pokoju mam temp. 23,5 st.... za ciepło...., muszę okno otworzyć. Grubość muru mam 63 cm :yes: 36 cm cegła pełna, 12 cm kanał powietrzny i 12 cm wełny, więc kumulacja..... :yes:

Nie włączaj telewizora bo się ugotujesz, lub podłącz sąsiada.

A tak na poważnie to jest kumulacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się z kolegami Karoka i Piotrase chociaż jakby palnik 10 kw miał dostawiane elementy zwiększające jego moc np. do 15kw to można kosztem wysokości spalin zaryzykować, żebyś kolego Dino miał rekuperator okna 3 szybowe to w ciemno 10kw wystarczy. :) Ale jeśli mądrze zostawiasz drugi piec to masz zapas mocy w razie nagłej 100letniej zimy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek! w tej chwili temp. zewn. wynosi +1, kaloryfery mam zakręcone, jedynie w pionie ciepło "leci" na piętro, świecą 4 żarówki o mocy 75 W, a w pokoju mam temp. 23,5 st.... za ciepło...., muszę okno otworzyć. Grubość muru mam 63 cm :yes: 24 cm cegła pełna, 12 cm kanał powietrzny, 12 cm cegła i 12 cm wełny, więc kumulacja..... :yes: nie śmiejcie sie , że mieszkam w zamku malborskim :D

 

Gdzieżbym śmiał się śmiać, że w malborskim - raczej w jakimś kępińskim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po zakończeniu termomodernizacji budynku nie spali więcej węgla niż w tym sezonie. Zatem gdzie ty tu widzisz rozbieżność pomiędzy teorią i praktyką?

Rozbieżność jest taka, że zbigmaz wstawił gorszą sprawność i gorszy groszek, a z tego wzoru wyszło że jest mniejsza moc potrzebna.

To raczej przeczy prawom fizyki, chyba że gdzieś brakuje nawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność jest taka, że zbigmaz wstawił gorszą sprawność i gorszy groszek, a z tego wzoru wyszło że jest mniejsza moc potrzebna.

To raczej przeczy prawom fizyki, chyba że gdzieś brakuje nawiasów.

I dlatego napisałem że tego nie rozumiem. Z tym wzorem jest coś nie tak albo ja źle rozumuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność jest taka, że zbigmaz wstawił gorszą sprawność i gorszy groszek, a z tego wzoru wyszło że jest mniejsza moc potrzebna.

To raczej przeczy prawom fizyki, chyba że gdzieś brakuje nawiasów.

 

Nigdzie nie brakuje nawiasów, tylko logicznego myślenia.

Energochłonność budynku najlepiej ocenić na podstawie rzeczywistego zużycia paliwa w ciągu całego sezonu grzewczego.

Logicznym wydaje się być stwierdzenie, że jeżeli dino do ogrzania swojego budynku zużył w sezonie grzewczym 4t węgla, to w następnym po całkowitym zakończeniu termomodernizacji raczej nie zużyje go więcej tylko mniej. Podane przeze mnie równanie pozwala obliczyć kres górny średniego rocznego zapotrzebowania mocy do ogrzania budynku. Na jego podstawie oraz średniorocznej temperatury zewnętrznej w danym rejonie geograficznym, można oszacować nominalną moc kotła niezbędną do zapewnienia pokrycia maksymalnego obciążenia cieplnego budynku. Podstawiając do wzoru górną wartość możliwej do uzyskania średniej sprawności kotła oraz górną wartość wartości opałowej paliwa, eliminujemy możliwości popełnienia błędu w określeniu wymaganej mocy nominalnej nowego kotła, który do ogrzania budynku zużyje co najwyżej mniej paliwa, ale na pewno nie więcej.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energochłonność budynku najlepiej ocenić na podstawie rzeczywistego zużycia paliwa w ciągu całego sezonu grzewczego.

Logicznym wydaje się być stwierdzenie, że jeżeli dino do ogrzania swojego budynku zużył w sezonie grzewczym 4t węgla, to w następnym po całkowitym zakończeniu termomodernizacji raczej nie zużyje go więcej tylko mniej

nilsan

 

jasne... porównaj zimy... tegoroczną i ubiegłoroczną potrzebne dane ma np kol czp01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam administratora : czy można coś zrobić abym nie dostawał po trzy, cztery, a niekiedy pięć powiadomień o odpowiedzi na temat subskrybowany? Musiałem zmienić opcję powiadomień na tygodniowy, skrzynka pełna w dwa dni. Pisałem już w temacie "zgłoszone problemy do rozwiązania " ale nic w tej sprawie się nie stało. Raz dostaję po 5 powiadomień innym razem 2 i już mnie trafia od wyrzucania tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...