Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja jednak czekam na szkice przebiegu spalin w pozostałych konstrukcjach przy pracy automatu oraz przy pracy na ruszcie awaryjnym.

Skoro chcecie porównywać- to porównajmy.

Ja na początku też się tak podniecałem rusztem awaryjnym a jak do tej pory użyłem go tylko raz 2 lata temu jak zdechł sterownik przez 2 doby ( wystarczy) i raczej nikt mnie nie namówi żeby się z nim pieprzyć w innym przypadku.

Ruszt awaryjny trzeba traktować tak jak wskazuje na to jego nazwa AWARYJNY

Ludzie się naczytają w rzeczywistości później wielkie zdziwko, gdzie ja tam mam palić ?

Bieganie co 2 godziny do pieca przestało mnie już bawić dawno temu a jak ktoś lubi to niech sobie kupi śmieciuszka i będzie sobie dokładał jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie

i pewnie u wielu którzy mieszkaja w domach kilku-kilkunasto letnich

i wcale nie pierniczę

myślicie o sterowniku co to krawaty wiąże usuwa ciąże a bez pradu i sterownik wypasiony i kocioł są do .....

coraz więcej ludzi idzie w miedź albo pexy jakoweś a coraz mniej myśli co by było gdyby

ilu z was sie głowiło lub kupiło za spora kasę jakieś UPS-y a po co???

trzeba było od razu agregat kupić spalinowy

moim zdaniem tych kilkaset złotych albo ponad tysiąc zamiast w dodatkowe urzadzenia warto zainwestowac w grawitację przynajmniej częściową

ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od potrzeb :) Dla każdego inne cechy produktu mogą być istotne. Dla jednego ruszt awaryjny jest ważny (bo np. w lato CWU grzeje paląc w kotle drewnem), dla drugiego jest to wynalazek całkiem zbędny. Pierwszy kupi Skam-pa lub Eko+ drugi może Ekouniwersala. Dla mnie spora zaletą Skam-pa której nie maja konkurenci jest spora elastyczność producenta. Wyprowadzenie czopucha w dowolnym kierunku na pewno ułatwia wstawienie tego kotła do dowolnej już istniejącej kotłowni. A wybór typu sterownika pozwala na kupno kotła także tym którym z różnych powodów nie odpowiada eCoal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy porównac różne rzeczy - zróbmy to bez gdybania czy potrzebne czy nie.

Mi jest internet nie potrzebny przy sterowniku kotła, ale część z Was nie wyobraża sobie bez tego działania a przecież sterownik węgla nie dokłada ani popiołu nie wysypuje...

Tak samo jest z rusztem awaryjnym.

 

Mozna spojrzeć na temat szerzej koncentrując się na pracy automatycznej:

Ogniwo Eko - przy pracy automatycznej nie da rady korzystac z rusztu awaryjnego

RBR jak rozumiem podobnie

ale już...

Ogniwo Eko + ma ruszto-deflektor, więc podczas pracy automatu jakies papiery spalę bez zabaw (co do tej pory możliwe było przy rusztach wodnych)

podobnie aktualny Skam-P - górne mocowanie rusztu zostaje, więc podczas pracy automatu mogę spalić jakies papiery.

 

 

GENERALNIE PONAWIAM PYTANIE, CZY DOCZEKAMY SIĘ SZKICY DO PORÓWNANIA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemo ja mam te kotły i widzę je na bieżąco Skam-P też i powiem ci że jak i Eko+ tak i RBR są dużo mniejsze. Eko + ma wylot do tyłu w RBR standardowo dzięki kolanu skrętnemu w dwóch płaszczyznach bez żadnego zamawiania możesz kocioł podłączyć równie dobrze do tyłu jak i na boki także nie rozumiem twojej wypowiedzi. W Eko + są eCoale ale RBR nie musi być z tym sterownikiem ale producent daje go standardowo bez dopłat.

Wiesz ile kosztuje ten sterownik ?

Zobaczysz co będzie możliwe w eCoalu na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-p jest mocnym kotłem,ale... Jak zawsze są jakieś.Ja zamówiłem kocioł z podajnikiem z lewej strony.Tak mi pasowało.Jednak w czasie instalacji okazało się,że trzeba zamontować go inaczej.Teraz wiem,że lepszy byłby z koszem z prawej.Skam-p nie ma możliwości zmiany strony montażu podajnika przez użytkownika.Szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też się tak podniecałem rusztem awaryjnym a jak do tej pory użyłem go tylko raz 2 lata temu jak zdechł sterownik przez 2 doby ( wystarczy) i raczej nikt mnie nie namówi żeby się z nim pieprzyć w innym przypadku.

Ruszt awaryjny trzeba traktować tak jak wskazuje na to jego nazwa AWARYJNY

Ludzie się naczytają w rzeczywistości później wielkie zdziwko, gdzie ja tam mam palić ?

Bieganie co 2 godziny do pieca przestało mnie już bawić dawno temu a jak ktoś lubi to niech sobie kupi śmieciuszka i będzie sobie dokładał jak lubi.

Co do rusztu awaryjnego moje zdanie również wyraziłem i żeby ktoś sobie za dużo po nim nie obiecywał i to w przypadku każdego kotła z podajnikiem, nie tylko tych o których tutaj obecnie piszemy.

Z resztą z biegiem czasu każdy będzie się mógł przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-p jest mocnym kotłem,ale... Jak zawsze są jakieś.Ja zamówiłem kocioł z podajnikiem z lewej strony.Tak mi pasowało.Jednak w czasie instalacji okazało się,że trzeba zamontować go inaczej.Teraz wiem,że lepszy byłby z koszem z prawej.Skam-p nie ma możliwości zmiany strony montażu podajnika przez użytkownika.Szkoda.

No widzisz a taką możliwość ma Ogniwo ale też marudy są, że trzeba uszczelniać, że klapka bez ocieplenia i nikomu nie dogodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w "bez dopłat" i "gratis" to wierzyłem dawno temu :) To może wrzucisz ceny Ekouniwersala z innymi sterownikami, ewentualnie przy zakupie bez sterownika? Kocioł niezależnie od sterownika kosztuje tyle samo? Wiem że RBR ma kolano skrętne i czopuch u góry, ale z tego powodu jest ono chyba wyżej niż u konkurencji? Był już na tym forum użytkownik który miał wlot do komina na tyle nisko że pojawił się problem z ewentualnym podłączeniem kotła. Wymiary kotła to insza inszość. Mniejszy na pewno wygodniej wstawić do kotłowni, większy ma pewnie większą objętość paleniska przy paleniu na ruszcie awaryjnym. Zależnie od priorytetów każdy wybierze co mu wygodnie. A co do porównań. Eko+ i Ekouniwersal maja DTR dostępne w sieci, a tej do Skam-pa za czorta znaleźć nie można :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem już RBRa bez sterownika, wysyłałem również 1,5 tygodnia temu tam gdzie fachowcy zrobili wlot do komina na wysokości 105cm i nie było problemu.

A jak piszę że nie ma dopłaty w Ogniwo Eko + i RBR to nie ma a w Skam-p standardowo możesz sobie wybrać RT-09 Pid firmy Tatarek lub Ognik Plus Pid firmy Elektro-Miz. Do Cobry dopłacasz 300pln, do Bruli i Pumy 500 a do eCoala 800.

To jak wg ciebie jest dopłata czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTR nie ma na stronie i nie będzie.

Zbyt duża konkurencja miejscowa i nie mamy zamiaru komuś za friko dawać gotowych rozwiązań i efektów kilku lat własnych doświadczeń.

 

Skam-P jest wyższy, bo ma układ kanałów górnokanałowy, będzie jednak zajmować mniej miejsca na głębokość (górne wyjście spalin 62-65cm)

Aktualnie zmienione zostały wymiary na szerokość zestawu przez inne mocowanie palnika (zyskaliśmy 10cm) licząc tylko z koszem szerokość to 107cm, z przekładnią 115cm a było 125cm.

 

Ogniwo jest niższe, bo ma tylnokanałowy układ kanalów dymnych, licząc jednak razem z przyłączem kominowym zajmuje więcej miejsca na głębokość

 

GDZIE TE SZKICE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duża konkurencja miejscowa i nie mamy zamiaru komuś za friko dawać gotowych rozwiązań i efektów kilku lat własnych doświadczeń.

 

Jak DTR jest z kotłem, to jest u konkurencji. Jak nie za friko to za 6300 zł (w zasadzie taniej bo kociołek po skopiowaniu DTR można pchnąć na Allegro :)) Poza tym nie przesadzajmy, kocioł nie bomba atomowa, jak ktoś fachowym okiem zerknie w sklepie to dowie się tyle samo co i z DTR. A co do Dopłat za eCoala. Proponuje tak. Skam-p z eCoalem gratis za 7300, z Cobrą i dodatkowym upustem ceny 7000 zł itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ogniwo i RBR zostały wycenione z Ecoalem. Pisząc innym, jest to Bruli.

Jak słusznie jeden z kolegów napisał że czytając wątek o RBR nie natrafił na słowa krytyki i wydaje mi się że między innymi dla tego.

Jak pisałem mam te kotły a kto sobie co wybierze to jego sprawa.

Kto chce może kupić sobie inny kocioł a sterowników jest jak siana i nie tylko te opisywane tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DTR jest z kotłem, to jest u konkurencji. Jak nie za friko to za 6300 zł (w zasadzie taniej bo kociołek po skopiowaniu DTR można pchnąć na Allegro :)) Poza tym nie przesadzajmy, kocioł nie bomba atomowa, jak ktoś fachowym okiem zerknie w sklepie to dowie się tyle samo co i z DTR. A co do Dopłat za eCoala. Proponuje tak. Skam-p z eCoalem gratis za 7300, z Cobrą i dodatkowym upustem ceny 7000 zł itd. :)

 

Taka polityka, ktoś chce- może napisać na maila i stosowne informacje otrzyma.

W sklepie może być wyrób 5-6msięczny jeszcze z innym palnikiem czy innym rozwiązaniem :)

 

Mieliśmy jednak cos porównać, skoro macie DTR-ki, to wklejcie szkice drogi spalin przy automacie i ruszcie awaryjnym.

Niech sobie każdy wówczas sam oceni, co dla niego lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie ile promocyjny Ekouniwersal bez eCoala? Bo jak tyle samo co ze sterownikiem to wybór jest oczywisty. Sterownik zawsze można pchnąć na Allegro :)

Tam gdzie pojechał bez sterownika klient miał eCoala.

To jest komplet a co potem sobie z nim zrobisz i co zamontujesz to już twoja sprawa.

Tylko żebyś o problemach nie meldował.

Nie odpowiada ci Skam-p, Ogniwo czy RBR, to znajdź sobie coś innego. kotłów cała masa a sterowników jak napisałem, jak siana.

Będziemy mieli o czym pisać i doradzać zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...