Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wierz mi, jerzeli ktoś to już robi to podejmowanie tych czynności zajmuje mniej czasu niż pisanie na forum o niedogodnosciach z tym związanych, przez ludzi, którzy nigy tego nie robili. W domu mam też troszkę trawy do skoszenia, drzewek do przycięcia, owoców do zebrania, zimą jest troszke śniegu do odgarnięcia. Także mnie akurat czynności, o których piszesz jakoś nie przerażają. Może gdybym był samotną kobietką, chociaż kobietki teraz sobie radzą lepiej niż nie jeden gość, któremu wydaje sie że jest facetem. Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co te przepychanki. Jak faktycznie będziesz miał tak małe zapotrzebowanie na ciepło jak planujesz, to nie ma i szybko nie będzie dla ciebie kotła, który z węgla zapewni ci 700-800W/h przez większość sezonu. Nawet bez żadnych pomp, grzejąc prądem zapłacisz mniej niż 2000zł na rok.

Jak ktoś ma zapotrzebowanie 10 razy większe, to ciebie nie zrozumie, a i ty jego nie przekonasz do pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś odreagować na wątku TWA i sprzedawców "śmieciuchów";)Poczekamy na wyliczenia niezależnego elektryka "tesel",jestem ciekawy wyników ;)

 

Ja podałem Ci wyliczenia na podstawie Mojego domku w innym watku i nijak prąd , pompa nie wychodziły taniej od węgla.

Koszt zwrotu inwestycji dla pompy w stosunku do węgla to 15lat i to przy kozystaniu tylko z II taryfy za prąd przy pompie do tego się nie odniosłeś.

Koszt wyposażenia mojej kotłowni to max 9500PLN , kotłownia jest w piwnicy a piwnica musi być ze względu na warunki terenu i tyle.

 

Więc proszę Cię zbuduj dom, pomieszkaj trochę i wrzuć skany faktur za prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy częściej mówi się piec niż kocioł ;) Ale faktycznie masz rację o kotłach wodnych :)

 

No to jaki KOCIOŁ według was jest NR1?

 

- najdroższy?

- najtańszy?

- najładniejszy?

- najmniej obsługowy?

- najbardziej uniwersalny?

- najlepiej serwisowany?

- najbardziej sprawny?

czy może najlepiej dopasowany do zapotrzebowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę pisac na temat tj "RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK". Wasze okna, dachówki i to czym sobie dogadzadzie mnie nie interesuje :p

 

Kol. Karoka65 bardzo ładnie opisał RBR 11kW, czy kol Jarecki i kol zawijan mogliby uzupełnić dane nt ogniwa 10kw i skamp-prem 12kW ?

Brakuje jeszcze sprawności przy niskich mocach oraz gwarancji

Wtedy ten temat chociaż troszkę podchodziłby pod "ranking" :)

 

Coraz więcej osób potrzebuje mniejsze kotły, przy takim opisie każdy mógłby sobie łatwo wybrać

 

Posty można podpiąć i wtedy nie trzeba się będzie przegryzać przez dachówki i chińskie kalkulatory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nie :p

a ja mam kociołek Heiztechnik Q eko duo 17kw. Po początkowych problemach odnośnie doboru właściwego paliwa (testowane groszki strasznie koksowały), trafiłem w końcu na odpowiedi opał. Spala się pięknie i oszczędnie, popiołu malutko, dużo ciepłą daje. Choć w sumie już nie daje, bo piecyk przestawiony w tryb letni od soboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nie :p

a ja mam kociołek Heiztechnik Q eko duo 17kw. Po początkowych problemach odnośnie doboru właściwego paliwa (testowane groszki strasznie koksowały), trafiłem w końcu na odpowiedi opał. Spala się pięknie i oszczędnie, popiołu malutko, dużo ciepłą daje. Choć w sumie już nie daje, bo piecyk przestawiony w tryb letni od soboty

A można go podglądnąć na stronie www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...