Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak 513 stron i jak nie ma tak nie ma :D Chyba kolega Odyn tu ostrzej pojechał kilka stron wcześniej i nie trudno mu przyznać racji :D

Jeszcze można wejść na stronę producenta.

Na mojej stronie wkrótce również będą wszystkie konkretne dane dotyczące kotłów.

Jak na razie stronka w przebudowie i są pewne braki a na urlopie żona mi nie pozwala aby się nią zająć :)

Oczywiście stronką,żoną zajmuję się cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zajęty jestem i mnie nie było...

 

Świeżo przywieziony z wagi Skam-P Premium 12kW z palnikiem żeliwnym II-ej generacji gotowy do wysyłki bez węgla w koszu i wody w wymienniku waży 380kg. Fotka z ważenia w załączeniu. Blacha kotłowa 4,5mm

 

Co ważne Skam-P Premium w pojedynczych egzemplarzach ma za sobą już 2sezony grzewcze a w całkiem dużej ilości kończący się bieżący sezon grzewczy, czego produkty stające do porównania nie obejmują. Ich pierwszy sezon grzewczy skończy się o tej porze roku w 2013r. Na chwilę obecną gwarancja bez podziału spawy-blacha jest całościowo na 36m-cy. Kocioł posiada obecnie w standardzie dwupoziomowy żeliwny ruszt awaryjny odlany z dwóch elementów.

Palnik nie jest typowy i dla nas ma szerszą ramkę zejścia na paliwo z kosza, głowica spalająca też nie jest typowa i otwór na węgiel ma 10na14cm (typowa głowica ekoenergii małej 14na17cm) to jest w standardzie. Pojemność wodna wymiennika to 80literków.

Zasyp obecnego kosza to 200dm3, co odpowiada ok.150-170kg w zależności od granulacji stosowanego paliwa.

 

Wymiary gabarytowe są następujące:

Wysokość korpusu 126cm, wysokość do zasilenia 134cm, wysokość do dołu typowego czopucha wychodzącego do tyłu 105cm, można wykonać dowolna przedłużkę takiego czopucha, końcówki możemy zawinąć maszynowo od średnicy 150 do 200mm na szerokości materiału do 9cm

Przedłużka jest do zrobienia przy czopuchu wychodzącym do tyłu, do tyłu w bok, na górze kotła w bok, wykonujemy ja w długości do 50cm bez dopłat.

 

Szerokość korpusu kotła to 51cm, szerokość z koszem zasypowym 105cm, z wystającym silnikiem przekładni 115cm

 

Głębokość przy górnym czopuchu jak na fotce 62cm licząc od drzwiczek do końca korpusu lub przy typowym czopuchu do tyłu liczone od drzwiczek do końcówki kominowej 85-90cm

 

Krawędź zasypu węgla do kosza na wysokości 105cm od posadzki.

 

Spalanie na mocy znamionowej 12kW 1,98kg/h-2,03kg/h (2pomiary)

Spalanie na mocy 3,4kW 0,59kg/h - 0,6kg/h1 przy niecałym 3,6kW (2pomiary)

Średnio na dobę licząc wykorzystanie mocy w granicy 20-40% dla uzupełniania strat ciepła 12-22kg

Badania i zaświadczenie z badań OTGiS Łódź

 

Zapomniałem o cenach:

6500zł z RT09pid

6800zł z Cobrą

7000zł Bruli

7300zł eCoal

12kW na wadze.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTRa mam, jutro zważę jeszcze 17kW w/g nowego wykonania z palnikiem żeliwnym

 

Chcesz zobaczyć konstrukcję - proszę bardzo

 

Porównajmy teraz zatem przebieg spalin przy pracy palnika automatycznego oraz przy korzystaniu z rusztu awaryjnego.

Wklejam i czekam na podobne schematy pozostałych konstrukcji.

droga spalin automat skam.jpg

Skam-p korzystanie z rusztu awaryjnego.jpg

Przekr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kotły sprzedaje się na wagę ? Cena za 1kg ? Ranking kotłów jest według wagi ?

Ciekawe ;)

Taki tonowy to musi kosić konkurencję ;)

 

Nie, ale pozwala oszacować z jakich elementów jest kocioł zrobiony,z jakiej blachy,jakich użyto materiałów do jego produkcji ile ma spawów itd...czy zamieniono np żeliwo na na jakiś kompozyt czy tani stop,etc...nie od dziś wiadomo że np PORZĄDNIE wykonana elektronika waży, np PORZADNY zasilacz do komputera potrafi ważyc do 2,5kg.. a chińskie masówki ważą po 1/4 tego, zresztą... kupujesz tanią pompę zobacz ile ona waży a ile wazy pompa markowa...pewnie myslisz że to nic nie znaczy... ale przekonasz się jak bedziesz użytkował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale pozwala oszacować z jakich elementów jest kocioł zrobiony,z jakiej blachy,jakich użyto materiałów do jego produkcji ile ma spawów itd...czy zamieniono np żeliwo na na jakiś kompozyt czy tani stop,etc...nie od dziś wiadomo że np PORZĄDNIE wykonana elektronika waży, np PORZADNY zasilacz do komputera potrafi ważyc do 2,5kg.. a chińskie masówki ważą po 1/4 tego, zresztą... kupujesz tanią pompę zobacz ile ona waży a ile wazy pompa markowa...pewnie myslisz że to nic nie znaczy... ale przekonasz się jak bedziesz użytkował..

 

Nie wiem jak z piecami ale co do zasilaczy komputerowych to potwierdzam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że mój post na temat wagi kotła oraz rankingu zniknął a był bardziej merytoryczny od powyższego.Jeśli mamy bawić się w ciuciubabkę i ktoś wziął sobie na ambit mnie kasować i nie umie spojrzeć prawdzie w oczy to ok.Każdy post niezgodny z tematem "Ranking kotłów na eko-groszek" będzie zgłaszany do kasowania.Takich postów jest tutaj wiele.

To że piszesz nie na temat to jesteś ślepy. Żałuję że faktycznie wszystkich twoich postów nie skasowali.

I zapamiętaj, tutaj jest "Ranking kotłów na eko groszek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że mój post na temat wagi kotła oraz rankingu zniknął a był bardziej merytoryczny od powyższego.Jeśli mamy bawić się w ciuciubabkę i ktoś wziął sobie na ambit mnie kasować i nie umie spojrzeć prawdzie w oczy to ok.Każdy post niezgodny z tematem "Ranking kotłów na eko-groszek" będzie zgłaszany do kasowania.Takich postów jest tutaj wiele.

 

Tak kolego tylko ja nie pier........ole takich postów jak ty co drugą stronę. Tutaj miedzy nami jest zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Arturo72

Zauważyłem,że mój post na temat wagi kotła oraz rankingu zniknął a był bardziej merytoryczny od powyższego.Jeśli mamy bawić się w ciuciubabkę i ktoś wziął sobie na ambit mnie kasować i nie umie spojrzeć prawdzie w oczy to ok.Każdy post niezgodny z tematem "Ranking kotłów na eko-groszek" będzie zgłaszany do kasowania.Takich postów jest tutaj wiele.

 

Tak kolego tylko ja nie pier........ole takich postów jak ty co drugą stronę. Tutaj miedzy nami jest zasadnicza różnica.

 

Sie nie denerwuj. Widzisz że ten pan ma jakies problemy....... :)

Co do kociołków poruszana była tutaj kwestia wagi - może firma instalco napisze dlaczego ich kocioł jest taki ciężki? Ogniwo widziałe waży 375 KG a RBr ponad 450 i chyba to nie jest kwestia tylko troche grubszej blachy - jak zauważył wczesniej jeden z kolegów. Widziałem kiedys profil z tej fimy..... to moze sie uda uzyskać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ogniwo widziałe waży 375 KG a RBr ponad 450 i chyba to nie jest kwestia tylko troche grubszej blachy...

 

Jak możecie zobaczyć, w moich komentarzach nie piszę nic n/t porównania jakości poszczególnych kotłów. Nie piszę - i już. I nadal nie będę pisał.

Przypomnę natomiast (bo wiele razy już o tym pisałem), że waga kotła nie determinuje jego jakości. Z wielu powodów tego faktu wymienię przykładowo tylko jeden. Z takiej samej powierzchni wymiany ciepła (czyli z takiej samej ilości blachy) można uzyskać inne efektywności wymiany ciepła, operując np. prędkością przepływu spalin. Przypomnę http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/5-budowa-kotla/pionowe-czy-poziome/

Różna jest także efektywność cieplna powłoki wodnej w zależności od tego, czy w danej strefie dominuje przekazywanie ciepła drogą promieniowania czy drogą konwekcji (przewodzenia). I jeszcze parę innych takich "błahostek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...