Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Przeczytałem sporo stron tego forum i trudno nie zauważyć że istnieje tu kilku - może kilkunastu stałych bywalców preferujących określony produkt:). Wśród nich widze Ogniwo Eko plus , RBR Ekouniwersal i SKAMP-p . O tym że sterownik będe miał ecoala to już zdecydowałem. Trudno mi jednak jest z tych wszystkich postów zebrać do kupy konkrety o poszczególnych kotłach więc pozwolę sobie wpisac prośbę następującej postaci:

 

Czy ktoś ze znawców tematu jest mi w stanie w kilku-kilkunastu podpunktach rzeczowo podać zalety i wady wyżej wymienionych? Wiem że wiele tego było - ale nigdzie nie ma takich konkretów jak np nie wiem grubość blachy , jakoś podajnika, łatwość czyszczenia itp . Jestem w tym nowicjuszem więc nie wiem zbytnio nawet o co pytać. Szukałem troche na temat producentów i chyba np ten RBR jest robiony przez jakąś małą firmę, trudno powiedzieć czy doświadczoną, ogniwo to chyba duży producent -pytanie czy nie ma tu masówki..... Proszę o takie mocne konkrety gdyż musze kupić kocioł w ciągu najbliższych 2-3 tygodni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie odpowiadał użytkownik tego kotła lub producent to wiadomo że jego jest najlepszy. Tylko u sprzedawcy możesz dostać te informację ale zadając konkretne pytanie. Zresztą oni też mają swoich faworytów, ale czytając ten wątek możesz to wszystko znaleźć. To czego nie ma musisz pytać. A znawców tematu jest tutaj wielu :)

Co kocioł to znawca :)

Pytaj sprzedawców i konsultuj to z wpisami na forum, ale i tak zawsze jest jakieś ale :)

Witam

....

np ten RBR jest robiony przez jakąś małą firmę, trudno powiedzieć czy doświadczoną, ...

Ja go posiadam i moje wpisy o tym kotle chyba powinieneś znać, a o innych nie będę pisał bo ich nie znam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO panowie juz wiem skad te przewymiarowane kotły... zobaczcie na projekt i SUGEROWANY kociołek http://projekty.muratordom.pl/projekt_moj-swiat,358,1,0.htm

Sposób ogrzewania: kocioł na gaz, możliwy kocioł na paliwo stałe. Po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy kocioł na paliwo stałe do 25kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale to problem chyba każdego teraz pieca że 1 zimę trzeba poswięcić na testowanie:)

Nie trzeba, chyba że ktoś to lubi.

Można rozpalić, włączyć automat, czas do czasu obczyścić kociołek i pamiętać żeby dosypać węgla i wysypać popiół.

Gdybyś zapomniał o dosypaniu węgla to sterownik ci przypomni smsem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...