Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na tym wątku to niemożliwe tzn.że nie każdy a właściwie nikt kto tutaj buduje nie liczy złotówek,no może poza sprzedawcami kotłów,których jest tutaj bez liku ;)

 

Troche trolujesz, to jest wątek n/t kotłów, Ty chcesz grzac inaczej.

 

Z danych, które podawałes potrzebujesz max.ok.4kW na potrzeby grzewcze dla Twojego domu 118m2 w warunkach zimowych, więc szczytem głupoty u Ciebie będzie jakiekolwiek ogrzewanie centralne czy to pompa ciepła, czy gaz czy olej czy groszek (tak małego kotła nie ma zresztą)

Powinienes jeszcze mocniej zainwestowac w izolację (aby zejść <30W/m2 strat ciepła) i decydowac się na ogrzewanie niecentralne, elektryczne z precyzyjnym sterowaniem każdego pomieszczenia, siakiś reku, dobry cichy, dobrze oizolowany i niedrogi reku można kupić Onyx 250 sky np.... z silnikiem EC.

Oczywiście zero komina.

Ciepła woda wówczas tylko punktowo w miejscach poboru, w łazience prysznic, są tez takie ze zmiennym kolorem podświetlenia, aby pokazać, kiedy zaczynasz marnować wodę.

 

Jakbyś sie jednak wielce uparł, to kocioł z podajnikiem tylko z grzaniem CWU, bo wówczas jeszcze jest szansa na zrobienie czegoś w okolicy 7kw mocy z modulacja od ok. 2 - 2,6kW

 

Sądzę jednak, że ten wątek to nie miejsce dla ciebie, bo tego źródła ogrzewania nie bierzesz pod uwagę. O innych źródłach możemy pogadac na innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a gdzie znajdę jakiś schemat tego pieca lub przekrój??

 

Do 17-ki mogę ci przesłać a 11-ka jest w czasie aktualizacji.

Producent w nocy wyjeżdża na 3 dni na wystawę do Rzeszowa jakby ktoś był z okolic to można będzie zobaczyć na żywo odpaloną 11-kę i 17-kę.

Trochę się przez to przeciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem.Napiszecie wszystko co wiecie o kotłach,porobicie tabelki ,zestawienia,porównania.Po co ?Żeby się potem pokłócić,który jest lepszy?Już wyczuwam napięcie u niektórych.

A jak ktoś będzie szukał kotła ,przeczyta te wasze tabelki to na koniec i tak zapyta Który kocioł wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

Tesel tys prowda, przeciez większość tych wszystkich spraw była już 2-3krotnie omawiana na tym wątku.

Ja jednak wiem,że to przecież Ty masz najlepiej skonfigurowany wyrób ;)

Podobnie jak najlepszą konfigurację dla siebie posiada Darase itd.

 

:) :) :)

 

raf1 podczas pracy automatu ruszt awaryjny masz do dyspozycji w OE+ oraz SKAM-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z Zawijanem ( a co :D w końcu kto mi zabroni ;) ) jezeli ktoś kupuje kocioł z rusztem awaryjnym to znaczy że jest mu taki ruszt potrzebny i BASTA! ja np 2 sezony palilem drewno z budowy,(podbitkę ,więzbę, palety,ogrodzenie tymczasowe itd) doszedłem do takiej wprawy że wkoncu paliłem to na automacie (bruli i ecoal) jest taki popyt producent to produkuje i tak ma być jest wolny rynek...poza tym wszelkie kartony papier też palę w kotle ,zamiast to wyrzucać..Następna sprawa dotycząca Trwałości - nikt mi nie wmówi ze blacha 4mm ( przy identycznych parametrach użytkowania kotła) wytrzyma tyle samo lub dłuzej jak blacha 5mm. Masz jarecki rbr-a bo zawału dostaniesz:D

 

Ps Oczywiście nie całe 2 sezony a okresy przejściowe!

rbr.jpg

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Instalco jako jako nie liczna wśród producentów kotłów zajmuje się od 37 lat budową instalacji grzewczych i kotły które produkują są sumą również tych doświadczeń , wiedzą jak ich urządzenia pracują z dziesiątkach rodzajów instalacji grzewczych i jak powiedział człowiek z tej firmy na targach w Sosnowcu "nie jest sztuką zbudować kocioł który dobrze pracuje tylko w dobrych instalacjach , kocioł ma pracować dobrze w każdej instalacji i dlatego RBR jest taki a nie inny i nie zrobi mu krzywdy ani zimny powrót z instalacji ani głupota instalatora "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 na wysokosci wyczystki masz klapke w kształcie litery Z (pogrubiona ) odginasz to, w stronę drzwiczek i zmieniasz przepływ spalin (bardzo zmyslna konstrukcja) 1 ruch i cześć

 

I tym sposobem spaliny z paleniska awaryjnego pomijają dwa kanały dymowe i tylko jednym płaskim, poziomym trafiają bezpośrednio do komina (czyli 2/3kanałów dymowych przestaje brac udział w wymianie ciepła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to dorzucę jeszcze jeden kamyk do ogródka na temat rusztu awaryjnego.

Bądżcie konsekwentni na stronie http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/ zawijan napisał,że ruszt awaryjny został wymuszony na producentach przez użytkowników.

Teraz okazuje się,że to zbędny gadżet. Ja się cieszę ,że go mam i obym nie musiał z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiem wam jeszcze jedno o czym pewnie większość nie ma pojęcia.

Chełpienie się rusztem awaryjnym może komuś wyleźć bokiem.

Już piszę dlaczego.

W miejscowościach gdzie jest możliwość z korzystania z dopłat do kotłow niskoemisyjnych w ramach Programu Niskiej Emisji Spalin jest wręcz przeciwnie, kocioł który ma ruszt awaryjny dyskwalifikowany jest od ręki.

Producenci w takich przypadkach robią różne rzeczy a wiem bo znam taki przypadek.

Tam gdzie można wstawić ruszt wspawują delikatnie blachy żeby to zasłonić do odbioru, taki niby zsyp wewnętrzny do szufladki, i inne rzeczy ale nie wszystko musicie wiedzieć.

Różnie urzędasy do tego podchodzą.

Sam wiesz jarecki że twój kocioł miał grzać u mojego kuzyna ale ruszt i za krótka gwarancja, wymagali minimum 5 lat.

Żeby dostać tam te pieniądze tak jak napisałem mieli warunek gwarancja 5 lat, żadnego rusztu poza palnikiem który umożliwiłby spalenie czegoś innego jak eko groszek no i jeszcze wg mnie głupota a raczej cwaniactwo i kumoterstwo bo były narzucone od razu firmy instalatorskie które mogły to wykonać.

Chyba 3 na cały powiat nie mały.

Także pomyślcie zanim coś chlapniecie niechcący albo będziecie chcieli gdzieś czymś zabłysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...