Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NO panowie juz wiem skad te przewymiarowane kotły... zobaczcie na projekt i SUGEROWANY kociołek http://projekty.muratordom.pl/projekt_moj-swiat,358,1,0.htm

Sposób ogrzewania: kocioł na gaz, możliwy kocioł na paliwo stałe. Po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy kocioł na paliwo stałe do 25kW

Pietrek Ty mi tego nie pokazuj.Jak już kiedyś pisałem na moje 60m2 proponowano mi kocioł 22kw.Masakra.Dobrze ,że tu jesteście i dzięki wam nie dałem się zrobić w konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie kolego taki co wysyła sms to nie żart

taki co go możesz w swoim telefonie kontrolować to też prawda

te kotły które podałeś to mają sterowniki dwustanowe ewentualnie za dopłatą z PID

do Twojego domu 12KW

jakież bliższe info. które kotły mają lepsze sterowniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te pozycje które podałeś wykasuj ze swojej listy

chyba że chcesz palić tylko dobrym jakościowo eko to wtedy może ostatecznie defro komfort eko ze sterownikiem ag lux chyba czyli st57 z pid czy jakiś taki model

żebyś miał cociaż jakąś kontrolę nad spalaniem pozostałe sterowniki to dwustanowe chyba że w eko plusach coś innego dają ostatnio

Ja zaczynałem od st80 potem st37

uwierz mi trzeba się znać na palenu żeby takimi sterwnikami ogarniać kocioł ja walczyłem 2 sezony zanim zacząłem forum czytać

teraz mogę onieco podpowiedzieć ale jak widzisz odradzam chyba żeś pasjonat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakież bliższe info. które kotły mają lepsze sterowniki??

Z tych "małolitrażowych" jaki jest ci potrzebny a może mieć sterownik eCoal o którym piszemy czyli z pełnym dostępem do nastaw prze stronę www i telefonu komórkowego z systemem Android to Skam-p Premium 12kW i RBR-Ekouniwersal 11kW bez problemu poleci na 13 do 14kW w razie potrzeby.

Jest już także Ogniwo Eko Plus 10kW ale nie wiem na ile może pójść na maxa w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te pozycje które podałeś wykasuj ze swojej listy

chyba że chcesz palić tylko dobrym jakościowo eko to wtedy może ostatecznie defro komfort eko ze sterownikiem ag lux chyba czyli st57 z pid czy jakiś taki model

żebyś miał cociaż jakąś kontrolę nad spalaniem pozostałe sterowniki to dwustanowe chyba że w eko plusach coś innego dają ostatnio

Ja zaczynałem od st80 potem st37

uwierz mi trzeba się znać na palenu żeby takimi sterwnikami ogarniać kocioł ja walczyłem 2 sezony zanim zacząłem forum czytać

teraz mogę onieco podpowiedzieć ale jak widzisz odradzam chyba żeś pasjonat

 

czyli generalnie polecacie kotły z tym sterownikiem ecoal a czy piec RBR -ekouniwersal spelnia te wymagania?? Co to znaczy sterownik dwustanowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik dwustanowy to taki który najpierw "grzeje" wodę w układzie do temperatury zadanej ze stałą mocą ustawioną przez użytkownika a po jej osiągnięciu przechodzi w stan podtrzymania w którym jest do momentu wychłodzenia wody o histerezę i tak w kółko

wprawny palacz ustawi dośc szybko taki sterownik ale wymaga on kontroli i korekty ustawień zwłaszcza jeśli pracuje z minimalnym zapasem mocy

automaty sterują pracą kotła w sposób ciągły z modulacją mocy w zależności od chwilowego zapotrzebowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie polecacie kotły z tym sterownikiem ecoal a czy piec RBR -ekouniwersal spelnia te wymagania?? Co to znaczy sterownik dwustanowy??

Tak spełnia twoje wymagania jak i pozostałe.

eCoal to pełny automat, nic nie musisz w nim grzebać nawet przy bardzo drastycznej zmianie w kaloryczności paliwa, założeniem przy tym sterowniku jest praca z ciągłym nadmuchem czyli kocioł cały czas pracuje dobierając moc do zapotrzebowania na ciepło a raczej uzupełniania jego strat.

W sterowniku dwustanowym to ty sam musisz dobrać czas podawania, czas między podawaniem i siłę nadmuchu to podstawowe sprawy i przy każdej zmianie paliwa zaczynamy od nowa.

Sterownik pracuje w dwóch stanach czyli praca i podtrzymanie.

Dobija do zadanej prze ciebie temperatury i wchodzi w podtrzymanie. Gdy temp. spadnie o wartość ustawionej histerezy zaczyna znowu pracować.

To tak w wielkim skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że jeśli nie jesteś wytrawnym palaczem,to w kotłowi spędzisz całą zimę.

Znam takich co już dwie zimy kombinują bez powodzenia.

Niektórzy się poddali i kupili sterowania z Pid, ustawiłem je wyjściowo w domu nie widząc nawet kotła na oczy, do tego mała instrukcja ustna czym w razie czego dopieścić i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...