Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odyn różnica między 1m2 blachy 5mm a 1m2 blachy 6mm to ok. 8kg. Prównaj również ilość wody w kotłach :) potem weź dwa zbiorniki o różnych pojemnościach i je zważ zakładając że grubość blach jest taka sama.

 

Nie szukałem to nie wiem czy do wagi kotła wlicza się np. palnik.

 

Szkoda że wymienniki nie są budowane z aluminium , rdza nie byłaby straszna ;)

Czyli im kocioł mniejszy i cięższy to ma grubszą blachę? Że ja o tym wcześniej nie myślałem?

U mnie na piecu pisze : Masa zestawu bez wody 470kg

A jak jest z innymi?

Ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Im grubsza blacha tym dłuższa gwarancja

 

Im grubsza blacha tym większe zużycie paliwa / gdzieś wyczytałem post zawijana /

 

Ogniwo ma blachę 5 mm wewn i 4 mm zewn - 4 lata gwarancji

 

RBR-ka ma blachę 6 mm wewn i ? mm zewn. - 5 lat gwarancji , tak?

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo dokładniejsze dane o RBR-Ekouniwersal 11kW

Była prośba o uzupełnienie.

Producent Skam-p Premium jest na forum to nie będę wychodził przed szereg.

 

a. blacha P265GH odpowiednio wewnątrz 6 mm zewnętrzna 4 mm

 

b. palnik ekoenergia dopłata 800zł do BURNER S

 

c. sterownik e-coal w standarcie

 

d. wysokość załadunku 110cm (standardowo zbiornik wykonany z blachy 2 mm , wysokiej jakości siłownik gazowy do klapy zasobnika , a nie chińskie badziewie za 10 zł. System osuszania paliwa w zasobniku, wysokiej jakości uszcelka klapy zasobnika.

 

e. gwarancja na korpus kotła 5lat , pozostałe elementy tj. palnik , motoreduktor, wentylator, sterownik 2 lata.

 

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym - TAK

 

g.wylot spalin z góry wysokość 122 cm do osi wylotu ( w zestawie kolano fi 130 mm z regulowanym kątem i odcinek rury 50 cm)

 

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal+ palnik Ekoenergia 7400 brutto

( dostawa pod drzwi w cenie.)

 

Dodatkowo w standardzie 2 mufy zasilenia 2 mufy powrotu.

Elementy obudowy wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Wymiary :

szerokość x głębokość x wysokość zestawu. - 108 cm x 70 cm x 100 cm

pojemność zbiornika paliwa 160 dm3

masa zestawu bez wody 415 kg

pojemność wody kotłowej 74 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo dokładniejsze dane o RBR-Ekouniwersal 11kW

Była prośba o uzupełnienie.

Producent Skam-p Premium jest na forum to nie będę wychodził przed szereg.

 

a. blacha P265GH odpowiednio wewnątrz 6 mm zewnętrzna 4 mm

 

b. palnik ekoenergia dopłata 800zł do BURNER S

 

c. sterownik e-coal w standarcie

 

d. wysokość załadunku 110cm (standardowo zbiornik wykonany z blachy 2 mm , wysokiej jakości siłownik gazowy do klapy zasobnika , a nie chińskie badziewie za 10 zł. System osuszania paliwa w zasobniku, wysokiej jakości uszcelka klapy zasobnika.

 

e. gwarancja na korpus kotła 5lat , pozostałe elementy tj. palnik , motoreduktor, wentylator, sterownik 2 lata.

 

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym - TAK

 

g.wylot spalin z góry wysokość 122 cm do osi wylotu ( w zestawie kolano fi 130 mm z regulowanym kątem i odcinek rury 50 cm)

 

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal+ palnik Ekoenergia 7400 brutto

( dostawa pod drzwi w cenie.)

 

Dodatkowo w standardzie 2 mufy zasilenia 2 mufy powrotu.

Elementy obudowy wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Wymiary :

szerokość x głębokość x wysokość zestawu. - 108 cm x 70 cm x 100 cm

pojemność zbiornika paliwa 160 dm3

masa zestawu bez wody 415 kg

pojemność wody kotłowej 74 l

 

To co........ kolega jarecki może napisze takie info na temat skamp i ktoś z ogniwa na temat swojego produktu i będziemy mieć śliczny komplet. i będzie dla potomnych.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo dokładniejsze dane o RBR-Ekouniwersal 11kW

Była prośba o uzupełnienie.

......

......

d. wysokość załadunku 110cm (standardowo zbiornik wykonany z blachy 2 mm , wysokiej jakości siłownik gazowy do klapy zasobnika , a nie chińskie badziewie za 10 zł. System osuszania paliwa w zasobniku, wysokiej jakości uszcelka klapy zasobnika.

.......

.......

Wymiary :

szerokość x głębokość x wysokość zestawu. - 108 cm x 70 cm x 100 cm

pojemność zbiornika paliwa 160 dm3

masa zestawu bez wody 415 kg

pojemność wody kotłowej 74 l

pkt d Siłownik nawet trochę za mocny ale jest super, natomiast system osuszania działa bardzo dobrze, można dosypywać paliwo podczas normalnej pracy kotła, nie kopci ani nie śmierdzi gdy klapa jest otwarta :)

 

Co do pojemności wody kotłowej na naklejce na piecu mam 122dm3,

pojemność zbiornika paliwa 170dm3,

sortyment paliwa 0-32mm

pellet śr 6-20mm

sprawność >88%

masa zestawu bez wody 470kg to tak celem uaktualnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt d Siłownik nawet trochę za mocny ale jest super, natomiast system osuszania działa bardzo dobrze, można dosypywać paliwo podczas normalnej pracy kotła, nie kopci ani nie śmierdzi gdy klapa jest otwarta :)

 

Co do pojemności wody kotłowej na naklejce na piecu mam 122dm3,

pojemność zbiornika paliwa 170dm3,

sortyment paliwa 0-32mm

pellet śr 6-20mm

sprawność >88%

masa zestawu bez wody 470kg to tak celem uaktualnienia :)

Zbyszek luknij jeszcze raz o jakim kotle napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz cześć osób z tego forum ma już troszkę inne zapotrzebowanie na ciepło w już wybudowanym budynku, lokalizację, związaną z nią strefę klimatyczną oraz potrzeby dotyczące powierzchni użytkowej własnego domu. Z ogrzewaniem jak z ubraniem, każdy dobiera je dla siebie.

Twój teoretyczny kazus bardzo sobie cenię i będę go sobie cenił jeszcze bardziej gdy swój wymarzony dom wybudujesz, a wyliczenia i funkcjonalność rozwiązań zweryfikujesz w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden poseł kiedyś powiedział "po co nam węgiel skoro mamy prąd" już chyba posłem nie jest ale osłem pozostał :)

 

jest również taki jeden na tym forum, baa nawet w tym wątku (patrz wpis wyzej) :D

 

a ja mam kociołęk Heiztechnik Q eko duo 17kw. Po początkowych problemach odnośnie doboru właściwego paliwa (testowane groszki strasznie koksowały), trafiłem w końcu na odpowiedi opał. Spala się pięknie i oszczędnie, popiołu malutko, dużo ciepłą daje. Choć w sumie już nie daje, bo piecyk przestawiony w tryb letni od soboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale na ten wątek zaglądają również przyszli inwestorzy,którzy są lub będą na etapie budowu i takie wyliczenia są jak najbardziej pomocne.Gro ludzi nie zdaje sobie sprawy,że są inne systemy grzewcze i ile to kosztuje i że tak można a żyje stereotypami :)

A obniżenie rachunków poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło jest chyba bardziej "życiowe" i przyszłościowe niż palenie wunglem ;)

Także czekamy na wyliczenia kolegi "tesel" :)

Ludzie mają różne potrzeby jeżeli chodzi o budowę domu, te życiowe i te mniej życiowe. Ogrzewanie i ocieplenie nie jeste jedynym czynnikiem, który determinuje budowę domu, choć jest czynnikiem ważnym. Dla mnie Twoje ubranko nie pasuje, nawet gdy się sprawdzi - mam troszkę inny wzrost i inne poczucie estetyki i realizuje je właśnie kosztem palenia wunglem. O życiowości wyborów porozmawiamy jak już zamieszkasz.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czynniki są dwa, przy czym najważnejszym jest powierzchnia budynku. Jest jeszcze inne zobczenie alo ono jest mniej istotne. Ogrzewanie węglem jest sprawdzone w praktyce i w miarę stabilnym źródłem ogrzewania domu. Jego obsługowość polega na wniesieniu opału, zasypaniu zasobnika i wyniesieniu popiołu raz na tydzień w sezonie. Raz na sezon wyczyszcenie kotła i komina. Nakłady na sam piec nie są na tyle istotne żeby w przyszłości nie móc zmienić źródła ogrzewania jeżeli zajdzie tylko taka potrzeba. Jak na razie jej nie ma. Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...