Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karoka, nikt nie mówi o układaniu cegieł na palniku, inny sposób napowietrzenia niczego nie popsuje, może tylko sprawę poprawić.

 

Co do rantów - można się wzorować na próbach pancerpola w obrotówce, ranty nie moga być wysokie, bo się zacznie spiekać (to apropo's tych cegieł).

Pancerpol robił chyba 3wersje od płaskiego paleniska, gdzie było trochę narzekania,że spada niedopalony opał w obrotówce, po kombinacje z takim podniesionym na końcu rantem na kształt kapelusza meksykańskiego. Wysokość tego rantu dobierana była eksperymentalnie. Najlepsza wersja została w produkcji seryjnej.

 

Co do napowietrzenia, jak pisałem wcześniej można się wzorować z kolei na typowej fajce czy palniku serii azp. Niczego się nie popsuje, zmieni to jak to określaja Panowie z laboratorium w Łodzi strefę retencji żaru (inna grubość spalającej się warstwy węgla). Jak nie będzie napowietrzane zbyt nisko, to uda się zmniejszyć moc palnika i ładnie dopalić opał. Jak kolega ma ochotę na taki test, to niczego nie popsuje poza zakupiona nową głowicą spalającą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato mam chłodną piwnicę, ale ciepła podłoga mi też za bardzo nie odpowiada :)

Co do pracy przy palniku z wierceniem otworów to jest to dla mnie bez najmniejszych problemów. Obróbka "ubytkowa" w metalach jest dla mnie bez tajemnic i problemów :)

 

Na początek najmniejszym kosztem możesz na dzień-dwa dla próby zakleić od dołu ok.1cm wysokości szczelin napowietrzających. Nie wiem jak to długo wytrzyma, ale będziesz miał obraz pracy palnika o mniejszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z tych pieców może pracować w układzie zamkniętym bez utraty gwarancji.

 

Wężownica schładzająca i no problem

albo

Sam kocioł zabezpieczamy w ukł.otwartym, wymiennik płytowy i calutki dom już w zamkniętym - tak zawsze będzie najbezpieczniej.

 

Przykładowe schematy podłączenia sa dostępne z dokumentacją kotła Skam-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żaden z nich nie można podłączyć bez utraty gwarancji do układu zamkniętego?

 

??

 

Chyba napisałem wyraźnie, wężownica schładzająca i zgodnie z przepisami, bez utraty gwarancji skam-p podłączysz pod układ zamknięty.

Pozostałe kotły pewnie podobnie. Sa jeszcze prostsze sposoby z samym zaworem, ale to już kwestia indywidualnych upodobań instalatora/producenta

 

albo

 

Sam kocioł w kotłowni ukł. otwarty, wymiennik płytowy i 100% dalszej instalacji grzewczej w układzie zamkniętym. Taki miks jest najbezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, na początku nie załapałem z wężownicą. Nie wiem czemu dawać piec w układzie otwartym + wymiennik i resztę zamknięty jak przez wężownice schładzającą powinno być prościej i taniej. Teraz mam zwykłego kopciucha w układzie zamkniętym (dołożyłem mu trochę elektroniki UPS-ów i powiadomienie GSM) i wydaje mi się że jest bezpiecznie. Przy nowym piecu z w/w wymienionych powinno być jeszcze bezpieczniej (brak wystarczającej ilości paliwa które może przy awarii się zapalić i przegrzać układ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...