Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I tutaj sie zaczynaja schody. Jedno i to samo sterowanie na dobrze zrobionej instalacji chodzi dobrze a na drugiej tez dobrze zdaniem innego uzytkownika bo tak mu sie wydaje,bo mial instalatora z stazem w swoim fachu jakies 20 lat i wie co robi.Taki uzytkownik wszystko zwali na kociol,ba zwali to na sterownik bo instalacja jest dobra,bo sasiad ma kociol o tej samej konstrukcji ale inny producent (sa tacy) wiec kociol odpada.Malo tego,kotly maja te same palniki i opalane sa tym samym opalem,nawet metrarz podobny i co ? I zwala wszystko na sterowanie bo na jakosc wykonania swojej instalacji nie dadza sobie nic powiedziec.

Panowie tu tkwi wiekszosc problemu.Dobrze zrobiona instalacja.I z rozumem !!! W sosnowcu na targach uczestniczylem w konferencji i byl poruszany ten problem i to mnie cieszy.

No dobrze, pogadaliście sobie ale co z tego wynikneło? Na dzień dzisiejszy albo przeszkoleni instalatorzy albo schematy na stronie producenta jak to wszystko zgrać żeby kocioł działał prawidłowo. Inaczej w pierwszej kolejności obrywa za to producent kotła.

 

darase

Prosta instalacja tak z tym że tak jak wzrastają oczekiwania co do kotła, podobnie rosną oczekiwania co do inastalacji. I nie chodzi tylko o jej włąsciwości uzytkowe ale też o to żeby była jak najmniej widoczna i zajmowała jak najmniej miejsca, a te kwestie z grawitacją cieżko jest pogodzić.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Kocioł automatyczny służy do spalania automatycznego.

Do spalania na ruszcie służą inne kotły.

Moim zdaniem - głupi ten, kto wybiera samochód osobowy pod kątem możliwości dowozu cegieł i cementu na budowę domu.

Tyle.

Myśl dobra ale przykład nie trafiony. Przynajmniej na tym forum. Ja tam swój po budowie sprzedaje jak jeszcze będzie chciał ktoś go kupić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im spaliny mają większą prędkość i dłuższą drogę tym temperatura spalin niższa i tym mniejsza strata kominowa.

 

Tak jak u kol. Zbigmaz tem. spalin w porywach 200st. ale zapewne ma kolega czujnik zkalibrowany ;) tylko w dół czy w górę? :)

 

Ok zatem w prostych słowach - ja wywnioskowałem że RBR ma najkrótsza drogę spalin. Mozna ten wniosek potwierdzic lub obalic jakimiś konkretnymi cyframi, danymi itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prostoty instalacji tez nie ma co przesadzać - mój hyraulik tak bardzo uprościł mi instalację ( zapewne dla swojej wygody ) że jestem skazany na małe pętle podłogówek na powrotach z grzejników - jak tym staerować !??!?! . Za to jestem zagorzałym zwolennikiem zaworu 4D. Nie rozwiązuje on wszytkich bolączek świata - ale daje spore możliwości. A tak wogóle mój reaktor Kam 12 kW został odpalony - jedzie w zakresie swojej hipernadaktywności i grzeje moje zimne ściany i atmosferę. Idzie jak przecinak - nawet w domu jest ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to jeszcze do znawców tematu tak tomat troche obok rankingu. Wiadomo że im mniej kombinacji przy przyłączeniu czopuch do komina tym lepie. Moje pytanie - czy dwa kolana - aby doprowadzic rure od czopucha do komina to spory problem dla ciągu i wogóle dla pracy kotła? Mówie tu bardziej w kontekście ogniwa - bo gdybym kupił ten piec to właśnie musiałbym tak zrobić........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prostopadłościan do komina wpuszczony jest po skosie, spawacz mi dorobił taki prostopadłościan z wejściem na czopuch. Dwóch kolanek 90st lepiej nie zakładać ale np.jedno 45st drugie 30st byłoby oki. Zależy jaki masz tzw. ciąg kominowy.

 

Kurde sytuacja jest tak że musze zmieścic się z piecem na głębokość 100- 105 cm max. komin mam w rogu kotłowni ,przy czym wlot komina nie jest przy ściane - wtedy wystarczyłoby tylko jedno kolano i prosto do otworu - tylko otwór jest odsuniety od ściany o jakieś 40 cm (przy ścianie ida kanały wentylacyje). Stąd dwa kolana i to chyba będzie kicha..........

ciąg .....hmmm komin ma 8,5 metra i jest przekroju 16x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prostoty instalacji tez nie ma co przesadzać - mój hyraulik tak bardzo uprościł mi instalację ( zapewne dla swojej wygody ) że jestem skazany na małe pętle podłogówek na powrotach z grzejników - jak tym staerować !??!?! . Za to jestem zagorzałym zwolennikiem zaworu 4D. Nie rozwiązuje on wszytkich bolączek świata - ale daje spore możliwości. A tak wogóle mój reaktor Kam 12 kW został odpalony - jedzie w zakresie swojej hipernadaktywności i grzeje moje zimne ściany i atmosferę. Idzie jak przecinak - nawet w domu jest ciepło.

Prostota wcale nie oznacza,że do grzejników,podłogówki jak i bojlera nie powinno być odrębnego zasilania.Jest wręcz wskazane aby nimi (układami) dobrze sterować.

Ale takie rzeczy to już powinien wiedzieć instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Kocioł automatyczny służy do spalania automatycznego.

Do spalania na ruszcie służą inne kotły.

Moim zdaniem - głupi ten, kto wybiera samochód osobowy pod kątem możliwości dowozu cegieł i cementu na budowę domu.

Tyle.

 

Troche tak i trochę nie

skoro jest zapotrzebowanie na sterownik automatyczny to jest i na kocioł automatyczny ale wszyscy chcą rusztu "awaryjnego" z takich czy innych powodów

ten ktory będzie chciał spalić na nim śmieci zamiast je wyrzucić w głębokim poważaniu ma sprawność jaką na ruszcie kociołek osiaga

 

inaczej jednak z tym co mieszka w takim miejscu co zima lubi dać znac o sobie nie tylko pod postacią mrozu i śniegu ale równiez awarii elektryczności

jeśli awaria 8 godzin to przeżyje ale jeśli kilka dni??? wtedy sprawność tego kotła przy pracy na ruszcie awaryjnym jest jednym z argumentów podczas zakupu.

taki użytkownik zadba też zapewne o sposób wykonania instalacji taki aby gdy tego prądu braknie nie musiał się do kotłowni z rodziną przenosić.

zadne UPS-y nie dadzą rady tydzień instalacji na nogach trzymać zwłaszcza jeśli kilka pomp i zaworów do sterowania będzie

zatem moim zdaniem zarówno poprawność(nie prostota) wykonania instalacji jak i zdolność kotła do pracy w każdych warunkach są równie ważne

 

czasem trzeba i mercedesa cegłami lub cementem umazać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz że każdego stać na zakup 2 kotłów???

zwłaszcza że ten drugi będzie stał i czekał na awarię pierwszego lub awarię prądu???

każdy teraz liczy złotówki i dlatego niektórzy z nas nie kupili na budowę domu drugiego auta tylko wożą tym co mają.

dlatego też użytkownik oczekuje od kotła aby miał to czego chce- sterowania, rusztu, wyjścia spalin z odpowiedniej strony, czy jak niektórzy koloru

uważam że w przypadku ogniwa rozwiązanie rusztu awaryjnego jest całkiem sprytnie pomyślane i pewnie jak pisze Jarecki daje to korzyści w przypadku palenia na nim gdyz droga spalin jest tylko odrobinę krótsza niż przy pracy na palniku

zatem nie uważam aby ruszt awaryjny był tym elementem kotła automatycznego ktory może być bagatelizowany przez producenta-konstruktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...