Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak tylko to co jest widoczne i niewidoczne na mapce to nie tylko Ogniwo.

Widać tylko jaki sterownik czy eCoal czy Bruli, nie wszyscy mają w opisie jaki kocioł.

Zgadzam się.Myślę,że dla mnie dobry sterownik to połowa sukcesu.Chyba nie dałbym sobie rady ze sterem dwustanowym.

Co do "dyskusji" na esterownik,to już się pogubiłem na co niektórzy narzekają.Na sterownik,kocioł czy cały zestaw.

A może mają zrypaną instalację i teraz wylewają swoje żale i winią wszystkich za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się.Myślę,że dla mnie dobry sterownik to połowa sukcesu.Chyba nie dałbym sobie rady ze sterem dwustanowym.

Co do "dyskusji" na esterownik,to już się pogubiłem na co niektórzy narzekają.Na sterownik,kocioł czy cały zestaw.

A może mają zrypaną instalację i teraz wylewają swoje żale i winią wszystkich za wszystko.

Gdybyś musiał opanować dwustanowy to nie miałbyś wyjścia a tak cieszysz się z tego co masz.

A tam niektórzy sami już chyba nie wiedzą na co narzekają.

Są tacy ludzie że budząc się rano już są źli, nie wiem czy po tym jak popatrzą w lustro czy jeszcze przed i takiemu przeszkadza wszystko i wszyscy.

Ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Szukam ceny

 

Ja wczoraj widziałem za 7200 zł.

 

http://unimax.ik.pl/produkt/ogniwo/kotly_stojace/kotly_stojace_na_paliwo_stale/kotly_ogniwo_eko_plus/?id=23679&msg=&cod=&cdo=&cid=40028bc37c615d

 

Mam nadzieję że stanieje, bo obok SKAM-P Premium 12 kW znalazł się na krótkiej liście kandydatów do wstawienia do mojej kotłowni. No chyba że zapowiadany w kwietniu najmniejszy RBR Elektrouniwersal okaże się lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu, a ty jesteś odważny, wstawiłbym do 17 palnik 10 KW, a nóż :)

Była mowa na ten temat, post #377

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus/page19

Najpierw muszę przetestować tryb lato bo jeszcze tego nie próbowałem, wtedy będę wiedział czego jeszcze potrzebuję :)

Ale gdzieś tutaj lub na esterownik wyczytałem że pompa od podłogówki w tym trybie lato działa? Dlaczego? Może w celu klimatyzacji by chłodzić? ale wtedy potrzebna jest zimna woda a z tą kłopot przy działającym kotle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jeszcze lepiej, brawo Jarek! http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wink.gif

Zbyszku, to Cię wiele nie będzie kosztowało :)

Ale to będzie palnik o tych samych wymiarach, czy to zda egzamin? Może być wtedy niedopalanie a też będzie kupę sadzy, bo przecież mniej otworów, ewentualnie mniejsze średnice? Podnosząc nadmuch ? Może? Ale to dłuższe próby i może być lato za krótkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie palnik o tych samych wymiarach, czy to zda egzamin? Może być wtedy niedopalanie a też będzie kupę sadzy, bo przecież mniej otworów, ewentualnie mniejsze średnice? Podnosząc nadmuch ? Może? Ale to dłuższe próby i może być lato za krótkie :)

 

W Burnerze masz jedną wielkość dziury wychodzącej a moce zależą od ilości rzędów otworów.

 

Podobne zabawy, jak proponuję Tobie w małej Ekoenergii były robione przy rozwoju palnika AZP

 

Podobnie bawił się także minertu, jak dostał taką nakładkę zmniejszającą wymiar brucera do czegoś w pobliżu małej Ekoenergii.

 

 

Mniejsza ilość otworów zmniejszy moc palnika, nie będziesz miał sadzy jak zrobisz otwory na odpowiedniej wysokości.

Możesz się wzorować wysokością napowietrzen w palnikach klasycznych pancerpola czy azp.

Mogę Ci takie cosik z fotami z zabawami z AZP wysłać. AZP jest również palnikiem II-ej generacji spalającym miały oraz groszki, tyle,że ślimak stalowy i okrągłe palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...