Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, korekta nadmuchu chyba nic nie da, jak zwiększę to może kopiec się zapadać. Seba kiedy Ciebie zobaczymy? :)

Musisz spróbować. Zwiększając lekko nadmuch zwiększasz temperaturę nad paleniskiem. Dzięki temu kocioł siłą bezwładności powinien się odstawić. U mnie to skutkowało.

Co do Twojego drugiego pytania. Nie wiem czy mnie zobaczycie. Trochę mnie zaskoczyło to co się zaczęło wyprawiać na esterowniku. Robi się tam powoli drugie F-M. Pyskówki, propozycje pojedynku - czemu ma się to służyć nie wiem. Mnie to przestaje odpowiadać. Szkoda czasu na taką aktywność.. Za chwilkę mam urlop. Nie będzie mnie 2 tygodnie. Mam już materiał - będę modyfikował palenisko brucera. Trzymajcie się ciepło i zdrowo. Spadam. Żegnał się nie będę przede mną na pewno jeszcze jeden post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pisze że zasobnik 300l też swoje pociągnie jak się będą dużo pluskać w wodzie i nieosłonięty to też swoje robi.
Ja mam bufor 1000L i 200L CWU a moja 17 daje radę na całe mnóstwo osób. Co do osłonięcia to moja chatka stoi pierwsza od pola, niczym nie osłonięta i to od strony zachodniej a z niej cały czas u mnie wieje. Widziałeś zdjęcie co mi wyciągnęło z komina?

 

Czp01 dzięki za pomoc, myślałem o kotle 15 kw.
Dobry wybór i na pewno nie będziesz żałował a będziesz się cieszył że nie musisz nic zaklejać ani dokładać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są straty, chyba że dla bezpieczeństwa na drugiej kondygnacji po jednym termodyblu na 1 płytę, u siostry przyjechała ekipa do ocieplenia i kołki zostawili, ocieplała 15cm styropianu.

U siebie dawałem kołki bo kleiłem styropian na klej w pianie, tylko zrobiłem błąd że nie dałem termodybli.

 

Darase takie kleje to spory wydatek no chyba ze masz proste jak szyba ściany.. Jak na ta piane kleisz to co słabiej trzyma ze trzeba dać kolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bufor 1000L i 200L CWU a moja 17 daje radę na całe mnóstwo osób. Co do osłonięcia to moja chatka stoi pierwsza od pola, niczym nie osłonięta i to od strony zachodniej a z niej cały czas u mnie wieje. Widziałeś zdjęcie co mi wyciągnęło z komina?

 

Dobry wybór i na pewno nie będziesz żałował a będziesz się cieszył że nie musisz nic zaklejać ani dokładać.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, postanowiłem dać styropian 10 cm i kocioł 15 kw, nie odliczyłem z 220 m2 kotłowni, bez niej będzie około 200 m2 do ogrzania. Teraz idę spokojnie zasnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze byłem pozytywnie zaskoczony tym piecem. W ogóle jak na niego spojrzeć to wygląda na mocną konstrukcję , jest sporo miejsca w dodatkowym ruszcie, (niedawno ogladałem SAS-a i chyba szufelką można by było tam wkładać opał - taka mała komora). Jestem teraz na etapie ustalania ceny - na razie udało mi się ta 16-stke znaleść za 7450 zł ale widzę widoki na niżej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...