Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie, to ceny katalogowe, masz rację z tym chłytem marketingowym :)

 

No tak tylko wiesz....... zależy gdzie kupujesz:) Pare dni temu byłem w jakimś "centrum CO" i gdy zapytałem o cene SAS-a - bo akurat taki stał - to mi pan podyktował cene z katalogu - usilnie twierdził że niżej sie nie da bo tak producent sprzedaje :D . Znam ludzi którzy się budują opierając się jedynie na jednej osobie - jakis tam majster wszystko załatwia od materiału po robocizne. No i można się cholernie ździwić. Prosty przykład - facet zrobił elektryke w domu mojej wielkości - bez szaleństwa, u mnie nawet więcej kabla poszło - i zapłacił na całości 5K więcej od mnie - bo mu majster podesłał fachowca..... przy czym szafka nie była robiona na produktach z wyższej półki :) Frajerów nie brakuje............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "fachura" widzi frajera to korzysta. Ja ostatnio ze zdziwieniem odkryłem aluminiowa instalację elektryczną w budynku wykończonym w 2002 roku. Właściciel powiedział ze elektryk założył aluminiowe kable bo "od miedzi się teraz odchodzi i wraca do aluminium bo jest wytrzymalsze i tańsze". Dla mnie największą zagadką skąd pan fachowiec miał jeszcze taki zapas aluminiowego kabla że mu na ten domek starczyło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą zagadką skąd pan fachowiec miał jeszcze taki zapas aluminiowego kabla że mu na ten domek starczyło :)

Na alledrogo kupił od Chińczyków , podobnie jak można kupić kabel UTP ( to do robienie sieci komputerowych ) ze stalową żyłą w środku - jak widać chińskie rączki wszystko są w stanie wytworzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jakieś 2 lata i 200 stron( i cena nic tu do rzeczy mieć nie będzie)

życie musi zweryfikować kociołek w pracy normalnej a nie tylko badania

tak jak z innymi ogniwami- musiało upłynąć dużo wody żeby kotły się przyjęły sprawdziły i eCoal też ciągle się zmieniał, podejrzewam że z 10-ką będzie tak samo, ludziska będą pisać o problemach niuansach i firma będzie ze 2 lata wprowadzać poprawki do softu tak aby wszystko działało jak należy.

jednak życie szybciej ujawnia plusy i minusy niż badanie na kilku stanowiskach nawet przez dłuższy okres czasu

niektórzy użytkownicy miewają takie pomysły że "fizjologom" się nie śniło i wtedy wyłażą kwiatki.

pewnie ES będzie miał kolejne ciężkie miesiące pracy nad softem do nowego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase Jesteś tu.O godz.16 ustawiłem pompę CO na wyłączoną i od tamtej pory do teraz zaoszczędziłem 3: 15 do zasypu.

Kurde jak ciężko pisze się dzisiaj normalne posty.Aż klawiatura się zacina. :bash: Ale mnie kusi,ale dam radę.Jest post i trzeba mieć jakieś wyrzeczenia.

 

U mnie dzisiaj w dzień +17st.C było.

Chyba będzie pomalusiu taka praca,że w dzień STOP a tylko w nocy podgrzewanko.

Może ten stopik pompy będzie Tesel trzymal od ok.10:00 do ok. 18:00, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj w dzień +17st.C było.

Chyba będzie pomalusiu taka praca,że w dzień STOP a tylko w nocy podgrzewanko.

Może ten stopik pompy będzie Tesel trzymal od ok.10:00 do ok. 18:00, zobaczymy :)

Chyba nie da rady.Ja mam zimne mieszkanie.Wszystkie okna na zachód ,a za oknami las.Nawet latem mam słońce w oknach ok.2 godz. max.Dzieci mówią,że ojciec ma klimę w domu bo latem temp. wew. nie przekracza 22st.

Pisałem ostatnio o tym,że wolę mieć termostaty na grzejnikach niż zawór odcinający,bo chcę mieć możliwość grzania łazienki nawet latem.

Edytowane przez tesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem :)

Czasami z opóźnieniem ale wszystko czytam. Wyłączenie pompy i włączenie sterowania ręcznego to dopiero mega odlotowe oszczędzanie, dziś ukryłem swój sterownik nie wiem ile kb na sekundę pobiera jeśli 0,3kb/s to na miesiąc ok. 800Mb może źle coś policzyłem, mam na miesiąc tylko ok. 2,5GB.

 

Dzisiaj miałem luźną rozmowę z synem 5,5 lata , mówił do mnie że ma w głowie mózg :) to ja się pytam czy wszyscy mają mózgi? A chłopak z takim przejęciem -Wszyscy mają mózgi nawet dziewczyny :D

Zapewne już wie jaka jest różnica między chłopcem a dziewczynką, w końcu czegoś nauczył się w tej Zerówce :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...