Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tesel, jest tak z eCoalą jak z duszą, eCoal gdy ma odbiór ciepła to pracuje u mnie w okolicach tem. zadanej 42st. gdy jest cieplej jak dzisiaj piec przeciąga zadaną o 5st. i chce przejść w podtrzymanie ale nie przechodzi bo minimalnie spada mu tem. w kotle i to jest takie ani w 5 ani w 9 :)

Przez zmianę trybu na ręczny wymuszam podtrzymanie i czekam aż tem. spadnie do zadanej. Szkoda że tryb ręczny nie działa automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesel, jest tak z eCoalą jak z duszą, eCoal gdy ma odbiór ciepła to pracuje u mnie w okolicach tem. zadanej 42st. gdy jest cieplej jak dzisiaj piec przeciąga zadaną o 5st. i chce przejść w podtrzymanie ale nie przechodzi bo minimalnie spada mu tem. w kotle i to jest takie ani w 5 ani w 9 :)

Przez zmianę trybu na ręczny wymuszam podtrzymanie i czekam aż tem. spadnie do zadanej. Szkoda że tryb ręczny nie działa automatycznie.

 

Daras w nowszych wersjach softu coali dodano opcję korekty nadmuchu. Może jakbyś miał taką możliwość i lekko zwiększył moc dmuchawy to sterownik powinien się odstawić. Zaktualizuj soft i spróbuj. Tylko łóżko weź z sobą na dół:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, korekta nadmuchu chyba nic nie da, jak zwiększę to może kopiec się zapadać. Seba kiedy Ciebie zobaczymy? :)

 

W ster. eCoal tryb ręczny służy do rozpalania lub do stałej kontroli pieca np. włącz pompę- wyłącz, włącz podajnik -wyłącz.

 

Trochę się dziś pobawiłem :)

8h do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Proszę o pomoc w doborze mocy kotła do budynku 220 m2, dół i góra podłogówka, zbiornik na wodę 300 L, ściany zewnętrzne Porotherm 38 cm na klej, docieplenie styropianem 5 lub 10 cm (jeszcze nie zdecydowałem w projekcie docieplenia nie ma), poddasze wełna 20 cm, okna potrójne, nieosłonięty od wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poroterm 38 cm dałem 10 cm styropianu a mogłem dać 15 cm to byłoby lepiej. W każdym razie teraz dałbym na pewno co najmniej 15. Skosy na poddaszu i suficie dałem 25 cm wełny. Ogrzewam po podłogach 240 m2 z kotłownią - reszty przyziemia nie grzeję ( u mnie większość to grzejniki). Kupiłem kocioł 35 kw i tu przesadziłem mocno bo jest przewymiarowany znacznie. Zmieniłem mu palnik na mniejszy 25 kw ale i tak kocioł ma jeszcze zbyt duża moc w stosunku do potrzeb.

 

betonpl2 ociepl dobrze dom i kupuj na pewno kocioł poniżej 20 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, korekta nadmuchu chyba nic nie da, jak zwiększę to może kopiec się zapadać. Seba kiedy Ciebie zobaczymy? :)

 

W ster. eCoal tryb ręczny służy do rozpalania lub do stałej kontroli pieca np. włącz pompę- wyłącz, włącz podajnik -wyłącz.

 

Trochę się dziś pobawiłem :)

8h do przodu :)

Jak się więcej pobawisz,to zaczniesz ciepło sprzedawać:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są straty, chyba że dla bezpieczeństwa na drugiej kondygnacji po jednym termodyblu na 1 płytę, u siostry przyjechała ekipa do ocieplenia i kołki zostawili, ocieplała 15cm styropianu.

U siebie dawałem kołki bo kleiłem styropian na klej w pianie, tylko zrobiłem błąd że nie dałem termodybli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...