Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dobrze prawisz :) już sam fakt że jest coś takiego jak sterownik Ecoal jest miłym zaskoczeniem że coś takiego można znależc na rynku

 

tak - wygląda na to że sterownik jest perspektywiczny. ale oprócz elektroniki jest jeszcze kociołek za pare tysiaczków. I fajnie by było wiedzieć który jest najlepszy - lub widzieć opienie że "w naszym odczuci skamp-p rbr i ogniwo to zajebiste konstrukcje" - decyzje o wyborze zostawiamy użytkownikom. Miałbym wtedy chociaż jakąś pewność ze nie ide w ciemność......... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odyn

oczekujesz że ja Ci powiem jaki masz kocioł wybrać???

a za rok będziesz mnie po kraju ganiał za to że ci powiedziałem a się nie spodobał

a wysil że swoje szare komórki i podejmij samodzielną decyzję???

chcesz rady

kup taki jak mój dla mnie jest naj bo mi ciepło w tyłek zimą jest

 

Hm........ nie bo jakbyś mi powiedział który to bym sie 10 razy zastanawiał. Chciałem tylko takie małe porównanko - ja już bym sobie sam wybrał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesel dobrze prawisz ja ze swojego Ogniwa też jestem zadowolony. Wybieraj taki kosz żeby na 10dni wystarczył zasyp.

 

słyszałem ze się go do bani czyści i że są jakieś problemy z uszczelnianiem eeee...... palnika? Nie umiem dokładnie powtórzyć po sprzedawcy. Wypowiesz się w tej kwestii jako użytkownik pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych kotłow ma założony wątek na forum, poczytaj trochę co ludzie piszą, popytaj.

 

Tak ale tam sie wypowiada raptem pare tych samych osób - co niektórych widziałem i widze tutaj. I wszyscy chwalą swoje. Wiesz jak to jest nie chcę aby to był zakup - " abyś kupił:)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E...... to po co to forum?? Może lepiej aby się ono nie nazywało ranking kotłów tylko forum sprzedawców , naganiaczy itd? Widziałem tu kilka dyskusji - nawet burzliwych - ale właśnie to daje możliwość wyrobienia sobie opinii. Jeśli wszyscy piszecie tu po to aby sobie w kilka osób nie dokuczyć i realizować plany sprzedaży to lipa.......

 

Niektórzy leją na to, ja się staram hamować bo nie jestem już teraz bezstronny i wydaje mi się że osoby zainteresowane nie powinny nic sugerować publicznie.

Jestem również użytkownikiem ale obecnie już nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tam sie wypowiada raptem pare tych samych osób - co niektórych widziałem i widze tutaj. I wszyscy chwalą swoje. Wiesz jak to jest nie chcę aby to był zakup - " abyś kupił:)"

To widzę że wietrzysz jakiś spisek :)

Całe forum chyba nie zmówiło się na Ciebie.

Kilku kolegów się obraziło i walczą na zaprzyjaźnionym forum a nie wszyscy mają czas przed komputerem

cały czas siedzieć.

Wiem jak to jest bo sam kiedyś musiałem wybrać a wsparcia takiego nie miałem, praktycznie żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że wietrzysz jakiś spisek :)

Całe forum chyba nie zmówiło się na Ciebie.

Kilku kolegów się obraziło i walczą na zaprzyjaźnionym forum a nie wszyscy mają czas przed komputerem

cały czas siedzieć.

Wiem jak to jest bo sam kiedyś musiałem wybrać a wsparcia takiego nie miałem, praktycznie żadnego.

Piszesz z fona czy próbujesz wierszem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odyn Pisałeś wcześniej,że jesteś zdecydowany na sterownik.Napisz jaki? To zawęzi krąg poszukiwań.

Swoją drogą.Jak było już pisane,nikt nie powie Ci ,kup ten albo tamten kocioł.Jeśli na to liczyłeś,to żle trafiłeś.

 

Ecoal - to jest to co chcę mieć. A te sterowniki ma tylko kilka piecy. Dzisiaj wywęszyłem jeszcze jakiegos typa z pleszewa - Tilgner. Wie sz ja tylko chciałem aby - jeśli użytkujesz ogniwo - abyś napisał ze: np żle sie go czyści , blacha cienka, ale za to super spala np miał - to tylko takie moje dywagacje. Takie wiesz mam ten piec i w nim dobre jest - i tu kilka przykładów - a złe jest np - i też kilka wątków. Nie chce palca wskazującego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecoal - to jest to co chcę mieć. A te sterowniki ma tylko kilka piecy. Dzisiaj wywęszyłem jeszcze jakiegos typa z pleszewa - Tilgner. Wie sz ja tylko chciałem aby - jeśli użytkujesz ogniwo - abyś napisał ze: np żle sie go czyści , blacha cienka, ale za to super spala np miał - to tylko takie moje dywagacje. Takie wiesz mam ten piec i w nim dobre jest - i tu kilka przykładów - a złe jest np - i też kilka wątków. Nie chce palca wskazującego:)

Ok.Mam kocioł Skam-p z eCoalem.Palę w nim węglem brunatnym pomieszanym ze zbożem.Wszystko ślicznie spala.Wiem,że ten palnik(brucer) potrafi spalić niemal wszystko co mu podajnik zaserwuje.Tak poważnie to można w nim palić ekogroszkiem,miałem oraz wszelkimi mieszankami.Obsługa dzienna sprowadza się do popatrzenia na piecyk ,zapalenia papierosa i westchnienia,że nie ma co robić.Czyszczenie zajmuje mi 4-5 min.Zasyp węgla 10-15.(Bo robię mieszankę).Wybieranie popiołu.Co trzeci dzień 2 min.

Jakby coś to pytaj.

Acha.Nie wiem jakie ma blach i kształtowniki i prawdę mówiąc nie obchodzi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można przynajmniej zrobić krótkie porównanie słynnej trójki (o najmniejszych mocach), na stronach producentów jak nie ma tych informacji to może zweryfikować ktoś z forumowiczów - właściciela kotła. Proszę o kopiowanie wpisu i ewentualne poprawianie i uzupełanianie i ewentualnie dodawanie dodatkowych punktów. Pewnie to bardzo pomorze takim forumowiczom jak ja w wyborze kotła

 

1. OGNIWO EKO PLUS 10KW

a. Atestowana blacha kotłowa P265GH

b. palnik BURNER S

c. sterownik e-coal

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła 4lata

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z boku wysokość 855mm

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

2.RBR EKOUNIWERSAL 11KW

 

a. blacha ??????

b. palnik brucer lub ekoenergia dopłata ok.700zł do BURNER S

c. sterownik e-coal

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła 4lata

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z góry wysokość ????

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

3. SKAM-P 12 KW

 

a. blacha ??????

b. palnik brucer

c. sterownik OGNIK PID dopłata do ecoal ????

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła ????

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z góry wysokość ????

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Mam kocioł Skam-p z eCoalem.Palę w nim węglem brunatnym pomieszanym ze zbożem.Wszystko ślicznie spala.Wiem,że ten palnik(brucer) potrafi spalić niemal wszystko co mu podajnik zaserwuje.Tak poważnie to można w nim palić ekogroszkiem,miałem oraz wszelkimi mieszankami.Obsługa dzienna sprowadza się do popatrzenia na piecyk ,zapalenia papierosa i westchnienia,że nie ma co robić.Czyszczenie zajmuje mi 4-5 min.Zasyp węgla 10-15.(Bo robię mieszankę).Wybieranie popiołu.Co trzeci dzień 2 min.

Jakby coś to pytaj.

Acha.Nie wiem jakie ma blach i kształtowniki i prawdę mówiąc nie obchodzi mnie to.

i to się nazywa merytoryczne podejście do sprawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można przynajmniej zrobić krótkie porównanie słynnej trójki (o najmniejszych mocach), na stronach producentów jak nie ma tych informacji to może zweryfikować ktoś z forumowiczów - właściciela kotła. Proszę o kopiowanie wpisu i ewentualne poprawianie i uzupełanianie i ewentualnie dodawanie dodatkowych punktów. Pewnie to bardzo pomorze takim forumowiczom jak ja w wyborze kotła

 

1. OGNIWO EKO PLUS 10KW

a. Atestowana blacha kotłowa P265GH

b. palnik BURNER S

c. sterownik e-coal

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła 4lata

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z boku wysokość 855mm

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

2.RBR EKOUNIWERSAL 11KW

 

a. blacha ??????

b. palnik brucer lub ekoenergia dopłata ok.700zł do BURNER S

c. sterownik e-coal

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła 4lata

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z góry wysokość ????

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

3. SKAM-P 12 KW

 

a. blacha ??????

b. palnik brucer

c. sterownik OGNIK PID dopłata do ecoal ????

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła ????

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z góry wysokość ????

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

Dobrze by było wiedziec.....

 

acha nie przesadzac chłopaki z reklamą.... ja to czytam... jak przegniecie to jak zwykle ...pojadę!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - wygląda na to że sterownik jest perspektywiczny. ale oprócz elektroniki jest jeszcze kociołek za pare tysiaczków. I fajnie by było wiedzieć który jest najlepszy - lub widzieć opienie że "w naszym odczuci skamp-p rbr i ogniwo to zajebiste konstrukcje" - decyzje o wyborze zostawiamy użytkownikom. Miałbym wtedy chociaż jakąś pewność ze nie ide w ciemność......... :)

 

W moim odczuciu Skam-P i RBR to zajebiste konstrukcje - wybierając pomiędzy nimi wybierzesz na pewno dobrze [jakbym dzisiaj miał kupić nowy kocioł to wybrałbym jeden z nich] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu Skam-P i RBR to zajebiste konstrukcje - wybierając pomiędzy nimi wybierzesz na pewno dobrze [jakbym dzisiaj miał kupić nowy kocioł to wybrałbym jeden z nich] :)

 

A ogniwo jest złe?

Zawsze jak miałem wybór wolałem dać zarobić małej firmie niż dużemu molochowi, jak mam towar tej samej jakości. Teraz zastanawiam się czy te kotły mają podobną grubość i jakość blachy czy czasem nie jest tak że w ogniwie dostaje wszystko w najlepszej jakości a w dwóch innych do palnika bruner-s muszę popłacić jak i do sterownika e-coal i cena wyjdzie podobna a co do jakości blachy nigdy nie będę miał pewności z czego jest wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...