Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam kolor pomarańczowy oczywiście kociołka a nie kafelków w kotłowni

tam mam pobielone ściany i trochę pajęczyn dla kontrastu.

jedni polecą RBR inni SKAM-P a jeszcze inni Ogniwo

wszystkie są dla kogoś dobre i dla kogoś złe

jeśli wiesz już w jakim obszarze się poruszać to poszukaj tych kotłów żebyś mógl obejrzeć jak wyglądają realnie, otwórz klapę zasobnika i przymierz się do wsypania eko, otwórz drzwi i sprawdź jak byś to czyścił

potem wybierz ten który dla Ciebie będzie najwygodniejszy w eksploatacji bo będziesz z nim spędzał czas zimą przez ładnych kilka lat

 

oczywiście tego czasu nie będzie dużo ale ma nie być jakąś ekwilibrystyką

i żebyś po każdej wizycie w kotłowni nie musiał do kręgarza latać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam kolor pomarańczowy oczywiście kociołka a nie kafelków w kotłowni

tam mam pobielone ściany i trochę pajęczyn dla kontrastu.

jedni polecą RBR inni SKAM-P a jeszcze inni Ogniwo

wszystkie są dla kogoś dobre i dla kogoś złe

jeśli wiesz już w jakim obszarze się poruszać to poszukaj tych kotłów żebyś mógl obejrzeć jak wyglądają realnie, otwórz klapę zasobnika i przymierz się do wsypania eko, otwórz drzwi i sprawdź jak byś to czyścił

potem wybierz ten który dla Ciebie będzie najwygodniejszy w eksploatacji bo będziesz z nim spędzał czas zimą przez ładnych kilka lat

 

oczywiście tego czasu nie będzie dużo ale ma nie być jakąś ekwilibrystyką

i żebyś po każdej wizycie w kotłowni nie musiał do kręgarza latać

No to musi być Skam-p z koalą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek.Nie ironizuj.Kolega pyta to mu odpowiadamy.Ja też kiedyś byłem jak Raf.Jestem pewny,że większość z was też
Fakt. Ztymi kafelkami to może przesadziłem.

Dla mnie ważne było podłączenie do komina reszta to dopiero po propozycji oglądania wyczytałem.

Jeżeli chodzi o wsypywanie węgla do zasobnika to ważna wysokość (w moim jest 113cm) też nie było bez znaczenia a może i najważniejsza. Przy zakupie mniejszego ta wysokość też się pewnie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli piec Ogniwo Eko Plus lub RBR Ekouniwersal można brac pod uwagę tylko nasuwa sie pytanie co lepsze :)

 

O i własnie o to pytałem kilka postów wczesniej i nikt niestety nie odpisał. Znaczy inaczej. Odpisał ale bez konkretów. Panowie wchodzący tu zielony człowiek nie oczekuje wpisów typu poczytaj zobacz, pomyśl - bo tak jak w moim przypadku - większość już czytała myślała i widziała. Problem w tym że laikowi ciężko jest wybrać, bo każdy swoje chwali. Jak wejdziesz do salonu fiata forda i audi każdy powie Ci o aucie w superlatywach. Ale dopiero konkretne porównanie pokaże który ma lepsze parametry. A użytkowanie to zweryfikuje. W takim samym tonie posiadacz defro może powiedzieć zobacz mój jest zajebisty ma super grubą blache , ekstra sterownik itd......... tylko bez konkretów to czcza gadanina. A wystarczy że znawca tematu - a widać jest tu paru - poda kilka faktów, małe zestawienie odnośnie parametrów, skonfrontuje się to z odczuciami posiadaczy pieca - nie potrzeba 500 stron aby mieć pełny obraz.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem,ale to nie znaczy,że u Ciebie też musi być.Jak wcześniej pisałem;czytaj,szukaj,pytaj.Nie jestem sprzedawcą i nie będę Cie namawiał na żaden kocioł.Powiem Ci tylko,że ze swojego jestem zadowolony.

 

i to jest dobra odpowiedź użytkownika...... a teraz poprosze znawców tematu o konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne ale jak pan wejdzie na strone z RBR-em czy tez każdym innym producentem (defro sas. kostrzewa itd) to też wypisują że ich piec jest zajebisty. Nie chcę wchodzić w polemike jaki sterownik - bo tu akurat jestem zdecydowany - ale chodzi mi o pokazanie że nie wiem wspomniany rbr to - mały producent bez doświadczenia itd itp a ogniwo to klasa sama w sobie gruba blacha lub odwrotnie - pokazanie tego konkretami....... Same opisy produkty nic nie zmieniają - wiem coś o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i własnie o to pytałem kilka postów wczesniej i nikt niestety nie odpisał. Znaczy inaczej. Odpisał ale bez konkretów. Panowie wchodzący tu zielony człowiek nie oczekuje wpisów typu poczytaj zobacz, pomyśl - bo tak jak w moim przypadku - większość już czytała myślała i widziała. Problem w tym że laikowi ciężko jest wybrać, bo każdy swoje chwali. Jak wejdziesz do salonu fiata forda i audi każdy powie Ci o aucie w superlatywach. Ale dopiero konkretne porównanie pokaże który ma lepsze parametry. A użytkowanie to zweryfikuje. W takim samym tonie posiadacz defro może powiedzieć zobacz mój jest zajebisty ma super grubą blache , ekstra sterownik itd......... tylko bez konkretów to czcza gadanina. A wystarczy że znawca tematu - a widać jest tu paru - poda kilka faktów, małe zestawienie odnośnie parametrów, skonfrontuje się to z odczuciami posiadaczy pieca - nie potrzeba 500 stron aby mieć pełny obraz.........

dobrze prawisz :) już sam fakt że jest coś takiego jak sterownik Ecoal jest miłym zaskoczeniem że coś takiego można znależc na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim wypada pisać wszystko.

Tak dyplomatycznie podejdę do sprawy.

 

E...... to po co to forum?? Może lepiej aby się ono nie nazywało ranking kotłów tylko forum sprzedawców , naganiaczy itd? Widziałem tu kilka dyskusji - nawet burzliwych - ale właśnie to daje możliwość wyrobienia sobie opinii. Jeśli wszyscy piszecie tu po to aby sobie w kilka osób nie dokuczyć i realizować plany sprzedaży to lipa.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odyn

oczekujesz że ja Ci powiem jaki masz kocioł wybrać???

a za rok będziesz mnie po kraju ganiał za to że ci powiedziałem a się nie spodobał

a wysil że swoje szare komórki i podejmij samodzielną decyzję???

chcesz rady

kup taki jak mój dla mnie jest naj bo mi ciepło w tyłek zimą jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...